احضار سفیر ایران در کویت؛ هیچ پرنده‌ای از کویت برای کشتن سلیمانی و المهندس برنخاست

العربیه :وزارت خارجه کویت، در پی اظهارات فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سفیر ایران در این کشور را فراخواند و به اظهارات این فرمانده، اعتراض کرد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کویت، خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه کویت، جمعه 24 ژانویه 2020، محمد ایرانی، سفیر ایران در این کشور را احضار کرد و با بیان اینکه هیچ‌کدام از پایگاه‌های این کشور در عملیات کشتن سلیمانی و ابومهدی المهندس نائب رئیس الحشد الشعبی مشارکت نداشتند، اظهارات امیرعلی حاجی زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شدت رد کرد.
 
او در این باره گفت: «برخلاف سخن فرمانده هوافضای سپاه هیچ پرنده‌ای از پایگاه علی السالم در کویت برنخاسته و در این عملیات مشارکت نداشته است».
 
جارالله همچنین تاکید کرد که «فرماندهی ستاد مشترک کویت» نیز پیش از این هرگونه مشارکت پایگاه‌های نظامی این کشور در عملیات مذکور را رد کرده بود.
 
او از سفیر ایران خواست تا پیام کشور کویت را به مقامات نظامی ایرانی برساند و به آنها تاکید کند که از بیان اظهارنظرهایی که باعث آسیب به روابط دو کشور می‌شود، خودداری کنند.
 
گفتنی است، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران امروز گزارش داد که فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفتگویی، جزئیات عملیات کشتن قاسم سلیمانی توسط آمریکا را تشریح کرد.
 
او کشته شدن فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در نتیجه «مجموعه‌ای از امکانات» دانست و به عنوان نمونه گفت که برخی از متغیرها مانند «تعداد ماشین‌ها» از قبل برای آمریکایی‌ها معلوم نبود.
 
حاجی زاده با بیان اینکه «هنگام انجام عملیات ترور، در حال رصد کردن هواپیماهای آمریکاییها» بودند اما نمی‌دانستند برنامه چیست، اعلام کرد که هواپیمای بدون سرنشین MQ-9 که سلیمانی به وسیله آن کشته شد، عمدتا از پایگاه علی السالم کویت بلند شده بود.
 
او در ادامه از مشارکت حداقل «چهار پایگاه» در این عملیات خبر داد.
 
دیلی‌میل، پیش از این اعلام کرد که یک فروند هواپیمای بدون سرنشین و تقریبا رادارگریز از مدل « MQ-9ریپر»، خودروی حامل سلیمانی و ابو مهدی المهندس را با پرتاب چند فروند موشک هدایت لیزری نقطه‌زن مورد هدف قرار داد.
+20
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  مردک تروریست زن و بچه کش قاسم قرمه را اینقدر بزرگ نکنید، برای قرمه کردنش یک پهباد که از همان عین السد برخاسته بود شرکت داشت و دو موشل هلفایر به گاریهای ابو مهندزد و قاسم قرمه شلیک کرد و انها را به دیار امام گور به گور سیکشون فرستاد،اینکه سرجوخه حاجیلک لک یا حاجی زاده داستان جمیز باند و کشتن روباه صحرا رومل و عملیات کشتن چرچیل را به صحرای کربلا باهم مخلوط کرد و تحویل ملت داد همانقدر حقیقت دفاشت که دروغهاشون در جنایت سرنگون کردم هواپیمای اکرایینی و کشتن ۱۷۶ نفر ادم بیگناه!
  4
  14
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
  ۴۶
  ناگفته - استکهلم، سوئد
  از هر کجا اومد خوش اومد واسه میرزا قاسمی خوشمزه ایی که برای معظم له پخت.
  4
  14
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
  نظر شما چیست؟