فدراسیون ژیمناستیک ایران: استرالیا «به خاطر احتمال پناهندگی» به سه ورزشکار ایرانی ویزا نمی‌دهد

 زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک زهرا اینچه ‌درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران، می‌گوید با وجودی که این فدراسیون حدود سه ماه پیش اسامی سه ورزشکار را برای دریافت ویزا به سفارت استرالیا معرفی کرده اما سفارت آن کشور در تهران «از صدور روادید خودداری می‌کند».
 
خانم اینچه درگاهی روز یکشنبه به خبرگزاری ایرنا گفت سفارت استرالیا در تهران در پاسخی ایمیلی به این فدراسیون به «شرایط اقتصادی ایران» و «احتمال پناهندگی ورزشکاران» اشاره کرده است.
 
مقام‌های استرالیا تاکنون واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.
 
رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران دولت استرالیا را به «سیاسی‌کاری محض» متهم کرد و گفت که دلایل ارائه‌شده «با روح المپیک و مسابقات ورزشی در تناقض است».
 
به گزارش ایرنا، قرار بود سه ژیمناست ایرانی شامل سعیدرضا کیخا، عبدالله جامعی و «مهدی احمدکهنی برای شرکت در جام جهانی ملبورن و کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۳ بهمن عازم استرالیا شوند.
 
در ماه‌های اخیر شماری از ورزشکاران ایرانی به کشورهای دیگر پناهنده شده یا اعلام کرده‌اند با پرچم کشوری دیگر در مسابقات بین‌المللی حاضر خواهند شد.
 
کیمیا علیزاده، تکواندوکار و تنها مدال‌آور ورزش زنان ایران در المپیک، علیرضا فیروزجا، استاد بزرگ شطرنج، سعید ملایی، قهرمان جودوی جهان، نوید زنگنه، عضو تیم ملی امید کشتی آزاد و مهدی خدابخشی و فرزاد ذوالقدری، اعضای سابق تیم ملی تکواندو، از جمله این ورزشکاران هستند.
+27
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  زهرا اینچه. از این اسم ترسیدن، ولی قم که به شما ویزا میده. شما برید اونجا ، ورزشکارای عزیزمون خودشون راهشونو پیدا میکنند.
  8
  32
  یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  طرفدارهای احمق و‌کودن رژیم کلاه تون را بگذارید بالاتر. کشوری رو به توسعه را این آخوندهای الدنگ و‌ خمینی هندی زاده تحویل گرفتند و در ۴۰ سال ویرانه ایی تحویل دادند که حتی جغد هم توش لانه نمی کنه. دقیقا داریم برمی کردیم به دوران قاجار .
  5
  34
  یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  ای زرت به این حکومت کردنتون که باید ورزشکار رو با زنجیر ببرید توالت هم میخواد بره باید کارت بزنه نکنه فرار بکنه
  2
  10
  یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
  نظر شما چیست؟