انتشار فایل صوتی یک فرمانده سپاه درباره پشت پرده حوادث آبان

ایران وایر ،بهنام قلی پور
چند روز پس از سرکوب اعتراض‌های آبان ماه در شهر‌های مختلف ایران، جلسه‌ای در یکی از مساجد تبریز برگزار می‌شود که سخنران آن یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران بود.
 
«سردار رحیم نوعی‌اقدم»، فرمانده قرارگاه «حضرت زینب» در سوریه که به سردار تند‌خوی سپاه مشهور است، در این جلسه حملات تندی متوجه «حسن روحانی» کرد و برخی ادعاها در خصوص مسایل پشت پرده حوادث آبان ماه مطرح کرد.
سردار نوعی‌اقدم در این سخنرانی که  روز ۹ آذر در مسجد «امام خمینی» شهر تبریز  انجام شده، با حمله به حسن روحانی گفته که وی از برخورد‌های قوه قضائیه «عصبانی» است. بخش‌هایی از فایل صوتی این فرمانده سپاه به‌صورت جسته‌وگریخته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، اما ایران‌وایر به فایل کامل صوتی این جلسه دست‌ یافته که مهم‌ترین بخش‌های آن به این شرح است.
سردار نوعی‌اقدم در این سخنرانی که  روز ۹ آذر در مسجد «امام خمینی» شهر تبریز  انجام شده، با حمله به حسن روحانی گفته که وی از برخورد‌های قوه قضائیه «عصبانی» است.
 
سردار نوعی‌اقدم در این جلسه افزوده که حسن روحانی به خاطر اقدامات «ابراهیم رئیسی»، بازداشت برادرش «حسین فریدون» و «روح‌الله زم» با افزایش قیمت بنزین به حاکمیت «اعلام جنگ» کرد.
 
نوعی‌اقدم در این فایل صوتی با تعریف و تمجید از اقدامات ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه گفته این اقدامات باعث بروز «مشکلاتی» در نظام شده و گروهی با آن مخالف هستند.
 
این سردار سپاه بدون آنکه از حسن روحانی نام ببرد، از وی به‌عنوان یکی از مخالفان اقدامات رئیسی نام برده که در سخنرانی‌های خود بارها گفته که «سالم‌سازی با بگیروببند درست نمی‌شود.»
 
نوعی‌اقدم همچنین از وجود افراد و جریان‌هایی در داخل ایران سخن به میان آورده که مرتبطین نسبی و سببی در خارج از کشور دارند و از وجود فساد در داخل ایران منتفع می‌شوند.
 
وی نامی از این افراد نبرده، اما گفته آن‌ها با مجموعه‌ای که آمریکا در خارج کشور به ریاست روح‌الله زم راه‌اندازی کرده بود ارتباط برقرار کرده بودند تا اقدام به «براندازی» کنند.
 
نوعی‌اقدم اضافه کرده وقتی فعالیت‌های این مجموعه با مرتبطین داخلی و خارجی به مرز «انفجار» رسید، سپاه پاسداران وارد میدان شد و اقدام به بازگرداندن روح‌الله زم به ایران کرد.
 
این فرمانده سپاه همچنین گفته در پی بازداشت زم بسیاری در داخل ایران ازجمله دولتی‌ها از دستگیری او «عصبانی» شدند و به مدت دو هفته کشور را تعطیل کردند.
 
نوعی‌اقدام اشاره کرده که از روح‌الله زم، مدیر کانال «آمد‌نیوز» مشخصات تمام مرتبطین داخلی‌اش به‌دست‌آمده و خود وی نیز اعتراف کرده که با شماری از مقام‌های «بلند‌پایه مملکتی» در ارتباط بوده است. (دقیقه ۱۸ تا ۲۶)
 
این فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفته سپاه بر اساس اعترافات زم اقدام به یکسری از دستگیری‌ها کرد و قرار بود فهرستی از نام مرتبطین با زم را منتشر کند که با اعتراض‌های آبان ماه این کار به تاخیر افتاد.
 
فرمانده قرارگاه «حضرت زینب» در سوریه در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش حسن روحانی برای ممانعت از بازداشت و محاکمه برادرش حسین فریدون سخن به میان آورده و گفته روحانی تهدید کرده بود در صورت بازداشت برادرش، «اعلام جنگ» خواهد کرد.
 
آن‌طور که نوعی‌اقدام گفته آیت‌الله «علی خامنه‌‌ای» هم در این خصوص «به دهان» روحانی زده و دستور بازداشت و محاکمه حسین فریدون را صادر کرد.
 
این فرمانده سپاه تایید کرده که سپاه پاسداران با خرید تجهیزات شنود موفق شده یکی از مکالمات حسین فریدون را شنود کند که خواستار انتصاب فردی به‌عنوان رییس یک بانک می‌شود.
 
نوعی‌اقدم اتهام حسین فریدون را در این شنود «فساد مالی» عنوان کرده و از عصبانیت حسن روحانی به خاطر خرید و نصب دستگاه شنود در برخی مراکز از سوی سپاه پاسداران خبر می‌دهد.
 
این فرمانده سپاه همچنین به اعترافات حسین فریدون در زندان اشاره کرده که برای اثبات برخی از آن‌ها باید «رسول دانیال‌زاده» به ایران بازمی‌گشت.
 
نوعی‌اقدم اضافه می‌کند بازگشت دانیال‌زاده باعث عصبانیت بیشتر حسن روحانی شده چراکه این سرمایه‌دار «کلید افشاگری تمام نامرد‌های این مملکت» است.
 
این فرمانده سپاه همچنین خبر داده که «محمودرضا خاوری»، مدیرعامل سابق بانک ملی ایران هم به‌زودی به ایران بازگردانده خواهد شد.
 
نوعی‌اقدم از این اقدامات سپاه به‌عنوان مهم‌ترین عامل عصبانیت حسن روحانی نام برده که این عصبانیت درنهایت خود را در اقدام «عجولانه» و «هدفمند» دولت در گران کردن بنزین نشان داد.
 
این فرمانده سپاه با حمله به روحانی به خاطر نحوه اجرای طرح گران کردن بنزین، خطاب به وی می‌گوید که چرا با این کار به مردم «توهین و دهن‌کجی» کرد.
 
نوعی‌اقدم در بخش دیگری از سخنان خود به‌طور تلویحی دولت را متهم به سازمان‌دهی گروه‌های معترض و تخریب‌گر در جریان اعتراض‌های آبان می‌کند و می‌گوید این اعتراض‌ها یک «سناریوی» از پیش تعیین شده بود که با برنامه به اجرا گذاشته شد.
 
وی ادعا کرده در آینده اسناد و مدارکی منتشر خواهد شد که نشان می‌دهد «فتنه ۱۳۹۸» به‌مراتب «پیچیده‌تر و خطرناک‌تر از فتنه سال ۱۳۸۸» بوده است.
 نوعی‌اقدم در بخش دیگری از سخنان خود به‌طور تلویحی دولت را متهم به سازمان‌دهی گروه‌های معترض و تخریب‌گر در جریان اعتراض‌های آبان می‌کند و می‌گوید این اعتراض‌ها یک «سناریوی» از پیش تعیین شده بود نوعی‌اقدم بی‌آنکه به نام حسن روحانی اشاره کند می‌گوید که «طرف با گران کردن بنزین اعلام جنگ کرد» و در این جنگ قرار بود «شاهرگ‌های انتقال نفت ایران منفجر شود.»
 
وی گفته این تصمیم «نابخردانه، عجولانه و از روی عصبانیت یک قوه» از سوی علی خامنه‌ای «مدیریت» شد تا در خیابان‌های ایران «جنگ تن‌به‌تن» رخ ندهد.
 
نوعی‌اقدم ادامه داده حسن روحانی با این اقدام مانع انتشار فهرستی از سوی سپاه پاسداران شد که همکاران بلند‌پایه مملکتی روح‌‌الله زم را معرفی می‌کرد.
 
فرمانده قرارگاه «حضرت زینب» در سوریه اضافه کرده روحانی با این اقدام، انتشار این فهرست را به تاخیر انداخت اما «غلط کرده» است و این تصمیم سپاه «منتفی» نخواهد شد.
 
این فرمانده سپاه در بخش پایانی سخنان خود از نیرو‌های بسیج می‌خواهد خود را نامزد انتخابات مجلس کنند و کرسی‌های مجلس آینده را در اختیار بگیرند.
دیدار سردار نوعی اقدم با سید حسن نصرالله ،دبیر کل حزب الله لبنان در سال 1397وی به نیرو‌های «انقلابی»، «مذهبی» و «بسیجی» هشدار داده چنانچه نسبت به سرنوشت نظام بی‌تفاوت باشند، افرادی در آینده «سر آن‌ها را خواهند برید.»
 
این فرمانده سپاه در پایان سخنرانی خود مسوولیت کامل گفته‌های خود در مسجد «امام خمینی» شهر تبریز را برعهده می‌گیرد و متولیات این مسجد نیز نگران عواقب این جلسه نباشند.
+6
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  پشت پرده سقوط هواپیمای اوکراینی*** چرا نوه خمینی از پای پرواز هواپیمای اوکراینی از مرگ نجات پیدا کرد؟
  4
  89
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  حرفای بی سر و ته و توهم گونه و دروغ . کلهم چرت و پرت
  2
  79
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  پینه مهر نماز را در پیشانی نگاه کنید. فکر کنم. توی مهر نمازش دینامیت بود. که این همه خسارت وارد کرده. تازه تارهای صوتی گلو را هم داغون کرده.با ۴ بار سجده در روز. این همه خسارت وارد نمی‌‌شود.
  1
  53
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
  ۴۸
  m_esd - هامبورگ، آلمان

  این مردک خیلی حقه باز و ه بیسواد بیشعور اصل مزدور باید مثل همون قاسم تکه تکش کنن کلا اراجیف میگه یه کلمه هم حرف درست نمی زنه برای یه مش کودن مثل خودش مزه هم می ریزه .
  1
  48
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  ۵۶
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد

  گوتورن٫ تو پیشونیت جمجمه حک شده٫ یعنی پیامه مرگ٫ تو چرا لهجه ترکی داری خاعن؟؟ ترکا باغیرتن نه مثله تو وطن فروش و وخودی کش ٫بورو پیشه حاجت اون بالا بزودی چلاغم بهتون می پیوندد٫ گودبای!!
  1
  48
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این اوسکول اصلاً به خودش زحمت نداده که روزنامه های داخلی رو بخونه و بفهمه که هر سه قوه با هماهنگی هم تصمیم گرفتند قیمت بنزین رو افزایش بدهند و خامنه ای هم در جریان بود، ببینید مملکت افتاده دست چه کسانی!!
  1
  45
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  برای من همیشه این پرسش مطرح است که چرا تندروترین افراد توی کشور چه در رژیم شاه و چه در جمهوری اسلامی در بی‌رحمی و نفرت با این لهجه‌ی این اقا حرف می زنند، چه قاطع و از خود راضی و بی پروا هم هستند، مانند خلخالی. و از بالا تا پایین، ایا واقعا راهی نیست که یکی به اینها بگوید که کشور ایران مال شما تنها نیست، بلکه مال همه ست؟
  1
  43
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۳۵
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان

  نمایش مسخره که مثلا مردم برن به اسهال طلبان رأی بدن. بابا به چه زبانی بگیم که هیچ کدام از شما رو نمیخواهیم؟؟ چطور این موقع نزدیک انتخابات نمایشی یهو همچین فایلی ظهور میکنه؟؟؟ اینها از بس گاو تشریف دارن فکر می‌کنن مردم هم گاو هستند. مردم یک صدا در خیابانها نظرشون رو گفتند، حکومت اسلامی نمیخوان.
  1
  44
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این عقب افتاده ها فقط عشق مجنونی بنام حسین را دارند و از مخ معیوب هستند
  1
  31
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹
  ۴۰
  majiddk - کپنهاک، دانمارک
  اى خاک بر سر دستگاه عریض و طویل اطلاعاتى و بسیج هشتاد میلیونى که حریفش یه ادم مثل روح اله زم و یا مسیح على نژاد باشه . ادم نمیدونه بایست بزرگنمایى شما در داشتن نیروى قدرتمند رو باور کنه و یا بدبختیتون در مواجه با یه ادم مثل زم را ؟
  1
  10
  دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
  ۵۰
  nyy01 - سن حوزه، ایالات متحده امریکا
  مرگ بر نظام جمهوری اسلامی و هر چی آخوند
  0
  16
  دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  کاملا درسته . حسن روحانی بخاطر اقدام قوه قضایی علیه داداشش بنزین رو گرون کرد که اغتشاش ایجاد کنه . یعنی عملا به مردم گفت بریزید بیرون . و عمدا هم اومد تو تلوزیون گفت من خودم صبح قیمت بنزین رو فهمیدم ! که کاملا ....حاکمیت رو بسوزونه . چرا؟ چون پشتش به انگلیس گرمه . مردک گوساله
  3
  6
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۷
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  قیافه ها رو اینهو .ن شب مونده
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
  نظر شما چیست؟