پدر یکی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی: ماموران فرودگاه مانع خروج خانواده قربانیان از ایران شدند

تصویری از حامد اسماعیلیون، نویسنده و پزشک ایرانی مقیم کانادا که همسر و دخترش ری‌را را در سرنگونی هواپیمای اوکراینی از دست داد. صدای آمریکا :حامد اسماعیلیون، نویسنده و دندانپزشک ایرانی مقیم کانادا که براثر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سپاه همسر و دخترش را از دست داده است، با انتشار پستی در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد که ماموران فرودگاه تهران به اعضای خانواده قربانیان این حادثه اجازه خروج از کشور نداده‌اند.
 
حامد اسماعیلیون، شامگاه دوشنبه ۷ بهمن ماه در صفحه فیسبوک خود با اعلام این خبر خطاب به ماموران فرودگاه امام خمینی نوشت: «بگذار اعضای خانواده برای شرکت در خاکسپاری به راحتی از کشور خارج شوند. ضمن این‌که به تو ربطی ندارد چرا دولت کانادا به راحتی و ظرف چند ساعت ویزا را صادر کرده است.»
 
پیش از این نیز جواد سلیمانی، همسر الناز نبیی یکی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی از احضار و تهدید از سوی به اداره اطلاعات زنجان به اتهام « توهین به نماینده های خامنه‌ای» خبر داد و گفت که مجبور شده ایران را ترک کند.
 
او در صفحه اینستاگرام خود با انتشار پستی نوشته بود که «صبح روز بعد از مراسم ترحیم» از اداره اطلاعات زنجان او را بخاطر«توهین به نماینده های خامنه ای و پستهای اینستاگرامی» احضار کرده‌اند.
 
همچنین تصاویر منتشر شده از مراسم تدفین جانباختگان این هواپیما در ایران نیز نشان می دهد که مقامات با کشیدن داربست حتی به سختی اجازه نزدیک شدن خانواده ها به محل دفن عزیزانشان را داده‌اند و این مراسم را به مراسم تدفین حکومتی تبدیل کردند.
 
با این که جمهوری اسلامی در پی فشارهای بین المللی شلیک به هواپیمای اوکراینی را پذیرفت اما تا کنون عاملان اصلی سرنگونی این هواپیما معرفی و یا محاکمه نشده‌اند. پدر یکی از کشته شدگان هواپیمای اوکراینی چندی پیش در مراسم فرزندش در مسجد از محاکمه نشدن عاملان این شلیک به هواپیمای مسافربری انتقاد کرد. حکومت جمهوری اسلامی حتی با معترضان به شلیک سپاه به هواپیمای مسافربری هم برخوردهای امنیتی داشته است و براساس آمار رسمی دست کم ۳۰ نفر در این باره بازداشت شدند.
 
بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی در حومه تهران، با شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد. پس از چند روز اصرار مقامات ایران، که می گفتند سقوط هواپیما در پی نقص فنی روی داده است، سپاه سرانجام اعلام کرد که این هواپیما را به اشتباه هدف قرار داد.
+85
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  وقت آن رسیده که مسئولین امور در ایران را زنده زنده در آتش بسوزانند. حالا آن احمق های مزدوری که نفسشان از جای گرم بر میخیزد برای من عَلَم دموکراسی هوا کنند و قیافه پروفسوری بگیرند و دم از عطوفت و قانون و متد رایج در اروپا بزنند. من نمیفهمم چرا وقتی جمهوری اسلامی جنایت میکند شما لال میشوید.
  4
  79
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  منم باهات موافقم باید آتش به اختیار عمل کرد اگر بهشون ضربه نزنی , میکشنت حالا یا با شلیک گلوله یا تو زندونهاشون. باید ماکزیمم ضربه را به این آخوندهای فسیل جانی مالیخولیایی وارد کرد. باید مثل خودشون عمل کرد. بایدآخوندکشی راه انداخت. دموکراسی برای اینها مفهوم نداره. مشتی ارازل و اوباش پشت کوهی که اگه زمان شاه بود اینها بایستی گدایی کنند و محتاج نون شبشون باشند بس که تنبل و بیعارند. دموکراسی نمنه و سننه.
  2
  46
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
  ۳۰
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  وحشت حکومت از وضعیت موجود وصف ناپذیره!
  1
  52
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  باید مسلمین افراطی را سوزاند و پودرشان کرد،تمام
  1
  46
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
  نظر شما چیست؟