دردسر بازداشت گردشگر بیکینی‌پوش در مالدیو + ویدیو

دویچه وله :سخنگوی پارلمان مالدیو از یک گردشگر بریتانیایی که به دلیل پوشیدن مایو دوتکه در خیابان بازداشت شده بود،عذرخواهی کرد. شیوه بازداشت این زن جوان انتقاد بسیاری را برانگیخته است. گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است.
 
بازداشت یک زن جوان در مالدیو خبرساز شده است. این زن جوان بریتانیایی به دلیل پوشیدن مایو دو تکه در خیابان توسط پلیس مالدیو بازداشت شده بود.
 
انتشار ویدئوی بازداشت او در فضای مجازی اعتراض‌‌های بسیاری را برانگیخت. این ویدئو نشان می‌‌دهد که سه مرد یونیفورم‌پوش به جان این زن جوان افتاد‌ه‌‌اند و در حالی که زن فریاد می‌زند آنها مزاحم او شده‌اند،‌ مرد دیگری تلاش می‌کند بدن او را با حوله بپوشاند.
 
این زن دو ساعت پس از بازداشت آزاد شده و به نوشته روزنامه گاردین، مالدیو را ترک کرده است. 
 
سخنگوی پارلمان مالدیو حال از او عذرخواهی کرده است. محمد ناشید ابراز امیدواری کرده که سازمان گردشگردی مالدیو از  او برای سفر دیگری به این کشور دعوت کند.
مالدیو، جزیره‌ای در اقیانوس هند محبوب چهره‌های نامدار و گردشگرانی است که برای ماه عسل راهی مالدیو می‌شود. گردشگری مهم‌ترین منبع درآمد مالدیو است. بخش قابل توجهی از جمعیت این کشور مسلمان سنی هستند. 
 
پلیس مالدیو ابتدا گفته بود گردشگر ‌بریتانیایی "پوشش نامناسب" داشته و گستاخ و مست بوده است و چون حاضر  نشده خود را بپوشاند، بازداشت شده است. 
 
اما حالا محمد حمید، کمیسر پلیس مالدیو شیوه برخورد پلیس با این زن جوان را "بد" توصیف کرده و از او و افکار عمومی عذرخواهی کرده است. او گفته است که نیروهای پلیس مالدیو برای برخورد با چنین مواردی آموزش خواهند دید.
 
در مالدیو گردشگران مجاز هستند در ‌استراحت‌گاه‌های ساحلی با لباس شنا بگردند اما خارج از استراحتگاه باید پوشش مناسب داشته باشند.
 
پلیس مالدیو با انتشار بیانیه‌ای از گردشگران این کشور خواسته است "حساسیت‌های فرهنگی و مقرارت محلی" را رعایت کنند.
+26
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  خدارو شکر که اسلام نجات دادن
  8
  29
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  توی ساحلش ممنوع نیست این توی خیابون اومده ...شما مرد هم باشی توی بیشتر کشورای دنیا نمیتونی با لباسی که میری شنا میکنی بری توی شهر حتی کشورای غیر اسلامی...توی دبی و ترکیه هم همینه ...بعد هم وقتی میری توی یه کشوری قانونش رو رعایت کن مخصوصا پلیس که اومد باهاش دعوا نکن ...بنظر من این پلیس خیلی اخلاقی رفتار کرد با اینکه عینکش رو برداشت پرت کرد یه رفتاری که انگار از یه کشور بالاتر میاد و اینا مستعمره اش هستند .
  20
  65
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  از این زنهای لاشی و وقیح تو انگلیس زیاد هست،زشت،با دندونهای کج و‌کوله که فقط آرزوشونه بدنشون رو تن کنن و مثل عقده ایها برن کشورهای آفتابی،و فکر میکنن همه دنیا باید هر غلطی اینها کردن چشمپوشی کنند.مردهای جوونشون هم اینقدر آنتی سوشیال و بی جنبه بازی در میارن تو همه جای اروپا معرفن.هیچکی از اینها خوشش نمیاد. این رنیکه میتونه کنار ساحل بیکینی بپوشه،نه اینکه راه بیفته بیاد تو شهر.
  10
  40
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  شتر سوارى دولا دولا نمیشه ، کشورى که منبع درامدش توریسته و میخواد توریست مشروب خور کنار دریایى داشته باشه نمیتونه اسلامى باشه
  25
  12
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  اسلام و خدا و محمد و انسان ها
  17
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  نظر شما چیست؟