پلیس ترکیه می‌گوید تتلو به دلیل «نقض مقررات ویزا» بازداشت شده است

بی بی سی :پلیس ترکیه می‌گوید که "امیرحسین مقصودلو" (تتلو) به دلیل نقض مقررات ویزا بازداشت شده است.
 
خشایار جنیدی، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی، می‌گوید گزارشها به نقل از پلیس ترکیه حاکیست برای تتلو به دلیل مرتبط با مواد مخدر "اعلان قرمز" صادر شده بود.
 
در عین حال پلیس ترکیه گفته است که تصمیمی برای استرداد تتلو به ایران گرفته نشده است.
 
گفته می‌شود که او هم اکنون در اداره مهاجرت "پندیک" تحت بازداشت است.
 
پیشتر هادی شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران گفته بود که بازداشت تتلو در ترکیه با درخواست مراجع قضایی ایران انجام شده است.
 
او در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) افزوده بود که به دنبال درخواست نیروی انتظامی ایران، "پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرد."  همچنین سایت پلیس ایران نوشته است که "به درخواست مرجع قضائی به دلیل ترغیب شهروندان خصوصاً جوانان به استفاده از مواد مخدر به ویژه روانگردان‌ها و نیز اشاعه فساد، پلیس بین‌الملل ناجا [نیروی انتظامی جمهوری اسلامی] برای تبعه ایرانی 'امیرحسین مقصودلو ' (تتلو) از طریق سازمان اینترپل اعلان قرمز صادر کرد که در نتیجه آن، فرد یاد شده توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است."
 
امیرحسین مقصودلو، مشهور به تتلو، خواننده ایرانی در گذشته بارها خبرساز شده است.
 
او از چهره‎های جنجالی شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام است. نوشته‎های او درباره موضوعات گوناگون از جمله محرم و نحوه قربانی کردن حیوانات، حجاب و اظهار نظر درباره مقامات جمهوری اسلامی ایران بحث‌انگیز و حتی به بازداشت او انجامیده است.
 
تتلو درجریان انتخابات ریاست جمهوری در ایران از ابراهیم رئیسی که در آن زمان "تولیت آستان قدس رضوی" بود حمایت کرد و در گفتگویی با بی بی سی فارسی گفت که دلیلش حمایتش از آقای رئیسی این بوده که "جوانی و قدرت" آقای رئیسی را سنجیده و به همین دلیل "یک تنه" از او حمایت کرده، هر چند که به خاطر این تصمیم فشارهای زیادی را متحمل شده است.
 
امیر تتلو در گفتگو با بهزاد بلور، مجری برنامه بلور بنفش درسال ۲۰۱۸، گفت که هدفش از هواداری‌ جمهوری اسلامی ایران این بود که بتواند ثابت کند کسی با مشخصات ظاهری او (خالکوبی روی صورت و بدن و گوشواره) می‌تواند مجوز خوانندگی بگیرد و اگر او موفق به این کار شود، راه برای دیگران نیز باز خواهد شد.
 
تتلو پیشتر با خواندن ترانه‌ای در انتخابات ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی حمایت کرده بود.
 
او چند سال پیش به دلیل اهانت به یک مقام قضایی بازداشت و پس از از ۶۲ روز به قید وثیقه آزاد شد. پیش از آن هم یک بار به دلیل "فعالیت زیر زمینی" بازداشت شده بود.
 
همچنین انتشار ویدئوکلیپ امیر تتلو روی ناو دماوند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جنجال‎های فراوانی در پی داشت.
 
امیر حسین مقصودلو (تتلو) در سال ۱۳۶۶ در تهران متولد شد و فعالیت خود را با رپ‌خوانی در سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. او یکی از پرطرفدارترین چهره‌های ایرانی در اینستاگرام است که میلیون ها نفر دنبال‌کننده دارد. طرفداران او خود را تتلیتی (نام یکی از آلبوم‌های امیر تتلو) می‌نامند.
+45
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  من اصلآ از این پسره خول چل خوشم نمیاد ولی جمهوری کثیف اسلامی نباید بتونه هر کسی رو که میخواد تو کشورهای همسایه بگیره و ببره ایران بعد هم سر به نیستشون کنه!!!! این بنده خدا رو تحویل آخوندها بدن مثل روح الله زم میبرن اون تو بعد هم دیگه هیچ صحبتی ازش نمیشه, واقعآ ادمهایی که میتونن باید از دیپورتش جلوگیری کنن!!!!!
  3
  42
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
  ۴۱
  sahandoglu - لندن، انگلستان

  آدم بی شخصیت و بی ادب است که متاسفانه بسیاری از مردم با فرهنگ ایران ایشان را به عنوان الگو می شناسند.
  2
  45
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  ببینید مملکت به کجا رسیده ، که ملت به ان نخاله چسپیدند. بیتفاوتی مردم ایران واقعا به حد بی غیرتی تکامل پیدا کرده، ملت بجای اینکه ببینند که به سر مملکتشون چی میاید، بجای اینکه بپرسنس دریای خزر چی شد، در شبکه های مجازی درمورد این نخاله بیشخصیت جت و بحث میکنند و حکومت اخوندی هم برای اینکه جنایات و خیانتهاش را لاپوشانی کنه به هر دری میزنه، از ققرمه کردن قاسم تا انگشت حسن عباسی ملیجک برا جفتگ انداختن تا قتل و عام ۱۷۶ مسافر بیگناه هواپیمای ایرانی که تنها گناهشون ایرانی بودن بود فق و فقط باخاطر منحرف کردن اذهان عمومی از خیانت واگذاری دریای خزر به پوتین و خلیج فارس به چین و چابهاره به هندیها. طبق گفته سیمای اخوندی هیئتی از مجلس دومای روس در ایرانند ،ببنیم اینبار کدام بخش ایران قراره به روسها فروخته یا تقدیم بشه بندر انزلی؟ یا فرودگاه شاهرخی یا بندرگواتر( پیشترها قرار بود که به پاکستان هدیه بشه) ظاهرا روسها هم تمایل به زدن پایگاه در انجا کردن و یا ایجاد پایگاهی در مکران!حالا به قول، معروف در میان مردمی با این ##مصیبتها صبور، صحبت از پوشاک جنتی و خالهای امیر توالت نخاله السلام است
  1
  44
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
  ۴۶
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  بنده امیر تتلو را نمیشناسم آیا سیاسی است یا کلاه بردار
  0
  9
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
  ۶۱
  سردار الکی - سیدنی، استرالیا
  دلیل دستگیری این دلقک بخاطر شکایت حاج طوسی میباشد
  0
  12
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
  ۲۹
  ایمای - تهران، ایران
  در انتخابات به رئیس جونش اقای رئیسی چسبیده بود همه یادمون هست اومد بیرون از ایران شد زد رژیم حالاهم گرفتندش بره ایران باز میشه طرفدار رژیم این افراد نون را به نرخ روز میخورند ادم اشغالی هست انسان بیوجودی بود و هست وماله کش هست هر طرف که باد میره ایشون هم به ان طرف میره من این نوع وطن فروش و دستمال بدست را حمایت نمیکنم
  0
  14
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  من اشغالتر از این جانور ندیدم حتی بدرد خوراک کرمهای زیر خاکی هم نمیخورد.یطور باید نیست شود که لطمه بمحیط زیست نخورد
  0
  12
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰
  نظر شما چیست؟