کهنه سربازان ارتش آمریکا :ترامپ بابت سخنان گمراه کننده‌اش در مورد حمله موشکی ایران عذرخواهی کند

یورونیوز :گروهی از کهنه سربازان ارتش آمریکا خواستار عذرخواهی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دلیل سخنانش در مورد آسیب مغزی تعدادی از نظامیان این کشور در عراق به دنبال حمله موشکی ایران شدند.
 
رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس گفته بود که آسیب مغزی سربازان آمریکایی در عراق «جدی» نیست. دونالد ترامپ در پاسخ به پرسشی در این مورد تاکید کرده بود که آسیب وارد شده به مصدومان «در حد سردرد» است.
 
ویلیام اشمیتز، مسئول گروه «کهنه سربازان جنگ های خارجی» در آمریکا گفت که این گروه «انتظار دارد تا رئیس جمهوری به خاطر سخنان گمراه کننده اش از مردان و زنانی که عضو ارتش هستند عذرخواهی کند.»
 
منتقدان سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهوری آمریکا بر این باور هستند که وی با اظهارات خود تلاش کرده است تا آسیب مغزی نظامیان این کشور را کم اهمیت جلوه دهد.
 
هنگامی که دونالد ترامپ روز چهارشنبه این سخنان را بیان می کرد خبر آسیب دیدگی تنها ۱۱ نظامی آمریکایی منتشر شده بود. این در حالی است که پنتاگون پس از این سخنان رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که شمار نظامیانی که در حمله موشکی ایران صدمه مغزی دیدند ۳۴ نفر است.
 
این در حالی است که دونالد ترامپ یک روز پس از حمله موشکی ایران به دو پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق اعلام کرده بود که هیچ کس در این حمله کشته یا مجروح نشده است.
 
کاخ سفید تاکنون به درخواست گروه «کهنه سربازان جنگ های خارجی» برای عذرخواهی دونالد ترامپ واکنشی نشان نداده است.
 
این گروه از کهنه سربازان ارتش آمریکا تاکید کرده است که آسیب مغزی نظامیان این کشور «جدی» محسوب می شود و نباید کم اهمیت جلوه داده شود. در بیانیه این گروه آمده است: «آسیب مغزی به عنوان عامل افسردگی، از دست دادن حافظه، سردردهای شدید، سرگیجه و خستگی شناخته می شود. تمام صدمات با تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدت همراه است.»
 
گروه «کهنه سربازان جنگ های خارجی» آمریکا یک میلیون و ۶۰۰ هزار عضو دارد. بسیاری از سیاستمداران برجسته تاریخ آمریکا از جمله تئودور روزولت، هری ترومن، دوایت آیزنهاور، جان کندی، لیندون جانسون، جرالد فورد، جورج بوش پدر، ال گور و رابرت کندی از اعضای این گروه بودند.
+24
رأی دهید
-42

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  همان کم اهمیت هم هست و این ها برای فرار از خدمت بازی در می اورند. خود من نصف مدت سربازی در بهداری بودم
  17
  49
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  مثل اینکه مخالفین ترامپ در آمریکا میخواهند از هر وسیله ای برای تضعیف ترامپ سؤاستفاده کنند خوب شد کسی کشته یا زخمی نشد وگرنه چه تنبان عثمانی نوک چوب میکردند علیه ترامپ.
  14
  53
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  سلام به دوستان، من تازه وارد سایت شدم ،دلیل واقعی هم کومنت یکی از دوستان بود که با ## دریای خزر را دریابیم## از المان، من قضیه را دنبال کردم .متاسفانه حقیقت داره،لطفا اطلاع رسانی کنید،کم کم دارن قرارداد ۱۹۰۷ را به ایران تحمیل میکنند،شمال مال انگلیس تهران و اصفهان هم بیطرف،کسانی که این قرارداد را به ریش ملت میبندند حسن اخوند،با اسم ایرلندی حسن فیدون و ماله کش اعظم معروف به ظریف هم فردا پس فردا بر میگردند فرنگ ملت میماند و از دست رفتن بخش دیگری از ایران، مگر قجارها هم بعد از قراردفاد ترکمنستان و گلستان برنگشتند انگلیس
  12
  21
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
  ۴۱
  دو کلمه حرف درست - تبریز، ایران

  هدف گرفتن غرامت و بالا کشیدن پول ایران هست. روز به روز بیشتر مریض پیدا میشه.
  5
  25
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
  ۴۰
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  ------تصیح میکنم: شمال مال روس و جنوب مال انگلیس و مرکز بی طرف.......
  5
  5
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  از اون ۵۰ گروگان آمریکایی ؛ تا خانواده های کشته شده گان حمله به پایگاه امریکا در بیروت در دهه ۸۰ میلادی هنوز دارند خسارت میگیرند . این سرباز های آمریکایی که اکثرا از قشرهای فقیر کم سواد هستند میخواهند میلیاردی غرامت بگیرند . بدبخت مردم ایران که هم باید به آخوند باج بده و هم به خارجی ها
  0
  0
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۹
  نظر شما چیست؟