واکنش ترامپ به پیشنهاد مذاکره ظریف : نه، مرسی!

فرارو:  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توییتی که شنبه شب به زبان فارسی منتشر کرد پیشنهاد برداشتن تحریم های ایران پیش از شروع مذاکره با این کشور را رد کرده است.
 
پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان، در مصاحبه ای با نشریه آلمانی اشپیگل گفته بود که ایران حتی پس از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله پهپاد آمریکایی در بغداد، مذاکره با این کشور را مردود نمی داند.
 
ظریف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا مذاکره با آمریکا را پس از ترور سردار سلیمانی غیرمحتمل می‌دانید؟»، گفت: خیر. من هرگز چنین امکانی را رد نمی‌کنم؛ به شرط آنکه آن‌ها رویکرد خود را تغییر دهند و واقعیات را به رسمیت بشناسند. از نظر ما مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید می‌نشیند. چیزی که اهمیت دارد، نحوه رفتار آنهاست. دولت ترامپ می‌تواند گذشته‌اش را جبران کند، تحریم‌ها را بردارد و پای میز مذاکره بازگردد. ما کماکان پای میز مذاکره هستیم و آن‌ها میز را ترک کردند. آمریکا آسیب بزرگی به مردم ایران زده است. روزی که آن‌ها برای جبران کاری بکنند، خواهد آمد. ما صبر زیادی داریم.
 
ترامپ در واکنش نوشت "وزیر امور خارجه ایران می گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات متحده است اما می خواهد که تحریم ها برداشته شود. نه، مرسی!"
 
پس از توییت رئیس جمهور آمریکا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به آن واکنش نشان داد و به دونالد ترامپ توصیه کرد که "بهتر است که نظرات و تصمیمات سیاست خارجی را بر اساس واقعیت‌ها پایه گذاری کند".
 
ظریف نوشت که ترامپ بهتر است "براساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی‌" دست به تصمیم‌گیری نزند.
 
در پایان ظریف از رئیس جمهور آمریکا خواسته تا به مصاحبه‌اش با نشریه اشپیگل جهت اطلاع از صحبت‌هایش مراجعه کند و عکس بخشی از مصاحبه را آورده و توصیه کرده که حداقل این بخش را مطالعه کند اگر مصاحبه طولانی است.
+120
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چلاقعلی یعنی رهبر شیهیان جهان ملیجک خودش را برای موس موس فرستاده است
  2
  80
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  عین همان چیزیکه در یکسال پیش حدس میزدم که "اگر" ایران بپای مذاکره با پهلوان ترامپ بشیند، چنان پوستی از این نرمتان بکند که نگو و نپرس! سگ کجا خوابیده، دمش را کجا تکان میدهد!
  2
  55
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  هر چه می‌‌خاهید .به این ترامپ بگوهید. دروغ گو. زن ستیز. شارلاتان. دزد. ولی‌ بین خودمان رفتارش در مقابل آخوند‌ها حرف ندارد.‌ای کاش اوباما اینقدر با آخوند‌ها لاس خشگه نمی‌‌زد. تا اینقدر پرو شوند .و فکر. علی‌ آباد .هم یک استان است. چقدر حقارت آخوند ها. فکر نکنید .این ماله کش اعظم .از خودش حرف می‌‌زند و اینقدر التماس می‌‌کند. این ملیجک بدون اجازه اقاش آب هم نمی‌‌نوشد.در حقیقت می‌‌گوید. ما حرفی‌ نداریم.بنده به نمایندگی اقامون حاضر در نزد شما. و کفش ببوسم. ترامپ می‌‌گوید. نه،کفش کم است.باید بالای کفش را بلیسید. شخصا خود آقا. واسطه نمی‌‌خام. از انتقام خونین به کجا رسیده. نیمی از مصاحبه او با اشپیگل سانسور شد. که چگونه نخ می‌‌دهد. با با غلط کردیم. از خر شیطان پاهین بیا.طرف فکر کرده. ترامپ هم مثل این برادران ارشادی. پای منبر است. ۲ ساعت با اشپیگل زر زد. فقط التماس. پاسخ ترامپ.نه مرسی‌. فقط دو کلمه. بنظر بنده حقیر.از ۱۰۰ تا فحش ناموسی هم بد تر بود.
  0
  73
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ممجواد خوردی؟!
  0
  50
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  شما که میگفتید تحریمها بی اثر است ازش عبور کردیم؟ کاغذ پاره ها چی شد؟ نکنه بجای کاغذ...
  0
  39
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  ۵۶
  ماساچوست - لیسبون، پرتقال

  No Thanks!. نه مرسی! نه ممنون آخوند ها . زنده باد ترامپ!. زنده باد ایران
  0
  39
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  این واقعا باوهر کرده که باید جایزه نوبل بگیره، حا به هر خاطری که باشه، دروغگویی، ماله کشی، ادمکشی،تروریسم، حماقت، خوش باوری....قبلا میگفت تیم ب حالا میگه فاکس نیوز و مترجمهای فارسیش.
  0
  32
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا

  عجب اقتداری چرا اینقدر ضعیف عمل میکنند این چلمکها حالا که امریکا نمیخواد با شما حرف بزنه و در نشستهایه بین المللی شما را دعوت نمیکنند اون سانتیفیوژها را بیشتر کنید از حرص اینها شاید ترسیدن آخه احمقها اصلا گیریم بمب اتم دارید کدام کشور جراتت میکنه علیه همدیگر بمب اتمی استفاده کنه نگاه نکنید روسیه در کوبا موشکهایه اتمی گذاشته بود همه از عواقب بعد انفجار وحشت دارن که جه بر سر نسلها وزمین میاد با تشعشعات مخرب در ثانی کشوری همچین پروژه هارو دنبال میکنه که آمادگی هر اتفا نا بهنگام را بتواند مهار کند شما یک سیل در قسمت کوچکی از کل ایران را نمتوانید مهار ککنید یا پشتیبانی حالا دنبال اکتشاف و
  0
  29
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
  ۴۰
  Daheye 60 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  کثافت ترین رجیم تو تاریخ ایران , همین جمهوری اسلامی هست . به امید آزادی ایران .
  0
  32
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  [::فضول میرزا - استکهلم، سوئد:گنده تراز (اینهم)راهم میخوره >اشتهای این جوجه ماله کشها مانند پر روئی شان هست,انتها نداره.
  0
  10
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
  نظر شما چیست؟