آمریکا «جایزه ۳ میلیون دلاری» نماینده مجلس ایران برای قتل ترامپ را «مضحک» خواند

 احمد حمزه، نماینده کهنوج در مجلس شورای اسلامی رادیو فردا :نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور خلع سلاح در واکنش به «جایزه سه میلیون دلاری» یک نماینده مجلس ایران برای کسی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، را به قتل برساند، این سخنان را «مضحک» خواند و آن را تاییدی بر «تروریستی بودن جمهوری اسلامی» عنوان کرد.
 
احمد حمزه، نماینده کهنوج، روز سه‌شنبه اول بهمن‌ ماه طی نطقی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: «به نیابت از مردم کرمان به هر کس که ترامپ را به قتل برساند سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌دهیم.»
 
وی با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران در بغداد با حملات پهپادی آمریکا گفت: «اگر حمله پیشدستانه را در قوانین بین‌المللی مجاز بدانید، آیا سفارتخانه‌های شما در منطقه امن خواهند بود؟ مگر نه اینکه سفارتخانه‌های شما محل توطئه برای قتل مردم بی‌گناه ما است، آیا مجاز به انهدام آن‌ها هستیم؟ آیا پایگاه‌ها و مراکز نظامی شما در منطقه برای خیرخواهی مستقر هستند یا برای ضربه به ملت‌ها؟»
 
ماه گذشته در پی کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی با حملات راکتی در عراق، آمریکا چندین پایگاه کتائب حزب‌الله در این کشور را مورد هدف قرار داد که منجر به کشته شدن ۲۵ نفر از اعضای این گروه مورد حمایت ایران شد. در پی آن، گزارش شد که نیروهای حشد شعبی که آن هم مورد حمایت ایران است به سفارت آمریکا در بغداد حمله کرده‌اند.
 
متعاقبا چندی بعد آمریکا سلیمانی را به همراه چند نفر دیگر، از جمله ابومهدی مهندس، معاون نیروهای حشد شعبی، در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد هدف قرار داد. آمریکا گفت وی برای توطئه علیه پایگاه‌ها و سفارت آمریکا در عراق وارد این کشور شده بود.
 
در واکنش به سخنان حمزه، رابرت وود، نماینده دائمی آمریکا در امور خلع سلاح به رویترز گفت تهدید به قتل ترامپ توسط نماینده مجلس ایران نشان‌دهنده «تروریستی بودن جمهوری اسلامی» و لزوم تغییر رفتار آن است.
 
آقای حمزه همچنین در نطق علنی مجلس گفته بود: «اگر امروز جنگ‌افزار هسته‌ای داشتیم از تهدید مصون بودیم. حال که اروپا از تعهدات خود سر باز زده است، پیشنهاد می‌کنم هر چه سریع‌تر از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای خارج شده و انفجارهای شکاف و جوش هسته‌ای را انجام دهیم و به دنیا اعلام کنیم که به باشگاه قدرت‌های هسته‌ای پیوسته‌ایم.»
 
وی افزود باید موشک‌هایی با بُرد زیاد و دارای ظرفیت قابل حمل کلاهک‌های نامتعارف را در دستور کار قرار دهیم.
 
آمریکا ایران را متهم به پنهانکاری هسته‌ای و برنامه تولید بمب هسته‌ای کرده است. مقامات ایران با استناد به فتوای علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی درباره «حرام بودن استفاده از بمب هسته‌ای» می‌گویند که ایران هرگز دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است.
 
آمریکا اردیبهشت پارسال از برجام خارج شد و تحریم‌هایی علیه ایران به اجرا گذاشت با این هدف که سیاست فشار حداکثری جمهوری اسلامی به پای میز مذاکره بیاورد.
+43
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  این احمق نمیفهمه چی داره میگه. دیگه همین مونده که شما کلاهک هسته ای داشته باشد. شما به مردم ایران رحم نمی کنید آنوقت به مردم دنیا رحم خواهید کرد؟ درضمن شما ۳ میلیون دلارت کجا بود؟ همش جنگ و جنگ افروزی. این دیوانه است بخدا ببریدش تیمارستان. بیچاره مردم کهنوج که این مشنگ نماینده شون است. احتمالا نماینده همان هایی هست که برای گرفتن خاک تبرکی قاسم تروریست رفتند و زیر دست و پا له شدند.
  0
  23
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  مردک، در تشییع جنازه قاسم چل تیکه گفتند قراره 80 میلیون دلار از مردم جمع کنن تا ترتیب ترامپ رو بدن! حالا تو خجالت نمیکشی که با 3 میلیون دلار اومدی و ونگ ونگ میکنی؟
  0
  19
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  مردک پوفیوز چرا نصف اون پول را برای زلزله زدگان یا سیل زدگان بلوچستان خرج نمیکنید. این نشان دهنده این واقعیت است که شما کره صیغه ها سر تنها چیزی استاد هستید حماقت و ادمکشی است.
  0
  21
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  بگفته خامنه ای استفاده از بمب هسته ای حرام است.چگونه اقای حمزه در صحن علنی مجلس تقاضای ساخت و داشت بمب هسته ای که حرام است را میکند؟!؟پیشنهاد میکنم که اقای حمزه را بعنوان تحریک مسئولان بفعل حرام در صحن مجلس شلاق بزنند
  0
  16
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  اقای حمزه ، من اهل فحش نیستم بلکه منطق را بیشتر می پسندم، البته می دانم که همان مردم فقیر وبیچاره ی کرمان به مقدار کافی تو را دعاگو خواهند شد، واما ایران هسته ای به چه دردی خواهد خورد، ایا جنگ را خواهیم برد؟ هسته ای؟، اگر می گویی که اصلا جنگ نخواهد شد، پس داشتن ان به چه معنی است؟ سلاح هسته ای خرج زیادی دارد، تا همینجا هم زیاد خرج کردیم، و زیان ها دیدیم، ولی مطمئن هستم که توی دل تو هم با ملت بزرگ ایران هم نظر هستی، ولی نیاز به مواجب تورا به راه بد کشانده است
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این گوریل ناندرتال وقتی به خواب یک بچه بیاید از ترس دق میکند
  0
  17
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  ببینم این پولی که شما برای آدمکشی میبخشید، مهریه مامی جونت است ، یا پولی که ننت در مشهد از شوهرهای صیغه اش در اورده؟. چرا برای سیل زدگان بلوچستان یا زلزله زدگان کردستان یا مردم اهواز و ابادان نیست،ولی برا ادمکشی و مردار خوری و دزدی هست، واقعا از شرف بویی نبردید.
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
  نظر شما چیست؟