فاکس‌نیوز: مقامات پنتاگون از احتمال استقرار یک سامانه دفاع موشکی در عراق خبر می دهند

 عکس آرشیوی است صدای آمریکا :شبکه فاکس نیوز به نقل از مقامات پنتاگون گزارش داد که احتمال دارد ایالات متحده یک سامانه دفاع موشکی را برای حافظت از نیروهای خود در عراق مستقر کند.
 
یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا به فاکس نیوز گفت پس از حملات موشکی ایران به پایگاه‌ نظامی عراقی که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، احتمالا ایالات متحد یک سیستم دفاع موشکی را در عراق مستقر خواهد کرد.
 
بنابر این گزارش احتمالا پدافند هوایی «پاتریوت» در عراق مستقر خواهد شد. فاکس نیوز گزارش داده است که آمریکا در حال حاضر سامانه‌های دفاعی در برابر حملات موشکی ایران در عراق ندارد.
 
ایران در تاریخ ۷ ژانویه، بیش از ۱۲ فروند موشک بالستیک را به سوی نیروهای نظامی ایالات متحده و نیروهای ائتلاف در عراق شلیک کرد. . فاکس‌نیوز گزارش داد که تنها در پایگاه نظامی الاسد بیش از هزار نیروی آمریکایی مستقر هستند. این حملات موشکی، واکنش جمهوری اسلامی به کشتن قاسم سلیمانی بود.
 
پرزیدنت ترامپ گفته بود که دستور حمله موشکی به فرمانده پیشین نیروی قدس را او صادر کرد؛ زیرا سلیمانی سازمان دهنده حملات به آمریکایی ها و عراقی ها بود و قصد انجام اقدامات تروریستی بیشتری را داشت.
 
وزارت خارجه ایالات متحده نیز روز یکشنبه ۱۵ دی ماه در یک توئیت نوشت: «سلیمانی قهرمان نبود. او قاتل ایرانی ها، آمریکاییان، و هزاران تن دیگر بود.»
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مشاهد کردید نظام اخوندی هر عملیاتی بر علیه نیروهای امریکای انجام دهد ضررش پیش ازانکه به امریکا رسد به خود نظام اخوندی میرسد. ضرر اول , نظام اخوندی کلی موشک که با پول زیاد از روسیه خریداری کرده بودن را به پایگاه های امریکا در عراق شلیک کردن که هیچ گونه تلفاتی برای امریکایها در بر نداشت . ضرر دوم , یکی دو ساعت بعداز موشک پراکنی به پایگاه های امریکا در عراق نیروهای پدافندی سپاه پاسداران یک هواپیما مسافرکشی اوکراینی را بجای موشک جنگی عوضی گرفتند و بسوی ان دو موشک شلیک کردن و هواپیما را با 177 نفر از سرنشینان و خدمه هایش را در هوا منهدم کردن . بعداز این دو ضرر بزرگ که رژیم ایران کرد , اینک امریکا قصد دارد یک سامانه دفاع موشکی را در عراق مستقر کند که می تواند تهدید بزرگی برای نظام اخوندی ایران باشد و موشکهای ایران زیر نظر امریکا باشند برای منهدم کردنشان در هوا.
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
  نظر شما چیست؟