وزیر دفاع اسرائیل: توافق کردیم آمریکا در عراق و اسرائیل در سوریه با ایران مقابله کند

 نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل صدای آمریکا :نفتالی بنت، وزیر دفاع اسرائیل، گفت در جریان سفر اخیر خود به واشنگتن به این توافق رسیده که اسرائیل برای مقابله با فعالیت‌های ایران این وظیفه را با آمریکا تقسیم کند. با این حساب، مقابله با فعالیت‌های ایران در سوریه را اسرائیل و مقابله با فعالیت‌های ایران در عراق را آمریکا برعهده می‌گیرد.
 
به گزارش سایت تایمز اسرائیل، نفتالی بنت روز شنبه ۱۹ بهمن این مطلب را عنوان کرد. آقای بنت هفته پیش به واشنگتن سفر کرده و با مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، دیدار کرد.
 
وزیر دفاع اسرائیل روز شنبه و در حاشیه یک کارزار انتخاباتی گفت بر این اساس و با همکاری مشترک آمریکا، با اقدامات تهران که ایجاد کریدوری از راه عراق به سوریه و به سمت لبنان و دریای مدیترانه است، مقابله می‌شود.
 
به نوشته تایمز اسرائیل، یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با اعلام این که نمی‌تواند در این باره اظهارنظر کند، گفت:‌ «وزارت دفاع ایالات متحده نسبت به داشتن یک مشارکت نظامی توانمند با اسرائیل، و نیز نسبت به شکست پایدار [دولت اسلامی] در عراق متعهد می‌ماند.»
+42
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  من شما یهودیان را بعلت سبقه ی تاریخی سربازان کوروش می بینم. هر چقدر از این داعشی های شیهی در سوریه بکشید در قلب مردم ایران بیشتر جای می گیرید
  4
  25
  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اینا چه مارمولکهایی هستند شدن پسر خاله با امریکا وامریکا را سپر میکنند بیخود نیست قوم برگزیده خدا هستند این چموشها تانباشد چیزکی تاریخ نگوید چیزها.
  2
  0
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۹
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  آیا حکومت اسلامی را زیادی بزرگ نمیکنید؟هر چه زودتر این نظام منحوس از بین برود بنفع ملت های جهان است.بجای شاخ و بال زدن(حرس)این شجره خبیثه،باید از ریشه سرنگونش کرد.شاید هنوز از وجودش منفعت میبرید؟!؟
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۲
  نظر شما چیست؟