منع راننده کانادایی-ایرانی از ورود به آمریکا به دلیل «تشابه اسمی با قاسم سلیمانی»

بی بی سی :بابک سلیمانی، راننده تریلی ایرانی - کانادایی می‌گوید که حدود ده روز پیش ماموران مرزبانی آمریکا به دلیل تشابه نام خانوادگی‌اش با قاسم سلیمانی مانع ورود او به آمریکا شدند.
 
به گزارش رادیو سی‌بی‌سی، رسانه ملی کانادا آقای سلیمانی می‌گوید که ماموران در مرز آمریکا و کانادا از او درباره نام خانوادگی اش سوال کردند و پس ازان به او اجازه ورود به این کشور را ندادند.
 
آقای سلیمانی، که شهروند کاناداست و سال ۲۰۰۹ ایران را ترک کرده است، به سی‌بی‌سی گفت که او هیچ نسبت و آشنایی با قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس که به وسیله آمریکا در عراق کشته شد، ندارد.
 
این شهروند کانادایی ایرانی که نگران وضعیت شغلی خود است می‌گوید: "من سعی کردم برای ماموران مرزی توضیح بدهم و همچنین حالا برای شما توضیح می‌دهم که این نام فامیلی در خاورمیانه بسیار متداول است."
 
او که ساکن تورنتو است می‌گوید که در چهار سال گذشته که برای یک شرکت حمل و نقل کار می‌کند، هیچ مشکلی برای عبور از مرز و وارد شدن به آمریکا نداشته است.
 
به گفته آقای سلیمانی، در روز دهم ژانویه، هنگامی که در مرز دیترویت میشیگان قصد ورود به آمریکا را داشته، ماموران مرزبانی او را هفت ساعت نگهداشتند و پس از پرسیدن سوالاتی درباره "نام خانوادگی، سابقه خدمت سربازی و نظراتش" او را به کانادا بازگرداندند.
 
آقای سلیمانی می‌گوید که نگران است که این مساله باعث دردسر برای دختر نوزادش شود، چون او هم نام خانوادگی سلیمانی را دارد.
 
دیروز سی‌بی‌سی به نقل از یک مامور اداره مرزبانی آمریکا که در توقف و پرسیدن سوال‌های شخصی و حتی سیاسی از ده‌ها آمریکایی ایرانی تبار در مرز کانادا با آمریکا حضور داشته، گزارش داد که مقامات آمریکایی به ماموران مرزبانی درباره کنترل افراد متولد ایران دستور ویژه داده بودند.
+34
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  حالا این آمریکایی ها هم در خنگی نوبرشو اوردند. حالا ایران هم هر چی مستر اسمیت فک و فامیل ترامپه بره بگیره. اخه گودرز را چه به شقایق؟
  17
  54
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
  ۶۳
  msforugh - تهران، ایران

  یادمه اون موقع تو ایران هر کی فامیلیش بنی صدر بود رو از ادارجات بیرون میکردند
  2
  50
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بعد از زدن و کشتن سلیمانی در مرز کانادا تا چند روز به تمام ایرانی ها گیر میدادند و فقط مختص ایشان نیست. به بعضی دوستان من هم گیر دادند اما اذن دخول یافتند.
  3
  37
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
  ۵۱
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  اینها ) آخوند (برای تمام ایرانیها در سراسر دنیا مشکل ایجاد کرده اند .حالا تصادفی اسم شما شبح بود به قاسم سلیمانی. در کارهای اداری و در بانکها وبرای صادرات و واردات و .....ما مشکل داشتیم .شما الا گرفتارش شده ای ما سالهاست گرفتار هستیم .
  1
  19
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  این هم یکی از هزاران حماقتهای آمریکائیها.آمریکا بدختر قاسم سلیم,انی گرین کارت داده ,حالا جلوی شخصی که مشابه نام سلیمانی را دارد ,میگیرد.خدایا قدرت و ثروت را به چه کسانی دادی,نه میدانی نه میپرسی
  4
  20
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  وقتی حکومت آخوندی قادر هست که نمایش تشییع جنازه چند ده هزار نفری راه اندازی و در تلویزیون به نمایش بگذارد، مامور حفظ امنیت آمریکا هم حق دارد که شکاک و نگران ورود عناصر نامطلوب باشد. ما اگر خیلی ادعا داریم که باید حقوقمان حفظ شود اول باید آن حکومت تروریست را به هر قیمتی شده سرنگون کنیم.
  6
  22
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خخخ .لاعقل برو یه بلندگو واسع همکارت بخر که تو مراسم عاشورا دهنش قد تمساه باز نشه خخ
  12
  3
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  حالا این فامیلی اش سلیمانی بود اون پدر بیچاره ای که برای دفن پسرش می خواست به آمریکا بیاد و ویزا بهش ندادند هم فامیلی اش سلیمانی بود ؟ این همه ایرانی که در مرز کانادا اذیتشون می کنند فامیلی شون سلیمانی یا خامنه ای بوده بعد آقا پهلوی می گوید هیچ دولتی به اندازه ترامپ از مردم ایران حمایت نکرده شرم هم خوب چیزیه
  3
  4
  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اذن دخول رو که باید عروس خانوم بده ...خخخخ
  0
  2
  یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  نظر شما چیست؟