نماینده مجلس: سیاست ما این است که جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران بماند

جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی سرنگون‌شده در ایران رادیو فردا :فرج‌الله رجبی، نماینده مجلس می‌گوید جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران می‌ماند و بازخوانی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم او گفته است وزارت راه و شهرسازی در صدد این کار است و این سیاست ایران است.
 
این در حالی است که جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، بر انجام تحقیقات شفاف و مستقل درباره علت سرنگونی این هواپیما با شلیک دو موشک سپاه پاسداران تاکید کرده، روز ۲ بهمن از ایران خواست تا اجازه دهد جعبه سیاه هواپیما ساقط شده اوکراینی برای بررسی به فرانسه فرستاده شود.
 
با این حال مقام‌های دولت ایران اصرار دارند که جعبه سیاه در ایران بازخوانی شود.
 
هواپیمای خطوط هوایی اوکراین در مسیر تهران- کی‌یف روز ۱۸ دی‌ماه گذشته توسط یگان پدافندی سپاه پاسداران سرنگون شد و تمامی ۱۷۶ سرنشین این هواپیما کشته شدند که شمار زیادی از آنها شهروند کانادا بودند.
 
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران پیش از این گفته بود مقام‌های مسئول در حال «آماده‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار» ضروری در زمینه بازخوانی جعبه سیاه هستند و اگر در «بازگشایی و پردازش اطلاعات به مشکلی بخورند، ممکن است خودشان تصمیم بگیرند چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند کمک گرفته شود».
 
در خبری دیگر، شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور امروز یک‌شنبه برخی خبرهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی درباره باز نشدن چرخ هواپیمای مسیر تهران -استانبول را تکذیب کرد.
 
این شرکت در اطلاعیه‌اش نوشته است که خلبان پرواز شماره ۹۷۱۶ مسیر تهران-استانبول پس از پرواز و اطلاع‌یافتن از یک نقص فنی جزئی، تصمیم به بازگشت به فرودگاه مهرآباد و بازبینی فنی می‌گیرد.
 
بر اساس این اطلاعیه، هواپیما در مسیر بازگشت برای کاهش وزن اقدام به مانور کاهش سوخت در فضای تهران کرد و سپس در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست و «پرواز جایگزین اختصاص داده شد».
+3
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  به منظور تحقق یافتن این خواسته حکومت اسلامی، باید تظاهرات میلیونی خودجوشی! به راه بیندازند و شعار بدهند “ بازخوانی این جعبه، حق مسلم ماست”.
  0
  35
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  چون میترسید که دنیا بفهمد چه لحظاتی بر مسافران و خلبان گذشته و دست جنایتکارتان بیشتر رو شود و مردم و خانواده های جانباختگان پوست شما را زنده زنده بکنند و هر کجا شما سپاهی و بسیجی را ببینند دخلتان را در بیاورند
  2
  33
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  چرا هواپیما قطری که اسماعیل حنیه و اسامه حمدان باند گدایان سامرا را که برای شرکت در ابگوشت خوری قاسم قیمه به ایران امده بودند را بجا موشک کروز اشتباه نگرفت، و عدل هواپیمای اکرایینی را که چند لحظه بعد از ان که حامل مسافران ایرانی بود را با موشک کروز اشتباه گرفت، این جنیات تکرار جنایت قربانی کردن هواپیمای مسافربری ایرانی در سال ۶۸ توسط رژیم را بر فراز خلیج فارس زنده میکند!
  1
  31
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  نظام اسلامی که دانش استفاده از جعبه سیاه را ندارد،چگونه جعبه سیاه هواپیما های داخلی سقوط کرده سابق را مثل هواپیمای یاسوج را خوانده بود و اعلان کرده بود که علت سقوط هواپیما انسانی(خلبان) بوده؟!؟
  1
  27
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  مطمئنام اگه کانادا و اوکراین پیگیری لازم رو نکنند در آینده نه چندان دور یه کنفرانس مطبوعاتی میزارن و میگن " جعبه سیاه هواپیما بوییگ ربوده شده است ! " و این کار رو گردن عوامل اسرائیل و یا آمریکا میگذارن ! از طرفی هم به اوکراین و کانادا پیغام میدن ، ما خیلی دوست داشتیم که از اطلاعات داخل جعبه سیاه سردر بیاریم ولی از اونجایی که نمیتونستیم بخونیمش ، به این نتیجه رسیده بودیم که برای شما ارسال کنیم ، اما متاسفانه ربوده شد ! جدی جدی این کار رو میکنن ، به همین راحتی
  1
  27
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  خدا میداند چی در جعبه سیاه وجود دارد که بیشتر ابروی این ها را می برد
  1
  25
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  دیدی مردم ایران چه نماینده های بی شرف نه انسان دارند ! نماینده ای که نماینده مردم باشد باید خواهان روشن شدن فاجعه سقوط هواپیما و کشته شدن کل 176 نه بلکه 177 انسان بی گناه سرنشین این هواپیما میشد نه اینکه بخواهد مدرکی که از این فاجعه بجا مانده است را در خفا نگهدارند و مستند قابل قبولی از فاجعه هیچگاه برای عموم اشکار نشود.
  1
  24
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  هدف خوک های مزرعه حیوانات وثت کشی است این رژیم فاسد 40 سال است با این زندگی میکند یعنی وقت کشی - بنام باز خوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چنان بلای سر جعبه سیاه بیاورند که دیگر قابل بازخوانی نباشد که در آنصورت جعبه سیاه تحویل میدهند چون ترامپ هرگز اجازه نمیدهد امریکا یا فرانسه نرم افزار بازخوانی جعبه سیاه را به رژیم ایران بدهند
  1
  13
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  ##ملت دریای خزر را دریابیم## این جنایت و جنایتهای دیگر رژیم برای لاپوشانی خیانت بزرگ و جنات و خیانت بزترگتر از سعد اباد و ترکمن چای است یعنی بخشیدن دریای خزر به پوتین ##ملت دریای خزر را دریابیم## حکومت اشغالگر مردار پرستان و علی پرستان ایران در حال اماده کردن افکار عمومی به خیانت بخشیدن درتیای خزر به روسیه است، برنامه کانال ۳ سیمای اخوند که دریای خزر را به صورت نوار بسیار باریکی در نقشه اران نشان میدهد و چاپ تی شرت هایی با نقشه ایران ولی بدون دریای خجر بیانگر این خیانت است.
  1
  18
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::ordak - بن، آلمان::]. ایران و مردم ایران و سرمایه های ایران را حراج کردند .آثار تاریخی و ملی را نابود کردند حتی به حیوانات هم رحم نکردند .ایران را به ویرانه تبدیل کردند
  1
  10
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  ۵۶
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد
  تو نمایده حروم.. از سیاست چی میدونی؟ و چه ربتی داره٫ ماردر... اینها جوانان هوشیار و مغزدار کشور بودن که با شلیکه سپاهه بی شرف و بی وجدان جان دادن٫ لعنت بر تو خامنعی که سردار این حکومتی!!
  1
  6
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  شما سیاست ندارین، کلا دیاثت دارین
  1
  3
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. جان برادر این را خود ملت ایران کرد و این گوساله را همین ملت زایید. ملتی که خودشون را از عصر کنکورد به حصر افتابه مسی و قاسم قرمه رسوندند جزایی کنونی کمترین مجازاتی است که خدفا براشون تدارک دیده،.ادم هر چی به ایب بلاهایی که در این ۴۰ سال سر ملت ایران امد نگاه میکنه بیشتر به دین اسلام باور پیدا میکنه، چرا که در جایی از قران از سنت مکر خدا گفته شده. نقل: وقتی قومی ناسپاسی خودشون را از حد گزراندند .خدا انها را اسیر دست ظالمی میکنه که ان مردم حقارت خودشون را با تمام وجود ببینند.زمانیکه رضا شا مملکت را به دست گرفت ۹۹ درصد ایران بیسواد بود، مملکت ملوک الطوایفی بود،ناصرالدین قاجار میگفت به شمال مملکت میرن روسها ناراحتند ، به جنوب کشور میرم انگلیس ناراحته،مرده شور کشوری را ببره که شاه به شمال جنوب کشورش نتوونه سر بزنه. رضا شاه این وضع اشفته را تغییر داد و در ۳۵ سال مملکت را به جایی رساند که بعد از ژاپن اولین کشور اسایی بود که اتومبیل ملی در ان تولید میشه، اولین دانشگاه خاورمیانه(بعد از اسراییل) را تاسیس کرد، سازمان تامین اجتماعی را تاسیس کرد، ...
  2
  11
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۹
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  . ملت همه بیمه ملی بودند، نحضت سواد اموزی راه انداخت، ملت کارشون به جایی رسیده بود که تعطیلات اخر هفته را اروپا و امریکا میگذروندند.ولی ملت ایران از اوج عزت خودش را به این ذلت رسوند، به ذلتی که یک عراقی مردار پرست مثل هاشمی شاهرودی میشه میرعضب اون کشور و بخاطر تنفرش از ایرانی حت به بچه های زیر سن قانونی هم رحم نمیکرد، تمام مسؤلینش خارجی هستند، از رییس جمهورش تا رییس مجلس ی و نفرماندهای باندهای تروریستیش ، با وجود این همه فاجعه ملت هنوز دنبال تن قاسم قرمه راه میافتند که اونو چال کنند و در این چال کردن ۷۰ نفرشون زیر دست و پا سقط میشن...ملت از شکم زن و بچه خودشون میزنند که برن حسین و علی پرستی اینقدر هم بیغیرت شدن که ناموسشون را هم باخودش میبرند که ته ماندهای حسین و علی مهر تاید خریت را بهشون بزنند!
  2
  8
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  جامعه جهانی انقدر احمق و مزخرفن که اجازه دادن عده ای غربتی شیطان صفت به نام جمهوری اسلامی دنیا رو به گند بکشونن. من جای رییس جمهور اکراین بودم 100تا موشک قاره پیما میزدم به تاسیسات نظامی ایران تا بار آخرشون باشه بوخورن.
  2
  8
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یارو عقل نداره فکر کرده ام پی تری پلیره که یه فیش هدفون داشته باشه بهش وصل کنه ببینه خلبان چی میگفته ...گاگول جان این یه چیز پیچیده ای هست بده دست سازنده تا در حضور یه هیئت امنا بخوانند به دنیا اعلام بکنند. شاید هم به فرانسه اعتماد نداری در اینصورت چرا اونها به تو اعتماد کنند؟
  0
  3
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۹
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  دوتا موشک که حتمیه. حالا مساله اینه که عمدی زدن یا نه. شنیدم که فکر میکردن آمریکا حمله میکنه و زدن که بندازن گردن آمریکا که آمریکا هم حمله نکرد و آبروی اینا رفت.
  0
  3
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۶
  نظر شما چیست؟