فاطمه کروبی:‌ فشارها بر همسرم کارساز نیست

دویچه وله :فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی در نامه‌ای به وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی با بازداشت فرزندنش اعتراض کرد. او نوشت بازداشت و بازجویی حسین کروبی به خاطر مواضع پدرش غیرقانونی است.
 
خانم کروبی در نامه خود به محمود علوی، وزیر اطلاعات که روز دوشنبه ۷ بهمن (۲۷ انویه) منتشر شده گفته دو هفته پیش ماموران وزارت اطلاعات بدون حضور حسین کروبی و یا عضوی از خانواده‌اش با شکستن قفل واحد مسکونی به حریم خصوصی آنان یورش برده و در تفتیش و بازرسی چند ساعته‌شان اقدام به توقیف و ضبط بخشی از وسایل شخصی او و خانواده‌اش کردند.
 
به گفته همسر آقای کروبی، اصرار پنج مأمور وزارت اطلاعات بر شکستن حریم مسکونی آنان و سه ساعت بازرسی آنهم بدون حضور عضوی از خانواده شایبه کارگذاری شنود در حریم خصوصی این خانواده را تقویت کرده و به همین جهت این روزها همسر و فرزندان محمد حسین دیگر در منزل‌شان هم امنیت روحی ندارند.
 
فاطمه کروبی علت بازداشت فرزندش را انتشار آخرین نامه مهدی کروبی به خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای می‌‌داند. آقای کروبی در این نامه وضعیت اسف‌بار کشور را نتیجه سوء مدیریت و دخالت‌های بی‌جای آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کرده و او را فاقد شروط لازم برای رهبری دانسته است.
 
نامه کروبی خطاب به خامنه‌ای پس از اعتراض‌های آبان و کشتار صدها نفر از معترضان در نقاط مختلف کشور منتشر شد.
 
همسر مهدی کروبی در ادامه نامه خود به وزیر اطلاعات نوشته است: «مناسب است به جنابعالی و دیگران یادآور شوم که اینگونه فشارها بر همسرم کارساز نیست و در یک کلمه؛ آب در هاون کوفتن است.»
 
فاطمه کروبی یادآور شده که «دولت تدبیر و امید هم که در دو انتخابات متوالی ۹۲ و ۹۶ وعده رفع حصر داد در عمل نه تنها قدمی برای رفع حصر بر نداشت بلکه در مورد همسرم همان گشایش‌های اولیه که به صورت قطره چکانی اعمال شده بود را به دنبال نامه اخیر ایشان کن لم یکن تلقی کرد.»
ساواک حریم خصوصی مردم را رعایت می‌کرد
همسر مهدی کروبی همچنین رفتار ماموران ساواک در رژیم پیشین با خانواده‌های زندانیان سیاسی را به وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی گوش‌زد کرده و نوشته است: «در آن حکومت خودکامه، ساواک اقدام به ورود، تفتیش و بازرسی منزل مسکونی‌مان بدون حضور همسرم و یا من نکرد. هنگامی هم که برای بازرسی و تفتیش به محل سکونت ما و دیگر مبارزان سیاسی می‌آمدند انصافاٌ حریم خصوصی زنان را به خوبی رعایت می‌کردند. در حالی که مجموعه تحت نظر شما همچون دولت قبلی طور دیگری عمل می کنند که در یک کلام باید گفت این دست رفتارها نه با قانون تطبیق دارد و نه با شرع.»
 
محمد حسین کروبی روز ۲۴ دی ماه و روز پس از مراجعه ماموران امنیتی به خانه‌اش، خود را به مقامات قضایی معرفی کرده و از آن زمان در بازداشت موقت به سر می‌برد. او در تماس تلفنی با همسرش گفته که به خاطر انتشار نامه‌ پدرش به خامنه‌ای متهم شده است.
 
حزب اعتماد ملی، که مهدی کروبی دبیرکل آن است، روز یکشنبه ۶ بهمن (۲۶ ژانویه) در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه خبر داد که حسین کروبی در زندان اوین در اعتراض به نقض حقوق قانونی‌اش اعتصاب غذا کرده است.
 
نامه فاطمه کروبی به وزیر اطلاعات در واکنش به بازداشت محمدحسین کروبی:‌ اینگونه فشارها بر همسرم کارساز نیست و آب در هاون کوفتن است.
+11
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  مرده شور خودت و همسرت را با هم ببرند
  8
  68
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان

  فاطی جون ظاهرا حسودیت میشه که چرا فقط به سرت فشار میاوررند و نه همسرت و نه دیگران نمیتونن فشار لازم را به تو بیارن، جوابش را خوب میدانید چرا. سعی کنید جوراب زمستانی را ازمایش کنید.
  4
  26
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  موقعی که خودشان در خطر هستند همه چیز غیرقانونی است. فاطمه کروبی تو که شکل گربه نره هستی‌ هیچی‌ نگو و به امید این که شوهرت از این تختخواب دیگه نیاد پایین. گربه نره یادت رفته که شوهرت در رژیم خائن بوده؟. رژیم قاتل جمهوری اسلامی میر حسین و شوهرت را خابوندن تو آب نمک -. مرده شور خودت و همسرت و فرزندنت.
  4
  34
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
  ۲۹
  ایمای - تهران، ایران
  ایشون گوئی راهی ان دنیا دارند میشوند دارند میروند مهمان رهبر بیشرفش وگور به گورشده اش خمینی جنایت کاربشه
  2
  5
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  جمعش کنین بابا شما هم با این شامورتی بازی هاتون، روزنامه دیروز رو کسی نمیخونه شما ها که مال سنهء هزار و دویست و احمد شاه هستین! مرده شور خودت، شوهر چلقوزت، میر حسین پلقوزت و زهرا رهنورد دلقوزت رو ببرن! رد شو بذار باد بیاد بینیم بابا! یکی میمرد ز درد بینوایی / ننه سکینه زگیل دار میگفت فشار ندین شوهر پُلفسورم دردش میاد! آی کله پدر اون شوور نازک نارنجیت !
  1
  7
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
  نظر شما چیست؟