جنجال در شب اجرای ارکستر سمفونیک تهران /بخش دوم برنامه ارکستر سمفونیک تهران بدون رهبر اجرا شد

نیمه دوم کنسرت بدون رهبر اجرا شد بی بی سی :شب گذشته ارکستر سمفونیک تهران در حالی آخرین اجرای خود را در تالار رودکی روی صحنه برد که این کنسرت جنجال‌آفرین شد و نیمه دوم آن بدون رهبر اجرا شد.
 
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، جنجال زمانی آغاز شد که منوچهر صهبایی، رهبر ارکستر و موسیقی‌دان پیش از آغاز کنسرت گفت: شهرداد روحانی، رهبر دائمی و مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران از ایران فرار کرده است.
 
این اظهار نظر آقای صهبایی واکنش تماشاگران و نوازندگان را برانگیخت.
 
ماجرا از این قرار بود که بنیاد رودکی چند روز پیش اعلام کرد که آقای روحانی به‌دلایل پزشکی نمی‌تواند به عنوان رهبر کنسرت بر صحنه حضور یابد و به درخواست او، آقای صهبایی رهبری ارکستر را به عهده خواهد گرفت.
اعتراض نوازندگان اما وقتی آقای صهبایی برای اجرا روی صحنه رفت، ابتدا از "عملیات عمرانی پهنه رودکی" و" تاثیر منفی" آن بر مراجعان بنیاد رودکی انتقاد کرد و سپس افزود: "آقای روحانی دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! بنابراین اگر چیز دیگری همچون دلایل پزشکی و از این دست مسائل نوشته‌اند من قبول ندارم."
 
آقای صهبایی با اظهار تاسف نسبت به حوادث اخیر در ایران و سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: "ما هم نمی‌توانیم به این اتفاقات بی‌تفاوت باشیم. ما دلمان می‌خواهد کار کنیم تا اینکه اعتصاب کنیم. ما کارمان را انجام می‌دهیم. شعار ما سکوت است اما سکوتی که پیام آور صلح و دوستی است."
 
هرچند منظور او از بیان "اعتصاب" روشن نیست اما پس از صحبت‌های آقای صهبایی، یکی از تماشاگران در اعتراض به صحبت‎های او گفت: "درست نیست شما پشت سر همکار خود چنین حرفی بزنید."
 
آقای صهبایی در پاسخ گفت: "مطرب باید بره دنبال جایی که مطربی‌اش رو بکنه!"
 
این موضوع واکنش بیشتری را در میان نوازندگان و تماشاگران برانگیخت.
تماشاگران واکنش نشان دادند پس از آن، دو قطعه از لودویگ فون بتهوون موسیقی‌دان آلمانی وسرگئی راخمانینوف موسیقی‌دان روسی به رهبری آقای صهبایی اجرا شد اما وقت استراحت که قرار بود ۱۰ دقیقه باشد تا نیمه دوم کنسرت آغاز شود، نیم ساعت طول کشید.
 
جنجال پیش آمده پس از اجرای این دو قطعه همچنان ادامه یافت چون شایعه شد آقای صهبایی دچار عارضه قلبی شده و روی صحنه حاضر نمی‌شود.
اعتراض یک تماشاگر به این ترتیب بود که محمدرضا کریمی، دستیار رهبر ارکستر روی صحنه آمد و به تماشاگران گفت: " در بخش اول کنسرت بی‌احترامی به آقای شهرداد روحانی شد که ما تصمیم گرفتیم برنامه را در قسمت دوم اجرا نکنیم."
 
گفته می‌شود که نوازندگان خواستار عدم حضور صهبایی به‌عنوان رهبر ارکستر شده بودند.
 
بنا به گزارش‌ها، این اتفاقات واکنش‌های متفاوتی را بین تماشگران برانگیخت و برخی از اقدام نوازندگان حمایت کردند و برخی از آقای صهبایی.
 
سرانجام برخی مسئولان تالار رودکی با پا درمیانی تلاش کردند، وضعیت را آرام کنند و نوازندگان بدون رهبر قطعاتی را اجرا کردند.
+38
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  احتمالا این آقای صهبایی از طرف مسئولین نظام ماموریت داشته که شهرداد روحانی را خراب کنه
  2
  53
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  اصلاً یه وضعیه تو اون مملکت. من که فکر میکنم از روزیکه piotr ایران را رها کرد و در لهستان به امید ویزای آمریکا نشست، اوضاع کشور رو به افول سقوط کرد. فکر میکنم اگر ایشان فاطی خودمان را عقد کند و هر دو به ایران باز گردند به عنوان زوج اول کشور میتوانند مثمر ثمر واقع شده و اوضاع مملکت را بهبود ببخشند. شعاید فارعسی را هم بحد از عین عینجعوری بنویسعیم.
  1
  17
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  فعلا مردم ایران به درجه ی تب رسیده اند
  0
  11
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. بعد از تب مرز لرز و عصبانیت شدید یا جنون است. مرز جنون و دیوانگی یک پرده است. یواش یواش مردم به اون مرحله هم خواهند رسید چیزی که آخوند میخواهد. باید از شر این ریشه سرطانی, آخوندیسم برای ابد رها شد.
  0
  7
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. عزیزم خیلی وقت هست که به ناراحتی های روانی رسیده اند و این مختص جناح مخالف هم هست که شب ها از ترس انقلاب بعدی خواب نمیروند
  0
  2
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  پسر ارکستو ببین فکر کنم عکسه فتوشاپ در خارج کشور شده خدا میدونه شاید کار شیطان بزرگ وکوچک باشه چون اون بابا که فکر کنم شیپور میزنه موهایه خارجکی داره که فقط زمان شاه هیپیها مدش کردن و دخترا هم با فتوشاپ روسری سرشون کردن تا نشون بدن که آزادی در ایران نیست قیافه هاشون مثل ماتم زده هاست ودیوانه در صورتیکه که شلوارهایه جین پاشونه وهمه دخترا آرایشگرده با تیشرتها روشون نوشته رضا جان پادشاه برگرد بیا به ایران اما یک زره کوچیکتر نوشتن اما بی دین.
  0
  0
  دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
  نظر شما چیست؟