توییت ظریف خطاب به عربستان: کشور عادی کشتارگاه را به جای کنسولگری جا نمی‌زند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه حکومت اسلامی، روز جمعه در توییتر نوشت که "کشورهای عادی (نرمال) کشتارگاه‌هایشان را به جای کنسولگری جا نمی‌زنند. کشورهای عادی به همسایگانشان حمله نمی‌کنند، باعث ایجاد بحران‌های بشردوستانه نمی‌شوند و از مذاکره سرباز نمی‌زنند."
 
او در نهایت اینطور به توییت خود خاتمه داد که "با تمام این اوصاف ما هیچ پیش شرطی برای مذاکره تعیین نمی‌کنیم."
 
ظاهرا مخاطب توییت ظریف، عربستان سعودی است و در پاسخ به اظهارات روز گذشته عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در داوس نوشته شده است. او گفته بود که اگر ایران مثل یک "کشور عادی" رفتار کند، رابطه امکان‌پذیر است.
+25
رأی دهید
-78

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  kapta - دوسلدرف، آلمان

  راست میگه ......فقط میمونهای ساندیس خوراتون اجازه دارن سفارتها بالا برن... بشردوستانه ؟ ق ......ق اون زمانی که چین مسلمونها رو نسل کشی کرد خفه خون گرفته بودین , ترور رستوران میکونوس , مثله کردن فریدون فرخزاد و صدها جنایت دیگه که تو کشورهای دیگه انجام دادین .......کشها
  9
  56
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  ظریف تکلیفت را با خودت مشخص کن ، چیه ؛ با دست پس می زنی و با پا پیش میکشی ،،، ایران هم ار سفارتخانه هاش لانه جاسوسی و طراحی عملیات ترور را بوجود آورده . کلهم گور پدر خر دوتاتو که آخر فاشیستم هستید .
  7
  52
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  کشور عادی هم کارگاه قالیشویی رو به انبار مواد رادیو اکتیو تبدیل نمیکنه.
  13
  48
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در نظر ظریف کشور های عادی و نورمال جوانان معترض کشورشان را به مسلسل میبندند و هواپیماهای مسافر بری را روی رادار به شکل کروز میبینند.
  7
  40
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
  ۲۰
  fanus2013 - مسکو، روسیه

  برو بابا جمش کنن.کشتارگاه.تنها کشتارگاه در جمهوری اسلامی هست.شما  روی هرچی قاتل و دزد توی دنیا هست را سفید کردید
  7
  39
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  اقای ظریف،کشور های عادی سفارت خانه های شان را مرکز اعمال تروریستی نمیکنند!
  5
  35
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  توییت ظریف خطاب به عربستان: کشور عادی کشتارگاه را به جای کنسولگری جا نمی‌زند,یعنی حتما باید بنویسند تروریستخانه تا به مذاق ماله کش اعظم و جمهوری اخوندی خوش بیاد. ##ملت نگذارید با این بحثهای بی منطق ملت را از خیانت به کشور و حراج دریای خزر منحرف کنه## ملت دریای خزر را دریابید##
  5
  30
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۲
  ۴۲
  Salabat - تهران، ایران

  کشورهای عادی 1500 نفر از شهروندان خود را به جرم اعتراض در خیابان نمیکشند، کشورهای عادی هواپیمای مسافرتی را با موشک مورد اصابت قرار نمیدهند و 176 انسان بیگناه را به قتل نمیرسانند، کشورهای عادی . ممجواد! ببند!
  8
  33
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به دیگری. ببین کی داره حرف میزنه? قاتلین بجان هم افتادند. بدرید همدیگر را تا ما از شرتون راحت بشویم. کی ملت را تو روز روشن سلاخی کرد؟ کی هواپیمای مسافربری را منهدم کرد؟ کی کشتی سانچی را محو کرد؟کی سانحه ی هواپیمای یاسوج را بوجود آورد؟ کی حادثه پلاسکو را بوجود آورد؟ کی توی بوشهر قتل عام کرد؟ کی توی شهر های ایران سال ۸۸ & ۹۸ جوی خون راه انداخت؟ کی زندانها را پر کرده از آدمهای تحصیلکرده و دانشگاه تهران را کرده مسجد؟کی در خارج کشور اپوزیسیون را قتل عام کرد؟ کی مردم سوریه را کشت و بازماندگان سوری را در بدر کرد؟ کی دوملیتی ها را گروگان گرفته تا توسط آنها باج بگیرد؟ کی با پول دزدی ملت ایران, ای فلسطین قربونت بشم و لیکن خونه ۵۰ میلیونی توی نیویورک خریده؟ و و و . خیلی وقیحی بچه آخوند رذل با اون دندونهای لمینت شده و نیشخند مسخرت.
  7
  26
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چه استدلالات عجیبی! دلیل بیاوری که چون کسی صد نفر را کشته پس قاتل 10 نفر بی گناه هست!!!
  4
  12
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  اونا یه خاشقچی کشتند توی اینهمه سال بعدش هم عادل فوری استفا داد برای اعتراض تو چی خوکچه؟
  1
  11
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۱
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  ظریف خطاب به عربستان: کشور عادی کشتارگاه را به جای کنسولگری جا نمی‌زند بلکه خیابانها را کشتارگاه می کند و ۱۵۰۰ نفر را سلاخی می کند و در عرض جیک ثانیه ۱۷۰ نفر را در هوا پودر می کند
  1
  8
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۱
  نظر شما چیست؟