روایت تازه سردار حاجی‌زاده از ترور قاسم سلیمانی

فرارو: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی‌دانستیم برنامه شان چیست، دیدیم که هواپیما‌ها بعد از بلند شدن شروع به سوختگیری کردند و هواپیمای بدون سرنشین MQ-۹ بالای منطقه بود که عمدتا از علی السالم کویت بلند شده بودند.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان این‌که «آمریکایی‌ها برای عملیات ترور شهید حاج قاسم سلیمانی از مجموعه‌ای از امکانات استفاده کردند»، خاطرنشان کرد: حداقل ۴ پایگاه در عملیات ترور شهید سلیمانی مشارکت داشتند.
 
به گزارش ایسنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفت‌وگویی در خصوص جزئیات عملیات ترور شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از سوی نیرو‌های تروریستی آمریکا، اظهار کرد: برای ترور شهید سلیمانی آمریکایی‌ها از مجموعه‌ای از امکانات استفاده کردند چراکه برخی از متغیر‌ها مانند تعداد ماشین‌ها را آن‌ها از قبل نمی‌دانستند.
 
وی افزود: برای ما عجیب بود چراکه در حال رصد کردن بودیم و تعداد زیادی هواپیما با مهمات سنگین بلند شد، اما نمی‌دانستیم برنامه شان چیست، دیدیم که هواپیما‌ها بعد از بلند شدن شروع به سوختگیری کردند و هواپیمای بدون سرنشین MQ-۹ بالای منطقه بود که عمدتا از علی السالم کویت بلند شده بودند.
 
سردار حاجی زاده ادامه داد: هلیکوپتر‌ها نیز از پایگاه‌های داخل عراق مانند التاجی و عین‌الاسد به پرواز درآمدند. به طور کلی ۴-۵ پایگاه درگیر این عملیات بودند؛ اتفاقات را ما رصد می‌کردیم و می‌دیدیم، اما نمی‌دانستیم برنامه آن‌ها چیست.
 
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به برخاستن جنگنده‌های آمریکایی در این عملیات، گفت: در بعضی از مقاطع این هواپیمای F-۱۵ که در فاصله ۴۰-۵۰ کیلومتری بغداد بودند، با سرعت حدود ۱۱۰۰ کیلومتر خود را به این نقطه در اطراف فرودگاه بغداد نزدیک کردند و بعد دور شدند و معلوم بود که منتظر هستند.
 
وی خاطر نشان کرد: حتی در شنود‌هایی که داشتیم دیدیم که به هواپیمای MQ-۹ ماموریتی داده می‌شود و او راجع به تسلیحاتش مشکلی داشته و دارد مکالمه می‌کند، اما نمی‌دانستیم برای حاج قاسم است و بعدش که این‌ها را کنار هم گذاشتیم متوجه شدیم چهار پایگاه حداقل در این عملیات مشارکت داشته اند.
 
این اظهارات بخشی از «ناگفته‌هایی از ترور سپهبد سلیمانی» از زبان فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بدون تعارف این هفته صداو سیماست که جمعه پخش خواهد شد.
 
برنامه بدون تعارف جمعه شب‌ها با اجرای علی رضوانی در بخش خبری ۲۰:۳۰ روی آنتن می‌رود.
+12
رأی دهید
-90

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  زر الکی نزن سرخر بی مصرف شما از فاصله ۴ کیلومتی نتونستید هواپیمای مسافربری را با موسک از هم تشخیص بدید حالا این چرندیات را بلغور میکنید،قاسم قرمه تو هم این همه خرجش نکردند چون ارزش ان را نداشت، یک پهباد بلند شد ،قاسم کل باند ترورستها را قیمه کرد و وسلام این کل ماجرا بود،اینکه توها شنود میکردید و اینقدر اشراق اطلاعاتی دارید را در این مدت نشون دادید.
  5
  131
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  همین دیگر.چه گویند ؟ هی‌ داد زد.ترامپ قمارباز من حریف تو هستم. ترامپ هم گفت.خوب بیا .ببینم.چه حریفی هستی‌؟چنان زد. که بدون قسمت پاهین بدن وارد بهشت. ۷۰ تا حوری همه انگشت به دهن.چکار کنیم با این؟ این که هیچی‌ نداره. حالا که حریف شدن با ترامپ به اینجا ختم شد. شروع به داستان بافی. ۶ ناو هواپیما بر. ۱۲ بمب افکن ۵۲ در جزیره گارسیا. ۷۰ تا ف‌۳۵ . ۲۰ تا هلیکپتر اپاچی. ۲۵ تا تانک م۵۲. همه با هم دست به دست. تا توانستند . سردار را شهید کنند.رد این همه زراد خانه جنگی توانستند پیدا کنند. ولی‌ قادر نبودند .تشخیص دهند. یک بوهینگ ۷۳۷، ۱۰۰ متری. .نمیتواند. یک موش کروز ۵ متری باشد.فکر می‌‌کنید. همه این حماسه عاشورا از کجا آمد. یک آخوند تریاکی نشست و بافت. چاخان .که کنتور ندارد.همینجوری پیش رود. ۲۰ سال دیگر. سردارشان. ۳ متر قد داشت. قادر بود. هم زمان ۲۰ زن را ارگاسم بده. قبل از شهادت شدن. با شمیشر ۴ ناو را غرق کرد. ۶ ف‌۳۵ را پاهین آورد.حالا سینه بزنید. یک عاشورا کم بود. دومی‌ هم آمد
  2
  95
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  فرمانده نیروی هوا فضا!! اینها اینقدر مواد میزنند که همگی با هم خارج از جو پرواز میکنند، آخه گاگول این پاشده رفته عراق چه غلطی بکنه؟ و فکر کرده کسی متوجه اومدنش به عراق نمیشه!! و چون این سپاه پاسداران جزو گاگول ترین افراد اون جامعه هستند فکر میکنند آمریکایی ها با اون همه پیشرفت و قابلیت از پس یک پاسدار بی سواد برنمیآیند، خب خود خرش راه افتاده رفته اونجا که خرابکاری و قتل مرتکب بشه اونها هم ازش پذیرایی کردند.
  3
  76
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
  ۱۰۲
  خداوند - ایران، ایران
  مرگ و ننگ بر خانم شراکتی (اول ابریشمچی بعد رجوی حالا هم خدا میدونه!). که ریشه همه بدبختیها از اونهاست
  17
  33
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  راست میگه، روی زمین که بودن سخت بود سوخت بگیرن! به پرواز در آمدند و اول سوختگیری کردند. و چون از ریش و پشم سلیمانی میترسیدند به همه خلبانهای منطقه گفتند که دستجمعی پرواز کنید و در همه پایگاه ها به جنب و جوش بیفتید چون تصمیم داریم یک مگس را کتلت کنیم!
  3
  66
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  میخواد بگه ما خیلی میدانیم.!
  1
  64
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو

  تا اونجایی که عقل ناقص من میدونه هواپیمای ام کیو 9 یک هواپیمای بدون سرنشینه حالا این هواپیما چه جوری مکالمه میکنه را نمیفهمم، تا اونجایی که میدونم ارتباط این هواپیماها با مرکز از طرق ارتباطات الکترونیکیه که بصورت پالس یا طرق دیگه ای که من سر در نمیارم نه مکالمه. یا اون وزیر نیروی نابغه که سالها قبل گفت اب کارون را برمیداریم و به هیچکس ارتباطی ندارد افتادم که فرق کولر گازی و برقی نمیدونه. یه جکی قدیما شنیدم که میگفت: مهندسان ایرانی با استفاده از مهندسی معکوس سرنشین بدون هواپیما ساختند. به خدا امریکا که سهله ارتش مالدیو هم شما را لت و پار میکنه با این هوشتون سرداران دستمال توالتی.
  0
  63
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  مثل همیشه همان چرت و پرتای همیشگی
  0
  57
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  رصد چی الدنگ؟ شما هواپیما را با موشک در ۵۰۰ متری خودتان دیدد آنوقت هواپیماهای رادر گریز آمریکا را زیر نظر داشتید شما آفتابه سازان بیش و دروغگویی ذلیل نیستید طناب های دار ر انتظارتان می کشند
  0
  43
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
  ۵۱
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  رصد کردنتان حتما مثل هواپیمای اکرانی هست .اصلا من فکر میکنم اگر قاسم سوخته را آمریکا نمی کشت شما حتما اشتباهی یک جائی میکشتیدش ! چون شما اصلا بدنیا آمدنتان هم اشتباهی بوده .شک نکن !
  0
  37
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  [::tiger.man - لوبومو، کنگو::]. رفیق عزیز اگر چرند گویی و خیالبافی مالیت داش الن کل جهان اسلام از چرنندیات این همه سرخر همشه در فژای ولی امر مسحلین جهان ورشکست شده بودند. حسین به دست پسر عموی خودش بخاطر م، ال و زن ۱۴۰۰ سال پیش کشته شد، در طول این ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۰ میلیارد داستان در مورد حسین ساختند که یکیش شبیه دیگری نیست، از حرف زدن الاغ امام جعفر صادق تا ورق بازی کردن اسب حسن شب عاشورا و جالبه همه اونو ملت ایران باور کرده بدون کم کاست و ب چون و چرا، حالا چرا باور نکنند که هواپیمای بیسرنشین حرف میزنه.وقتی ملت باور میکنه که علی با خربزه سر خلافتش بحث علمی میکرد یا اقای مهندس بنز رییس کارخانه بنز تمام کتابهای جعفر صادق را حفظ کرده بود، دست اخر خامنه ای از ننش میافته و یا علی میگه.
  0
  32
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر چی که بود دست ترامپ درد نکند که یک جنایتکار قسی القلب و بی پدر مادر را نفله کرد و خیمه ی چادر رهبر شیهیان عالم را شکست!
  0
  32
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا

  حالا میخواد قصه سرهم کنه....احه مردک تو بیسواداصلا انگلیسی بلدی که بخوای شنود کنی؟ شما نتونستید به قاسم جوانب احتیاطی رو یاد بدید یعد حرف از رصد وشنود میزنی؟ اونموقع که قاسم رو زدن هم تو وهم نوکران رهبرمعظم تو رختخواب نارنگی بازی میکردید....اگر نه که قاسم رو با موشک به دو قسمت مساوی تقسیم نمیکردن...الان اومدی داستان رصد تعریف کنی؟ جمع کن بابا اینا واسه فاطی تمبون نمیشه....
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اگر قوچعلی و عین الله فرمانده هوا فضای سپاه بودن کمتر از این میخندیدیم. مرتیکه شما از ٥ کیلومتری گاو رو با کمونچه فرق ندادین اونوقت مهمات زیر MQ-9 رو دیدین!؟ شنود هواپیمای أف-١٥؟؟؟ لابد یه سری هم دارن براش هورا میکشن
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  گنده ... هایی که هدفش اینه بگه ما همه چیزو میدونیم. برو خودتون رو مسخره کنید.
  0
  24
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  به روح حاجی زاده و قاسم قاتل و ۷۰ پشت جد و ابادشون
  0
  17
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  بدون تعارف یا با تعارف فرقی نمیکنه همچین زدن یه چیزی از پسه یقه ش زد بیرون که شماها همتون حسابه کار دستتون بیاد . جونه من تعارف معارف نکن برو ببین نفره بعدی خودتی یا نه
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲
  ۵۱
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  شما خیلی هنر کنید آه و اوه عظما را بتوانید پشت در بسته شنود کنید !
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲
  ۳۲
  شب روی سنگفرش خیس - آستانه، ایران
  خیلی از آمریکا می ترسند وگرنه هواپیمای خودی رو نمیزدن
  0
  13
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۷
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  یا قاسم ترکیده. پاشیده به عظما،
  0
  10
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  و این بود پایان خواب رویایی حاجی زاده
  0
  10
  جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
  نظر شما چیست؟