ایران «معامله قرن» را «خیانت قرن» خواند

رادیو فردا :وزارت خارجه ایران طرح «معامله قرن» را «خیانت قرن» در «حق مردم فلسطین و امت اسلامی» و «خباثت‌آمیز» خواند و خواستار مقابله دولت‌ها و ملت‌های منطقه و جهان با این طرح شد.
 
عباس موسوی، سخنگوی این وزارتخانه این طرح و طرح‌های مشابه را «محکوم به شکست» دانست و افزود که «تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین خواهد بود».
 
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز روز دوشنبه سخنان مشابهی بیان کرده بود.
 
رهبر جمهوری اسلامی نیز پیش از طرح «معامله قرن» را «خیانت‌آمیز»، «توطئه خطرناک» و تلاش برای «از بین بردن هویت فلسطینی» خوانده بود.
 
رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه پس از سه سال تلاش دولتش برای رسیدن به راهکاری برای حل نزاع ده‌ها ساله بین اسرائیل و فلسطینی‌ها، از طرح صلحی که پیشاپیش نام «معامله قرن» را به آن داده بود، رونمایی کرد.
 
سفرای عمان، بحرین و امارات متحده عربی در این مراسم حضور داشتند.
 
در همین حال سخنگوی وزارت خارجه ایران بدون ذکر نام، از برخی کشورهای اسلامی که به گفته او، «مسئله فلسطین» را فراموش کرده‌ و دشمن را جای دوست نشانده‌اند، انتقاد کرد.
+14
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  mitra55 - تورنتو، کانادا

  خفه بمیر!
  4
  54
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
  ۳۰
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  «تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین خواهد بود»!!!!!!. تو بحران ایران چطور؟؟ . همه پرسی نیازی نیست؟
  3
  65
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  گردش روزگار نشان داده است که هر روز که این رژیم علیه اسرائیل« شٌعار» سر دهد بدین معنی است که فردا یش روزیست که داس مرگ سر مردم خاورمیانه را درو خواهد کرد!‌ و باید کلا مسافرت با قطار و طیاره را کنسل کرد. مردمی که «شٌعور» نداشته باشند «شٌعار» را باور می کنند. این رژیم چهل سال است برای تحکیم و تثبیت اسرائیل تمام خاورمیانه را بخاک و خون کشیده است. رژیم ایران بزرگترین داعش خاورمیانه است.
  2
  45
  ‌چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  رفته تو پاچه شماها و حزب الله.
  4
  47
  ‌چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در نتیجه ی بازی های ایران، کشورهای عربی روابط بهتری با کشور اسرائیل پیدا کردند و این موضوع بطور کلی برای خاورمیانه بسیار مفید هست که تعصبات مذهبی از بین برود. پیش بینی می کنم که ایران اولین کشور سکولار در خاورمیانه بشود و ایران با رفتن این رژیم نقش کلیدی در منطقه بازی کند
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  من شخصا کشوری بنام فلسطین را برسمیت نمیشناسم چه از منظر تاریخ و چه از بعد سیاسی کشوری بنام فلسطین وجود نداشته و ندارد فلسطین ساخته و پرداخته بریتانیا است اما خوبی «معامله قرن» حضور دایمی ارتش امریکا در خاورمیانه است بطوری که اگر امریکا از منطقه برود روسها بر خاورمیانه مسلط میشوند و این یعنی چرنوبیل دوم در خاورمیانه یعنی فاجعه
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  پوفیوز مردم ایران دارند قربانی خریت شما میشند دارند کلیه و تن فروشی میکنند برای امرار معاش .مردم دارند تو سیل و زلزله جون میدند اونوقت تو اومدی سنگ فلسطینی را به سینه میزنی ؟ رای و حقوقت را از ایرانی میگیری بعد ...... عرب را لیس میزنی. حیف کاه و یونجه
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  مسئله فلسطین ربطی بما ندارد،در درجه اول به اعراب مربوط است
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۵
  نظر شما چیست؟