پاپ فرانسیس جلوی کشیش شدن مردان متاهل در منطقه آمازون را گرفت

پاپ خواهان تشویق میسیونرها برای فعالیت در آمازون شده است بی بی سی :پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان تصمیم گرفته به مردان متاهل در منطقه آمازون اجازه کشیش شدن ندهد.
 
در مناطق جنگلی آمازون به شدت کمبود کشیش وجود دارد و از مدت‌ها پیش، این بحث در کلیسای کاتولیک درگرفته بود که به مردان متاهل در این منطقه اجازه کشیش شدن داده شود.
 
چنین تغییری در نشست اکتبر سال پیش شورای اسقفی کلیسای کاتولیک تائید شده بود اما اجرایی شدن آن به مهر تائید پاپ نیاز داشت.
 
اما پاپ فرانسیس در ماه‌های اخیر تحت فشارهای شدیدی از سوی جناح سنتی و محافظه‌کار کلیسای کاتولیک قرار گرفته بود تا در برابر آسان کردن قوانین مربوط به تبتل کشیشان (اختیار تجرد و پرهیز از عمل جنسی) مقاومت کند.
 
در کلیسای کاتولیک، پرهیز از ازدواج و برقراری رابطه جنسی، به معنای دل از دنیا بریدن و زندگی را وقف خدا کردن تلقی می‌شود.
 
در کلیسای کاتولیک، کشیش‌ها از عمل جنسی پرهیز می‌کنند. در این کلیسا، تنها افرادی که از ازدواج خودداری می‌کنند، می‌توانند کشیش و اسقف شوند. البته در برخی کلیساهای وابسته به کلیسای کاتولیک ازدواج کشیش‌ها به طور محدود مجاز است.
 
جناح سنتی و محافظه‌کار کلیسای کاتولیک نگران آن است که اجازه دادن به مردان متاهل حتی تنها در منطقه دورافتاده‌ای چون آمازون می‌تواند باعث تکرار این رویه در سایر مناطق جهان شود و سنتی را که از قرن ۱۲ میلادی رعایت شده، به خطر بیندازد.
 
بیانیه واتیکان خاطرنشان می‌کند: "آمازون، ما را به چالش کشیده، تا بر دیدگاه‌های محدود خود غلبه کنیم و خود را با راه‌حل‌هایی که فقط حلال بخشی از شرایط هستند، راضی نکنیم."
 
پاپ فرانسیس گفته است نیاز به کشیشانی هست که حساسیت‌های این منطقه و فرهنگ‌های موجود در آن را دریابند.
 
رهبر کاتولیک‌های جهان از اسقف‌ها خواسته تا دعایی را برای رسالت کشیش‌ها ترویج کنند و افرادی را که می‌خواهند میسیونر (مبلغ مذهبی) شوند، تشویق کنند که منطقه آمازون را برای فعالیت‌های خود انتخاب کنند.
 
اکتبر سال پیش مجمع اسقفی با حضور ۱۸۴ اسقف کلیسای کاتولیک برگزار شد، و در آن در باره آینده کلیسا در آمازون بحث شد. در این نشست گفته شد که مردان مسن‌تر و متاهل باید اجازه کشیش شدن را داشته باشند.
 
با این حال، این مردان باید مورد احترام باشند و ترجیحا از جوامع بومی همان محلی باشند که می‌خواهند خدمت کنند.
 
تخمین زده شده که حداقل ۸۵ درصد از روستاهای آمازون به دلیل کمبود کشیش نمی‌توانند آیین عشای ربانی برگزار کنند. برخی از این روستاها، فقط سالی یک بار میزبان کشیش هستند.
 
اما جناح محافظه‌کار کلیسای کاتولیک به خصوص در اروپا و آمریکای شمالی مخالف آسان‌تر کردن شرایط برای کشیشان این منطقه هستند.
 
پاپ فرانسیس پیشتر گفته بود چنین امکانی را بررسی خواهد کرد.
 
به جز مخالفت با کشیش شدن مردان متاهل در آمازون، پاپ با انتخاب زنان به عنوان شماس در کلیسا مخالفت کرده است. شماس (خادم کلیسا)، مقامی پایین‌تر از کشیش است.
+5
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این پو خودش بچه باز بوده اصلشون وراهشون همینه کسایی که میخوان خدمت کنن به مردم در راه خدا مشکل جلو راهشون میذارن شما فکر میکنید کی از این بابت خوشحال میشه خدا یا شیطان از نظر مذهبیون .
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  این شیطان صفت خودشو نشون داد وقتی زنی از شوق وذوق دست این پو را گرفت واین پو زد روی دست اون زن بیچاره محبت اینها یعنی این بخاطرهمین کار باید عذل میشود از مقامش اگه این نماینده مسیح است پس شیطان کیه حتما پسر خاله این چلمکه اینها در راستایه پدر شان که شیطان باشد عمل میکنند دقیقاً برعکس ،عیسی مسیح گفته هیچکس را پدر نخوانید شما یک پدر دارید واون خداوند است خوده مسیح نمونه بود از فرزندی که خداوند پدرش بود البته پدر روحانیش.
  1
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
  نظر شما چیست؟