پیش‌بینی عجیب دانشمندان آمریکایی از تلفات ویروس کرونا؛ ۶۵ میلیون کشته!

فرارو: نشریه «دیلی میل» روز گذشته پیش بینی از وضعیت ویروس کرونا را به نقل از تعدادی دانشمند آمریکایی منتشر کرد که بر اساس آن ۶۵ میلیون نفر به وسیله این بیماری کشته خواهند شد. پیش بینی که بیشتر رنگ و بوی «پیش گویی‌های آخر الزمانی» دارد.
 
به گزارش فرارو، بر اساس گزارشی که در نشریه انگلیسی دیلی میل منتشر شده است، کارشناسان ارشد بهداشت آمریکا سه ماه قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا در چین، پیش بینی کرده اند که این بیماری در آینده‌ای کوتاه میلیون‌ها نفر را در جهان به کام مرگ خواهد برد.
یک پیش بینی علمی؟!
به گزارش دیلی میل، دانشمندان «مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز» آمریکا در اکتبر گذشته یک مدل اپیدمیولوژیکی فرضی را در رایانه شبیه سازی کردند که بر اساس آن بیماری ویروس کرونا در طی ۱۸ ماه پس از آغاز شیوع، ۶۵ میلیون انسان را در جهان خواهد کشت.
 
دکتر «اریک تونر»، از محققان ارشد مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز، در خصوص انتشار ویروس کرونا در اوایل سپتامبر گذشته در چین، اظهار داشت که از شنیدن چنین خبری متعجب نشده است. وی مدعی شد که شبیه سازی‌های رایانه‌ای نشان می‌دهد که تنها شش ماه پس از آغاز شیوع بیماری، ویروس کرونا به تمام کشور‌های جهان منتقل خواهد شد.
 
چنین پیش بینی توسط یک گروه علمی، در آستانه نگرانی‌های جهانی از گسترش ویروس کرونا، بسیار جالب توجه است. تا کنون دانشمندان دیگری چنین پیش بینی را، حتی به صورت محدود‌تر انجام نداده اند و هیچ حرفی از تلفات عجیب و غریب میلیونی این ویروس به میان نیامده است.
 
گفتنی است ویروس جدید و ناشناخته مشابه ویروس کرونا از اوایل سپتامبر گذشته در شهر ووهان چین شایع شد و بر اساس آمارهای رسمی دولت چین تا کنون 56 نفر کشته و بیش از 2000 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شدند.
+31
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  ordak - بن، آلمان
  چندی پیش یک گروه سه نفره دکتر ژنتیک در ایتالیا موفق به سرهمبندی ویروسی شدند که با استفاده از قیچی ژنتیکی ترکیبی از از چنیدین بیماری از جمله گریپ خوکی و ذاتالریه پربده و سرماخوردگی معمولی شدند،که به گفته کارشناسان اروپایی در مجله دانستنیها(سینس) بحد خطرناک و مصری است که قادر است بعد از پخش شدن در کمتر از یکماه نصف جمعت کلرته زمین را نابود کنه، ویروس به حدی خطرناک است که امریکا برخلاف معمول که همیشه یک نمونه از ویروسهای خطرناسک را در ازمایشگاها نظامی در امریکا نگه داری میکنه، اعلام کرده بود که حاضر نیست نمنه این ویروس را به امریکا انتقال دهد، جالبه انگیزه این سه دکتر به قول مسؤل ان تیم یک جمله بوده: میخواستم ببینم تا کجا میتوان پیش بروم و در اینجا حتی به انتها رسیدم!
  13
  17
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
  ۴۹
  ordak - بن، آلمان
  خیلی عحجیبه یک صفحه امار اقتصادی دنیا در انلین وجود داره که در اسن تا سال ۲۰۲۵ پیشبینی کرده و در ان به طرز مرموزی که هنوز جوابی به ان ندادند جمعیت کشورهایی اروپایی به نصف تا یک سوم کاهش داده شده، برای مثال جمعیت اللمان را از ۲۰۲۵ به بعد ۳۵میلون نفر نوشته جمعیت اسپانیا یک سوم ایتالیا ۲۰ درصد و فرانسه ۵۰ درصد تخمین زده شده، و اینلیست با این پیشگوی این اقا ظاهرا تشابهات عجیبی داره!
  13
  8
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ویروس کرونا از اخوند جماعت حال حاضر در ایران هم خطرناک تر هست ؟
  6
  51
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
  ۳۹
  freedom of the press - تهران، ایران

  ای ناقلا ها در مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز رمال و ویشگو دارید یا دانشمند!!! نکنه رواج این ویروس ناشناخته کار خودتون آمریکایی های جلب باشه تا بتوانید دولت چین حالش را بگیرید
  11
  31
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
  ۳۱
  behzad2010 - رتردام، هلند
  دارو آن را تو ایران کشف شده *داروی امام کاظم* 😉
  4
  19
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  به شصت چهار میلیون چهار صد و نود و نه هزار و نهصد و نود نه نفر دیگه کاری ندارم، فقط چلاقعلی مبتلا بشه و بمیره و من حلواش رو بخورم.
  1
  24
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۲
  ۳۰
  ایمای - تهران، ایران

  ویروس اخوند خطر ناکتر از ویروس کرونا است اخوندها در چند روز 1500 نفر راکشتند و هزاران را مجروح کردند و ویروس کرونا تو 3ماه 80 کشته داده ویروس اخوند بدتر از هر ویروسی هست که متاسفانه هنوز دنیا نتوانسته برای این ویروس داروئی کشف کنه
  1
  25
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹
  ۵۴
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  مردم ایرانم چهل ساله به ویروسه خرونا که سر منشاً آن آخوندای قم هستش مبتلا شدن .
  0
  15
  ‌سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
  نظر شما چیست؟