نمایش درخشان آبی‌ها در آسیا؛ استقلال و شهر خودرو صعود کردند

بی بی سی :استقلال با پیروزی پنج بر صفر مقابل الریان قطر به مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا رسید. همزمان شهر خودرو نیز در ضربات پنالتی توانست السیلیه قطر را از پیش رو بردارد و به مرحله بعد صعود کند.
 
استقلال این مسابقه را با ترکیب حسین حسینی، هروویه میلیچ، شاهین طاهرخانی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، وریا غفوری، فرشید باقری، علی کریمی، مسعود ریگی، شیخ دیاباته و مهدی قائدی آغاز کرد.
 
آبی‌های تهران این بازی را خیلی خوب شروع کردند و در حالی ۸ دقیقه از بازی گذشته بود، وریا غفوری، کاپیتان استقلال یک ضربه کاشته را تیر دروازه کوبید، که شیخ دیابته‌، مهاجم آبی‌ها توپ برگشتی را تبدیل به گل کرد.
 
در ادامه تیم قطری روی دروازه استقلال حمله کرد اما در دقیقه ۴۰ بازی این مهدی قائدی بود که با یک ضربه سر زیبا نتیجه را دو بر صفر کرد. بازی با همین نتیجه در نیمه اول تمام شد.
 
الریان در این نیمه ۵۹ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت اما تنها توانست ۲ شوت داخل چارچوب به سمت دروازه استقلال بزند، در حالی که استقلال ۳ شوت داخل چارچوب به سمت دروازه حریف قطری داشت.
 
استقلال نیمه دوم را هم طوفانی شروع کرد و تنها دو دقیقه از آغاز این نیمه گذشته بود که مهدی قائدی یک بار دیگر دروازه حریف را باز کرد.
 
عملکرد درخشان استقلال در نیمه دوم هم ادامه داشت و در ادامه ارسلان مطهری در دقایق ۸۴ و ۹۰ دو باردروازه حریف را باز کرد تا در کنار مهدی قاعدی چهره درخشان این بازی باشد.
 
استقلال در حالی به این بازی رسید که خستگی مسابقه قبل در برابر نماینده کویت را هنوز احساس می‌کرد.
 
استقلال و شهر خودرو، دو نماینده ایران در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان از بازی در ایران محروم شدند و بازی‌های خود را خارج از این کشور برگزار کردند. استقلال که در بازی قبلی مقابل الکویت را سه بر صفر شکست داد، به دلیل نبودن پرواز مستقیم از امارات به قطر با مشکلاتی مواجه شد.
 
مشکلاتی که واکنش سرمربی استقلال را به دنبال داشت. فرهاد مجیدی پس از آن بازی گفت: اگر AFC از مشکلات ایران خبر داشته و آن بازی را در دبی برگزار کرده، حتما از مشکلات پروازی میان امارات و قطر هم خبر دارد. بازیکنانم بعد از بازی دو پرواز کرده‌اند تا به قطر برسیم. این اتفاق در کمتر از ۲۴ ساعت رخ داده است."
 
استقلال به ترتیب توانست به گروه اول لیگ قهرمانان راه پیدا کند و با الوحده، الشرطه و برنده بازی استقلال تاجیکستان و الاهلی عربستان هم گروه شد.
+17
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟