جکی چان به هر کسی که درمانی برای کرونا بیابد یک میلیون یوان جایزه می‌دهد

العربیه :چانگ کونگ سانگ، مشهور به جکی‌ چان، بازیگر سرشناس سینمای هالیوود و چین اعلام کرد به هر کسی که بتواند درمانی برای بیماری کرونا بیابد یک میلیون یوان چین، معادل 143 هزار دلار آمریکا جایزه می‌دهد.
 
جکی چان با اعلام اینکه پیش از این مبالغی برای تهیه ماسک طبی و لباس محافظ اهدا کرده، گفت که اهدای جایزه به ساخت دارو، می‌‌تواند انگیزه‌ها در این زمینه را نیز دو چندان کند.
 
او افزود: «نمی‌خواهم خیابان‌ها را خالی ببینم. آنها باید شکوفا باشند. نمی‌خواهم افرادی را غمگین ببینم، آنها باید از زندگی لذت ببرند.»
 
به نظر می‌رسد انتشار کرونا باعث ایجاد تاخیر در نمایش فیلم جدید جکی چان تحت عنوان Vanguard باشد. این فیلم قرار بود در روزهای گذشته عرضه شود و بخش‌هایی از آن در دبی فیلم‌برداری شده است اما پخش جهانی آن به تعویف افتاد.
 
فیلم Vanguard همچنین قرار بود از پنج‌شنبه هفته گذشته در سینماهای چین به نمایش گذاشته شود ولی نسخه‌های عرضه شده از آن جمع‌آوری شد، تا در آینده و در شرایط بهتری عرضه شود.
 
در روزهای گذشته دارویی روسی با نام «تریازافورین» معرفی شد و گفته شد که این دارو می‌تواند 15 نوع از انواع بیماری آنفلونزا را از بین ببرد و دانشمندان در حال مطالعه تاثیرات آن روی کرونا هستند.
+49
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  خدا این جکی چانو نکشه. ملت ایران تا چندماه تو اینستاگرامش بهش بهخاتر داستان شبکه کیش تیکه مینداختن. هنوزم برین تو اینستاگرامش هنوزم یه عده فارسی براش کامنت زدن
  13
  2
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  الاتم یهعده رفتن اینستاگرامش به انگلیسی بهش نوشتن ما داروی ویروس رو پیدا کردیم. امان از این ملت ایران خخخ
  13
  2
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  البتع الان چک کردم دیدم خیلیا از ترکیه و مراکش و تانزانیا و عربستانو جاهای دیگه هم بهش نوشتن که ما دارو ویروسو پیدا کردیم.خخخ
  12
  2
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
  ۳۰
  منم هستم - استکهلم، سوئد
  آخه اسکل فرصت طلب کشور چین از بابت شیوع این بیماری تا الان در سطح جهان صدها یا بلکم هزاران میلیارد دلار از بابت بیزنس جهانی و فرصتهای شغلی گوناگون از دست داده. یعنی میگی ایجاد انگیزه جایزه تو بیشتر از انگیزه پیدا کردن داروی این بیماری برای دولت چین و مردمانش باشد؟ شایدم با این مبلغ جایزه پیش خودت گفتی فرصتی فراهم شود تا دولت فیلم تو را بخرد و پخش بکند. هر چی باشد بوی کباب به مشامت خورده دریغا که خر داغ کردن. هی...
  15
  4
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انسانیت نمرده است , کسانی در دنیا هستند که حاضر به هر فداکاری می باشند در راسته انسانیت. جکی جان هم یکی از انسانهای خوب این کره خاکی می باشد.
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بخواب بابا کسی اگه داروش رو پیدا کنه کارخونه های داروسازی چند میلیارد بهش میدن
  12
  4
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. جکی چان مولتی میلیاردر هست و همچنان در اوج شهرت و محبوبیت جهانی،تو واقعا فکر میکنی از این هنرپیشه های مبتدی یا سلبریتیهای در پیتیه که خواسته باشه اینجوری برای یک فیلم چوسکی تبلیغ کنه آخه؟ اونهم خواسته به سهم خودش به این ماجرا کمکی کرده باشه.بهتره بدونی میلیونها دلار ضرر چین و دیگران ربطی به تشویق کردن متخصصهایی که روی کشف دارو کار میکنن نداره.اونها همون حقوق عادیشون رو میگیرن و قرار نیست جایزه ای بگیرن ،اتفاقا این پول میتونه تشویقشون کنه.همونطور که بیل گیتس و دیگران هم برای هر کشفی که به داروی ایدز منجر شه جایزه گذاشتن.
  4
  7
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اگر کسی این دارو را بیابد صدها میلیون دلار کاسب میشود و مرحمت تو در مقابلش هیچ است
  6
  3
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
  نظر شما چیست؟