افزایش قربانیان نوشیدنی الکلی دست‌ساز در چابهار: مرگ شش نفر دیگر «قطعی است»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر از افزایش آمار قربانیان مصرف نوشیدنی الکلی در چابهار به پنج نفر خبر داد.
 
به گزارش روز چهارشنبه، ۲۳ بهمن، خبرگزاری ایلنا، محمد مهران امینی‌فرد در عین حال پیش‌بینی کرد در صورت ادامه مصرف این نوع نوشیدنی که وی آن را «نوع جدیدی از مشروبات الکلی» نامیده، ‌شاهد مرگ و میر بیشتری خواهیم بود.
 
بر اساس این گزارش، طی ۷۲ ساعت اخیر «۲۱ نفر» به‌ دلیل مسمومیت ناشی از مصرف نوشیدنی الکلی به بیمارستان چابهار مراجعه کردند و از این عده تاکنون پنج نفر جان باخته‌اند.
 
به گفته این مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ایرانشهر در سیستان و بلوچستان، ۱۶ نفر دیگر نیز هنوز در بیمارستان چابهار بستری هستند.
 
آن‌ طور که آقای امینی‌ فرد خبر داده، از میان آنها «شش نفر با وضعیت نامطلوب و ضریب هوشی سه در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند و به نوعی مرگ آنان حتمی است».
 
او هشدار داد: «با توجه به توزیع غیرقانونی این اقلام هیچ تضمینی برای سلامت افراد در صورت مصرف هر نوع مشروبات الکلی وجود ندارد.»
 
خسارات جسمی ناشی از مصرف مشروب دست‌ساز و غیراستاندارد در ایران، به طور مکرر در رسانه‌ها مطرح می‌شود.
 
تولید و فروش نوشیدنی الکلی در ایران ممنوع است و سالانه تعداد قابل توجهی به دلیل مصرف مشروب غیراستاندارد، مسموم، نابینا یا کشته می‌شوند.
+19
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  تقصیر خود مردم است که مشروبات اصیل را از مسجد محل تهیه نمیکنند و برای خرید ارزان به مشروب تقلبی روی می آورند.
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  هرکی مسل اینی که توعکس بالا بیسلیقگی کرده وهم خیارشورگزاشته هم خیار خورد کرده حقشه با نوشیدنی الکلی مسموم بشه خخخ
  4
  0
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
  نظر شما چیست؟