وارث تاج و تخت بریتانیا: می خواهم به ایران سفر کنم

شاهزاده چالز جانشین ملکه بریتانیا از تمایلش برای سفر به ایران گفت.
 
به گزارش اسپوتنیک، شاهزاده چارلز ،پسر بزرگ ملکه انگلیس و جانشین او ازعلاقه اش برای سفر رسمی به ایران گفت.
 
شاهزاده چارلز در مصاحبه ای با روزنامه «ساندی‌تایمز» بیان داشت: «بله، واضح است که دوست دارم به ایران سفر کنم.»
 
جانشین ملکه انگلیس خاطر نشان کرد: «من می‌دانم که ایران برای قرن‌های متمادی بخش مهمی از جهان بوده و در دانش بشر، فرهنگ، شعر و هنر نقش زیادی داشته است. منظورم این است که مردم واقعا قابل توجهی دارد. من همیشه مجذوب فرهنگ اسلامی، معماری و صنایع دستی بوده ام. »
 
جانشین ملکه انگلیس در ارتباط با  بحران بوجود آمده در خاندان سلطنتی انگلیس به دلیل کناره‌گیری شاهزاده هری و همسرش مگان از این خاندان اظهار نظر نکرد.
+22
رأی دهید
-114

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  چارلز بریتانیا از جونش سیر شده و خبر نداره که خوک های مزرعه حیوانات توجهی به قوانین بین المللی ندارند که میخواستند مک ایر سفیر بریتانیا را به بهانه واهی دستگیر و سپس بعنوان جاسوس زندانی کنند
  17
  68
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  ۴۰
  Ary@mard - ما لاگا، اسپانیا

  میخواهد رو در رو تجدید‌ پیمان کند.
  2
  71
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  این "لته" گوش چه گونه!؟ همانطوریکه این لته گوش زنش را کشت همانند آخوندهای بیشرف و بیوجدان که عروس و داماد و پسرشان را اعدام نمودند، حتما خواهان درس گرفتن از فریب مردم است وگرنه چه الزامی دارد، این لته گوش به ایران سفر کند. فرهنگنامه شمالی: لته گوش یعنی گوش پهن و فیل مانند!
  6
  19
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  میخواد بره ببینه گماشته هاش چه بلایی سر کشور آوردند.
  1
  64
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  میخواک به مستعمرش و همچنین باغ وحشی که در قم زده سر بزنه،پیشتر ها میرفت هند.
  2
  55
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  می‌خواد بره ایران از آخوندها برای ۴۰ سال نوکریشون تشکر و خدافظی‌ کند. چون دیگه نوبت ترامپ هست که بیاد !
  2
  48
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  شما هم بوهایی به مشامتان رسیده که حکومت آخوندی به امید خدا اگه رفتنی نباشه به این زودی تا ابد ماندنی نیست چند وقت دیگه دعوت نامه میفرستند برایتان بعد از اینکه آقا غزل خداهافظی را خواند راستی ناقلا نگفته بودی دختر داشتی برای همین شاید دایانا طلاق گرفتو رفت اماراحتش نگذاشتند زندگی کنه راحتش کردن از زندگی که در آن اسیر بود وشد ملکه دلها برای همیشه در تاریخ انگلستان روحش شاد.
  1
  24
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  ویلیام ناکس دارسی (۱۸۴۹-۱۹۱۷) از نخستین بنیان‌گذاران صنعت نفت در ایران و خاورمیانه بود، که در سال ۱۹۰۰ توافق‌نامه‌ای با هنری دراموند ولف و آنتوان کتابچی خان برای اکتشاف نفت در ایران امضا نمود. مذاکره آن‌ها با مظفرالدین شاه قاجار، در سال ۱۹۰۱ شروع شد و در ابتدا مبلغ ۲۰ هزار پوند برای اکتشاف، در یک میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر مربع پیشنهاد شد، که در صورت کشف نفت، این امتیاز برای مدت ۶۰ سال از شاه قاجار گرفته شود. در مقابل، دولت ایران ۱۶٪ ؟ ؟ !! از سود سالانه این شرکت را به خود اختصاص می‌داد.
  2
  23
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  متاسفانه اجداد ناخلف تو هم(علاقه )وافری بایران داشتند,مخصوصا بجنوب ایران و این علاقمندی پلید اجدادت باعث دو قرارداد ننگین تاریخی برای ملت ایران شد. قرارداد گلستان و ترکمن چای که باعث شده نیمی از آبادترین قسمت آذربایجان عزیز را از دست بدهیم.همان بهتر در کاخت بشینی و مناظر و آثار تاریخی ایران را تو کتاب ورق بزنی و تماشا کنی.ما ابدا تمایلی برای حضور نوادگان خائنین بایران و ایرانی را ,در وطنمان نداریم,انشالله افتاد
  1
  20
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  متاسفانه توی ایران گوجه و تخم مرغ گرونه و مردم نمیتونن بهت پرتاب کنن . لعنت ابدی به بریتانیای کثیف و روسیه ی بیشرف که ننگ ۵۷ رو به ایرانمون تحمیل کردن
  1
  16
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. اگر میخواهید بدونید که عاملان فاجعه ۵۷ چه کسانی بودند، کافیه جلوی اینه بایستید!. اونهاییی که داد میزدند وای بهحالت بختیار اگر امام فدا نیاد و رهبر ما بود خمینی بت شکن شاه شیطان صفت یزد و قانون شکن از مریخ نیامده بودند!
  3
  5
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::ordak - بن، آلمان::] منظورت از جلوی آیینه ایستادن رو متوجه نشدم !!! من که سن و سالم به اون روزای سیاه ۵۷ زیاد قد نمیده . و دوما اون کسانی که تو داری مثال میزنی محصولات همون بریتانیا و روسِ کثیف و همون ارتجاع های سیاه و سرخ و بنفش و سبز و قهوه ایی و سایر رنگها هستن .
  1
  9
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. دوست عزیز ما باید قبول کنیم فرهنگمون ضعیف هست وگرنه توی یه کشور جهان اولی یه میلیارد هم بدی مردم نمیرن توی خیابون تظاهرات کنن اینجوری . یعنی امریکا و انگلیس چطوری میتونن مردم رو مجبور کنن که باور کنن عکس کسی توی ما ه هست یا اینکه یه شبه توی هر قرآن که توی خونه دارن یه دونه موی اون شخص رفته وسطش جا گرفته همشون برند بگردند توی قرآنهاشون رو
  0
  6
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
  نظر شما چیست؟