روحانی: اگر رژیم فاسد گذشته‌ به انتخابات سالم تن می‌داد انقلاب نمی‌شد+ تصاویر

حسن روحانی در سخنرانی خود گفت "دولت ما ورشکسته نیست و مردم ما تسلیم شدنی نیستند" بی بی سی :حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به مناسبت چهلمین و یکمین سالگرد انقلاب بهمن ۵۷ سخنرانی کرده و گفته "اگر رژیم فاسد گذشته‌ به مردم اجازه انتخاب می‌داد، نیازی به انقلاب نبود".
 
آقای روحانی که در مراسم راهپیمایی حکومتی در میدان آزادی تهران سخنرانی می‌کرد گفت که "اگر رژیم گذشته مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت و قانون اساسی انتخاب کنند و به انتخابات سالم، آزاد و ملی تن می‌داد، انقلاب نمی‌شد".
 
رئیس جمهور ایران در اظهارات خود از شهروندان ایرانی دعوت کرد که در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی که کمتر از دو هفته دیگر برگزار می‌شود، شرکت کنند.
 
او گفته که "انتخابات دوم اسفند یک انتخابات در میان همه انتخابات‌ها است مردم ایران منتقد باشید اما منفعل نشوید و با صندوق رای قهر نکنید".
 
پیش از این آقای روحانی از رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات انتقاد کرده بود و نامزدهای باقی مانده را تشبیه به وجود انبوهی از یک نوع کالا به جای تنوع در فروشگاه کرده بود.
 
اصلاح‌طلبان گفته‌اند که به دلیل حذف نامزدهایشان در تهران امکان دادن فهرست انتخاباتی ندارند و شماری از تشکل‌های تحول‌خواه سیاسی در خارج ایران خواستار تحریم انتخابات شده اند. آیت‌الله علی‌ خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته اگر کسی هم از او خوشش نمی‌آید به خاطر ایران در رای‌گیری شرکت کند.
 
آقای روحانی در ادامه سخنرانی امروز خود تحریم های آمریکا را بسیار شدید خواند و گفت هرکدام از کشورهای منطقه ممکن بود در برابر چنین تحریم های طاقت نیاورد اما به گفته او دولت جمهوری اسلامی در ماه های اخیر "توانسته مشکلات را پشت سر بگذارد".
 
او گفت که "دولت ما ورشکسته نیست و مردم ما تسلیم شدنی نیستند" و از آمریکا انتقاد کرد که با تحریم هایی که بر ایران اعمال کرده "بزرگترین خطا را انجام داده است".
 
در جریان مراسم امروز شماری از مقام های ارشد حکومت در راهپیمایی شرکت کردند. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو شورای نگهبان، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبر جمهوری اسلامی ایران و عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی از جمله راهپیمایان بوده اند.
حضور نیروهای نظامی در مراسم راهپیمایی
راهپیمایی بیست و دوم بهمن هرساله در شهرهای مختلف ایران با برنامه ریزی حکومتی انجام می شود
حضور رئیس کل بانک مرکزی در راهپیمایی تهران
راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد انقلاب چند روز پیش از اتتخابات مجلس شورای اسلامی است
راهپیمایی با چهلمین روز کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا همزمان شده
در راهپیمایی امروز شعارهایی علیه آمریکا داده شده است
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران از یکی از مسیرهای تعیین شده به مراسم راهپیمایی در تهران پیوست
در حاشیه مراسم راهپیمایی نمایش خیابانی هم اجرا شده است
راهپیمایی سالگرد انقلاب در تهران
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران در زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان در مراسم راهپیمایی شرکت کرده است
بخش پایانی مراسم راهپیمایی در تهران سخنرانی حسن روحانی در میدان آزادی بوده است
راهپیمایی حکومتی سالگرد انقلاب امروز در شهرهای مختلف ایران از جمله در تهران برگزر شد
سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در راهپیمایی تهران
راهپیمایی پس از سخنرانی حسن روحانی خاتمه یافت
+13
رأی دهید
-105

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تمام این سیرک 22 بهمن در تهران از 300 هزار نفر تجاوز نمی کند. عده ای سرباز. عده ای مواجب بگیر. عده ای اجباری و البته عده ای عقب افتاده که هنوز عقب امام زمان می گردند.
  2
  142
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  وقاحت و دریدگی این رژیم در دنیا بی همتاس
  4
  85
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اتفاقا شاه اندکی دموکراسی به ملتی داد که اکثرا اسلامزده و لیاقت دموکراسی نداشتند. لاجرم بدنبال یک اخوند جنایتکار و عقب افتاده ی هندی راه افتادندو 500 سال به عقب رفتند
  3
  90
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما شمردین که اینقدر دقیق میگین. این مطلب که نگذاشنند دموکراتی در ایران رشد بکنه برمیگرده به تاریخ.
  70
  7
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  واقعا اخوند جماعت مردمی دریده . بی حیا . مغلطه گر . دروغگو . رمال. معرکه گیر. روضه خوان. مواجب بگیر . هرزه گو. نمام . بی مصرف . بی عرضه . بی لیاقت ووووو میباشند. اخر مرد حسابی فاحشه ها را شما دارید . دزد ها وغارتگران بکشور را شما دارید. کلاهبردان میلیاردی را شما دارید . جاسوسان بین المللی را شما دارید. این شما ها هستید که مورد نفرت جوامع بین امللی هستید . این شما هستید که گلوله ها بسوی ملت خودتان نشانه میگیرید. این شما هستید که ملل متمدن را خسته و ناراضی کرده اید . این شما هستید که مسافرین یک هواپیما همه افراد تحصیلکرده و ناراضی از شما بعنوان مسافرین فرار از کشور خود عازم دیار غربت میشوند. همه فلاکت ها و بیچارگی و نارضایتی ملت از دست شما ست که تاریخ ایران چنین جنایتی را سابقه ندارد . بعد در کمال وقاحت و بی شرمی میگوئید اگر رژیم قبل غاسد نبود انقلاب نمیشد. اقای عزیز. بخدا ئی که تو اعتقاد داری . بمذهبی که تو اعتقاد داری قسم که فساد با بودن شما ها خجالت میکشد . فساد از دیدن نام شما ها خجالت میکشد
  3
  73
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  حسن مچل بیسواد. اگر رژیم فاسد جمهوری اسلامی به مردم اجازه انتخابات آزاد , رفراندوم و تظاهرات می‌داد و مردم را کشتار نمیکرد، نیازی به جمهوری اسلامی در ایران نبود.
  4
  62
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  . توی بیشرف، تاریخ مصرفت خیلی وقته گذشته که نظر بدی. برو سر قبر پسرت که از دست تو و جلاد بودن تو خودکشی کرد دیگه این چرندیات رو بلغور نمیکنی. رای بی رای.
  6
  61
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  همین مزدورهای مواجب بگیرتون که راهپیمایی میکنند، اگه بهشون دو زار بیشتر از شما بدیم، خشتکتونو میکشد سرتون و میشند شمر و یزید. مزدورهای کثیف!
  6
  67
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  کاشت این اخوندهای حکومتی کمی ابرو و شعور داشتند چون انانی می توانن از ابرو حرفی بزنند که خود حداقل کمی داشته باشند. همچنین باز در روز روشن روحانی دارد مردم را فریب میدهد, می گوید اگر در دولت شاه انتخابات بود انقلاب ننگین 57 رخ نمی داد , یعنی اینکه در رژیم اخوندی انتخابات هست و لازم نمیکند انقلاب دیگری شود . انتخاباتیکه که مهره های کاندیدش باید از مزدوران و خدمتگذاران اخوندهای جنایتکار حکومتی باشند بدرد عمه جانتان میخورد حضرت حسن روحانی حقه باز دروغگوی فریبکار.
  3
  32
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان::]. چی را شمردم عزیز دلم؟ به سفارش کارتر شاه شل داد و مذهبیون و چپول ها هم بجای استفاده از مواهب دموکراسی برای درمان عقده های شخصی خودشان دور خمینی عقب افتاده جمع شده و یک ذره دموکراسی در زمان شاه را هم از بین بردند. مگر واقعیت تاریخی غیر از اینست!؟
  4
  39
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  ۲۱
  محمد عبدالله - ابوظبی، امارات متحده عربی

  واقعا که شیطان باید بیاید تو کلاس شما درس دروغ و ریا یاد بکیرد اخر فاسدتر و بی غیرت تر از شماها تو دنیا سراغ دارید ؟ خاک عالم بر سرت
  3
  28
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  جناب روحانی فاسد تویی فاسد اون خوک کثیف خامنه ای است فاسد اون اسلامی است بزور به یقه ملت ایران چسبانده اید فاسد اون کسی است برای بی حجاب (از نظر شما) پیامک تهدید میفرسد که اگر در راهپیمانی 22 بهمن شرکت نکنند مجازات سنگین در نظر گرفته میشود فاسد کل رژیم جمهوری اس..الی ایران است
  5
  25
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  من نمیدونم رژیم گزشته فاسد بود یا نع ولی پسر حاکمه رژیم گزشته منو تو اینستاگرام از دوروز قبل بلاک کرده خخخ اینقد بیکاره میشینه ملتو بلاک کنه خخخ روزی لااقل سدتا اکانتو بلاک کنه سد دققیه وقتش گرفتع میشه خخخ چهقد فحش نسیبش میشه خدا میدونه خخخ
  19
  3
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  اون در مستراح را ببند و ککه رژیم گذشته را نشخوار نکن؛مفسد تمام عالم؛تو؛تو صحبت از فساد میکنی؟واقعا و بی تردید از بچه های خیابان جمشید پرو تری
  4
  33
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::] و با آزادیهایی که اعطاء فرمودیم و اعطاء خواهیم فرمود(رجوع به سخنرانی شاه در استادیوم بیست هزار نفری). بعبارتی مشکل اساسی شاه کج فهمی او از مقوله هایی نظیر «آزادی» که «همزاد با انسان و یک ارزش انسانی» میباشند، بود. شاه آزادی را «موهبتی» می دانست که از طرف «ما» ، به ملت «اعطاء» شدنی است. اولین کار شاه بلافاصله بعد از بازگشت از مملکت سوئیس پنج زبانه ، بریدن تمام زبانهای مردمان ایران بود. کمر بستن به بریدن زبان تمام آن دانشی بود که شاه از زندگی در سوئیس آموخته بود! شاه سنگ را بست و سگ را آزاد گذاشت، و با اینکار با دست خود خمینی را بر سریر قدرت نشانید. خمینی که از راه رسیدن با پس گردنی شاه را از تخت پائین انداخت و بر منبر قدرت اروج کرد. و «درد زنان» را به «درد زبان» افزود و حاصل جامعه کر وکور لال و صم و بکم فرهنگی زومبی واری است چاره را شترمرغ وار در سر فرو کردن زیر خاک می بیند.
  13
  0
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  تصحیح: عروج
  3
  1
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  ۴۰
  CHOPOG - برلین ، اتریش
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. تو یکی اینقدر .... و شب و روزت رو جز مسخره کردن و چرت وپرت گفتن کاره دیگه ای بلد نیستی. اگر تونستی از جهنم ایران در بری و تو لهستان مثله .... تو را چه به نظر دادن در مورد مسایل سیاسی اجتماعی ایران. اصلا ببینم ..از کجا معلومه که تو ایرانی باشی.
  2
  6
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. ملت های پیشرفته از پیچ شاه و خمینی گذر کرده و اینده را میسازند چپول های ما هنوز طاول و عقده های 28 مرداد را دارند . 28 مردادی که مثبت بود و نگذاشت که ایران ایرانستان شود. اگر یک ملت این همه کینه ای نباشد که برای حسین قمه نمی زند! روسیه خودش از چپولی گذر کرد و بعضی از اقشار ملت من با کینه های شتری در گذشته های دور با تمام کینه هایشان منجمد شده و کمونیست های داغ تر استالین و کارل مارکس و روس ها هستند . شاه در مقابل جنایات خمینی و کمونیست ها مظلوم ترین ادم روی زمین بود. اما ادم های عقده ای چون معمولا حسود و خود بزرگ بین هم هستند نکبت حکومت اخوندی را بعلت شعارهای دروغش به هر چیزی ترجیح میدهند. برای اینان چون نکبت جمهوری اخوندی شعار مرگ بر امریکا میدهد برهر حکومت سکولاری ارجحیت دارد چون اینان تا دم گور کینه ورز هستند و بجای اینه در گذشته ها سرگردانند
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۰
  نظر شما چیست؟