وزارت خارجه آمریکا: جمهوری اسلامی ۴۱ سال بر مردم ایران جفا کرده است؛ ایرانیان لایق آینده باشکوهی هستند

 تصویری از اعتراضات در پی اعتراف جمهوری اسلامی به سرنگونی هواپیما با موشک سپاه صدای آمریکا :وزارت خارجه آمریکا به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با انتشار چند پیام در توئیتر، از سالهای پس از انقلاب اسلامی با عنوان ۴۱ سال جفا یاد کرد و تاکید کرد که از مردم ایران برای رسیدن به آینده‌ای بهتر حمایت می‌کند.
 
در پیامی که سه‌شنبه ۲۲ بهمن در حساب توئیتر وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آمده است: «در ۴۱ سالی که از آغاز انقلاب اسلامی میگذرد، رژیم ایران فقط ترور، فساد، سرکوب، گروگان گیری، جاه طلبی‌های هسته ای، شلیک موشک و ۴۱ سال جفا برای شهروندان و همسایگانش ایجاد کرده است. مردم ایران لایق آینده ای هستند که در شأن گذشته با شکوهشان باشد.» در پیام دیگری که در توئیتر وزارت خارجه منتشر شده نیز آمده است: مردم ایران از ۴۱ سال ناکامی تحت حکومت جمهوری اسلامی رنج برده اند. آنها نباید حتی برای یک سال دیگر متحمل این شکست و ناکامی شوند. ما در کنار مردم برای امید آنها به آینده روشنتر ایستاده ایم. وزارت خارجه آمریکا پیشتر نیز به فساد گسترده در جمهوری اسلامی اشاره کرده و از سرکوب مردم معترض توسط رژیم، به ویژه در پی حوادث آبان ماه، به شدت انتقاد کرده بود.
+66
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  چهل و یک سال زجر، ذلت، بدبختی، گرانی، گرسنگی، نداشتن آزادی لباس، نداشتن آزادی سخن. چهل و یک سال ترور، زندانی شدن، اعدام دانشجویان، زندانی های سیاسی. تزریق پول مردم به رگ تروریست های جهانی. پخش پول مردم به مفتخورهای کلان رژیم مانند سلیمانی، پخش پول مردم برای کاخ های آخوندهای شپشو که در قدیم دو ریال صدقه ازمردم میگرفتند. پخش پول مردم به افرادی مانند ش حسینی که فیلمهای خود را بسازند و مثل سگ هار پاچه مبارزان را بگیرند. فقر کودکان کار، کثر جوانان کولبر، گریه بی پولی کارگران ساده. کشتن شادی مردم. تکثیر افسردگی در جامعه. فرار انسانها از کشور و دوری از خانواده.ترویج بی پایان درد، رنج، مصیبت، عزاداری . ترویج بی پایان خودکشی جوانان. مرگ بر شما ها . رای بی رای. مرگ بر دیکتاتور.
  3
  37
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  عجیب اینکه از کارتر بیشرف نپرسیدید اگر نقایص زمان شاه ۱۰۰ بود چرا با حمایت از خمینی جلاد و فرستادن ۱۵۰ میلیون دلار برای او در پاریس وترغیب مجاهدین و توده ایها در داخل با همراهی رادیو بی بی سی این جانوران را به قدرت رساندید حالا دفاع از ایرانی در ایران ویران شده۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰خودتانید۰
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  وزارت خارجه امریکا اگر دلش به حال مردم ایران میسوزد یک تصمیم جدی برای نابودی حکومت جنایتکار اخوندی بگیرد تا هم مردم ایران و هم کشورهای که نظام اخوندی در انها دخالت میکند نجات یابند.
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  41سال خیانت,جنایت , تاراج ثروت ملت,ویرانی کشور ,بخشیدن شمال و جنوب مملکت ,همه و همه به پشتیبانی و خیانت آ مریکا
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
  نظر شما چیست؟