گزارش «الجزیره» از یگان سری ۹۱۰ حزب‌الله

فرارو: یک شبکه قطری در گزارشی به معرفی یگان ۹۱۰ جنبش حزب‌الله پرداخت، یگانی سری با نیروهای نخبه و کارکشته که رژیم صهیونیستی فرمانده آن را «شبح» نامیده است.
 
به گزارش فارس، شبکه قطری «الجزیره» در گزارشی به معرفی «یگان ۹۱۰» جنبش حزب‌الله لبنان پرداخت و آن را مجموعه‌ کاملا محرمانه اطلاعاتی و هجومی متشکل از افراد نخبه خواند که از گروه‌های کوچک تشکیل شده و نحوه کار آن شبکه‌های، غیر منفصل و تکاملی است.
 
در این گزارش آمده است: این یگان عملیات خارجی حزب‌الله لبنان است که به صورت مستقیم به امنیت نظامی آن مرتبط است و مسؤولیت اجرای عملیات‌های حزب‌الله در خارج خاک لبنان را بر عهده دارد. از نظر جغرافیایی بنا به گفته «نیکولاس راسموسن» مدیر مرکز ضد تروریسم آمریکا، اعضای این یگان در سرتاسر جهان پراکنده هستند و بر اساس گفته «متیو لِوِت» مدیر برنامه ضد تروریسم و اطلاعات در پژوهشکده واشنگتن، آماده زدن اهداف آمریکا و اسرائیل هستند. مسؤولیت این یگان را (سید) حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله شخصا برعهده دارد.
 
الجزیره ادامه داد: عناصر شیعه و غیر شیعه در این یگان هستند که با احتیاط زیاد انتخاب می‌شوند و تحت آموزش‌های نظامی در سطح بالا قرار می‌گیرند، آنها تابعیت‌ها و اسناد خارجی مختلف دارند که برای تحرکت آزادانه در سطح جهان کمکشان می‌کند؛ سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌دهند ویترین خارجی فعالیت این یگان امنیتی محرمانه است و از روابط شان با طرف‌های حامی حزب‌الله در خارج بهره می‌برند. شبکه‌های محلی را در هر مکانی برای کمک به اجرای فعالیت‌های یگان به کار می‌گیرند. همانطور که ویژگی متمایز عملیات این یگان مدت زمان طولانی آن و اهداف راهبردی بلند مدت است.
«طلال حمیه» فرمانده یگان ۹۱۰ کیست؟ الجزیره درباره طلال حمیه فرمانده یگان مذکور نوشت: وی «طلال حسین حمیه» با کنیه «ابی جعفر» فرمانده اجرایی فعلی یگان ۹۱۰ است که فرماندهان نظامی اسرائیلی به او لقب «شبح» داده‌اند زیرا هیچ سند رسمی از وی در لبنان وجود ندارد و به کلی از زندگی اجتماعی و ظهور علنی به دور است و احتیاط‌های امنیتی را شدیدا رعایت می‌کند. حمیه اکنون این یگان را در منصبی اداره می‌کند که پیشتر فرمانده مشهورتر حزب‌الله «عماد مغنیه» بر عهده داشت، کسی که در سال ۲۰۰۸ در دمشق ترور شد. طلال چندین اسم مستعار مانند «طلال حسنی»، «عصمت میزارانی» دارد و دفتر تحقیقات فدرال خانواده حمیه را به خانواده «اسامه بن لادن» موسس گروهک القاعده تشبیه کرده و آن را «خانواده بن لادن لبنانی» نامیده زیرا یکی از معروف‌ترین خانواده‌ها در دایره حزب‌الله است.
 
در ادامه این گزارش آمده، طلال جانشین فرمانده سابق این یگان «مصطفی بدرالدین» داماد مغنیه و جانشین او شد، کسی که در سال ۲۰۱۶ در سوریه کشته شد. طلال پنجاه ساله از منطقه بعلبک-الهرمل لبنان است و پیشتر در کنار بدرالدین و مغنیه کار کرده است. وی تا آغاز سال ۱۹۸۲ کارمند اداری فرودگاه «رفیق الحریری» بیروت بود، همکاری با حزب‌الله از نیمه دهه هشتاد میلادی آغاز کرده و حمیه معاون مغنیه در شبکه «جهاد» بوده است.
 
در پایان این گزارش ادعا شده، از سناریوهای احتمالی ایران برای گرفتن انتقام ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه به دست آمریکا، واگذاری مأموریت به یگان ۹۱۰ حزب‌الله است.
 
این ادعا در حالی بیان می‌شود که «سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی خود پس از ترور سردار سلیمانی اعلام کرد، ایران از هیچ گروهی در منطقه برای گرفتن انتقام درخواست کمک نخواهد کرد.
 
سردار سلیمانی به همراه «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده «الحشد الشعبی» عراق در سیزدهم دی ماه طی حمله پهپادی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
+9
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  بعد از قاسم سلیمانی و در اوج بی پولی ج اسلامی امروز دیگه از اون خبرا نیست و تمام ممه های نر و ماده مسولین ج اسلامی را گلو برد .
  3
  32
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  باز شاهد یک گزارش پوشالی و ضد و نقیض هستیم زیرا از همه مشخصات این "شبح" آگاهی کامل دارند چون از خال پشت گردنش، ولی نمی دانند او کجاست
  1
  24
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  بعد از عمو"بن" ک ه در ابوت اباد پاکستان دمش سی شد و،یکی دیگر درست کردند به اسم البغدادی، دم اون را ه سیخ کردند حالا گردان ۹۱۰ فرمانده شبح و و و و.یاد اون جملات در فیلم تاراج میافتم: اواز بندری،رقص بندری حالا هم شده زینال بندری، میترسم این زخم معده من هم بشه زخم معده بندری
  1
  18
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  از حدود50سال قبل امریکا خواهان منطقه امن در خاورمیانه نبود.یکی از دلائل اصلی برکناری شاه توسط کارتر؛مخالفت شاه با این سیاست امریکا بود.اگه کمی توجه کنید قبل از سال1979 منطقه نسبت بحال؛ارام بود از سال1979 تا این لحظه منطقه روی ارامش را ندیده و سیاست امریکا از این بابت ساختن لولوئی بنام جمهوری اسلامی و فروش میلیاردی سلاح بکشورهای عربی منطقه
  2
  19
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  ارواح ننه تون. زرت و پرت مفت. این جفنگیات همون تربچه هایی هستند که میخورند که .... های خورده را بتوانند هضم کنند.
  1
  14
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هندوانه زیر بغل این اکبندهای تاریخی میگذارند تا ان ها را گنده کرده و به دم تیغ بسپارند
  1
  10
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  نظر شما چیست؟