صادقی: واسطه‌های تایید صلاحیت در انتخابات مجلس چهار میلیارد تومان رشوه می‌گیرند

شورای نگهبان پیشتر از آقای صادقی به دلیل سخنانش درباره «واسطه‌های تایید صلاحیت» شکایت کرده بود. رادیو فردا :یک نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید، افرادی که در تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم نقش دلال را ایفا می‌کنند، گاهی تا چهار میلیارد تومان رشوه دریافت می‌کنند.
 
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، در صفحه توئیتر خود نوشت: «در این دوره‌ از انتخابات واسطه‌ها نرخ تأیید صلاحیت را بعضا تا چهار میلیارد تومان بالا برده‌اند».
 
آقای صادقی توضیح بیشتری در این زمینه نداده است. این نماینده مجلس پیش از این نیز سخنان مشابهی را مطرح کرده بود که به شکایت شورای نگهبان از او منجر شد.
 
در همین حال سایت روزنامه اعتماد به نقل از محمدطاهر کنعانی، وکیل و یکی از نامزدهای انتخابات مجلس، نوشته بود که برخی از افراد از او رشوه ۶۰۰ میلیونی برای تایید صلاحیت در انتخابات طلب کرده بودند.
 
آقای کنعانی به هویت این افراد اشاره نکرده و تنها گفته بود که آنان مدعی بودند در شورای نگهبان نفوذ دارند.
 
هیات‌های نظارت وابسته به شورای نگهبان در هر دوره از انتخابات مجلس هزاران نفر را به اتهام‌های گونان بویژه عدم التزام به اسلام و ولایت فقیه رد صلاحیت می‌کنند.
 
در انتخابات مجلس دهم نیز در نهایت از حدود ۱۲ هزار نامزد تنها حدود یک سوم نامزدها تایید صلاحیت شدند.
+21
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  این مجلس نیست دفتر کارهست. همه تلفن بدست مشغول بیزنس خودشون هستند.ولی جدا نمایندگی تا این حد سطح دزدی و رشوه خواری و کارچاق کنی اش بالاست که 4میلیارد میده تا نماینده بشه؟این ملت اوزگول و بلانسبت خ ربنگر
  1
  10
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
  نظر شما چیست؟