اوکراین: می‌خواهیم کسی که فرمان شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در ایران را داد پیدا کنیم

 وزیر خارجه اوکراین، وادیم پریستایکو صدای آمریکا :وادیم پریستایکو، وزیر خارجه اوکراین، از ادامه فشار اوکراین بر جمهوری اسلامی برای تحویل دادن جعبه سیاه هواپیمای مسافربری اوکراینی سرنگون شده توسط سپاه پاسداران و شناسایی کسی که فرمان شلیک موشک به این هواپیما را داد، خبر داده است.
 
شبکه تلویزیونی بلومبرگ در گزارشی که دوشنبه ۲۱ بهمن منتشر شد، به نقل از وزیر خارجه اوکراین نوشت: «بحث جعبه سیاه و همکاری با تهران از همان اول موضوع دشواری بوده و ما تلاش خواهیم کرد که پیام خود را دنبال کنیم.»
 
این گزارش می‌گوید ایران برای ارائه جزئیات بیشتر در مورد شرایط حمله به هواپیمای پرواز ۷۵۲ زیر فشار بین‌المللی است.
 
وزیر خارجه اوکراین افزود که اکنون «ما باید برنامه‌ریزی کنیم که چطور هم به جعبه سیاه دسترسی پیدا کنیم و هم تحقیقات را پیش ببریم؛ ما با پنج کشور در حال همکاری هستیم.»
 
وزیر خارجه اوکراین گفت که موضوع این نیست که «یک سرباز در شلیک موشک عجله کرده و واکنش بیش از حد نشان داده است. ما می‌خواهیم سلسله مراتب فرماندهی و این که چه کسی فرمان داده است را پیدا کنیم تا عدالت در مورد او اجرا شود.»
 
بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی در حومه تهران، با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد. پس از چند روز اصرار مقامات ایران، که می گفتند سقوط هواپیما در پی نقص فنی روی داده است، سپاه سرانجام اعلام کرد که این هواپیما را به اشتباه هدف قرار داد. اما این تاخیر در اعلام حقیقت و فریبکاری نظام، موجب خشم مردم و اعتراضات عمومی شد.
+53
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند. داداش من مقصر فقط سرباز نیست . موشکش داخلی بوده حساس بوده سربازش با استوار لج کرده استوار با افسر نگهبان دعوا داشته افسره با زنش دعوابوده مسئول رادار داشته قرقری میکشیده راننده خمار بوده .. ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند ....یعنی خودت بیایی اوضاع رو ببینی یه پولی هم میدی فقط برگردی بری...خخخ
  11
  3
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  حالا همه ول کردن این اکراین ول کن نیست، خودتون یه هواپیما از مالزی رو ۲ سال پیش زدید کار اون به کجا رسید؟
  19
  6
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. دو سال نه 6 سال پیش زدند یه قرون هم گیر بازمانده های نیومده هنوز
  1
  2
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
  نظر شما چیست؟