ایران : جعبه سیاه بویینگ ۷۳۷ اوکراینی در دست ماست و برنامه‌ای برای ارسال آن نداریم

عصر ایران: درحالی که منابع خارجی از بررسی جعبه سیاه هواپیما در «کی‌یف» پایتخت اوکراین خبر می‌دهند، مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی، اعلام کرد: جعبه سیاه هواپیما اکنون در ایران و در محل سازمان هواپیمایی قرار دارد.
 
«حسن رضایی‌فر» امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا گفت: جعبه سیاه بویینگ ۷۳۷ اوکراینی در دست ایران است و فعلا هیچ برنامه‌ای برای ارسال آن نداریم.
 
مدیر کل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی پیش‌تر به خبرگزاری ایرنا گفته بود جعبه سیاه هواپیمای سانحه‌دیده برای دانلود به فرانسه فرستاده می‌شود.
 
او گفته بود از آنجایی که هواپیمای سانحه دیده از هواپیماهای مدرن و پیشرفته بوئینگ است ایران تکنولوژی دانلود اطلاعات جعبه سیاه این هواپیما را ندارد و ممکن است با شروع بازسازی جعبه سیاه به آن لطمه زده شود.
 
یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز خود را آغاز کرد پس از ۶ دقیقه پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه صبح در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشیان آن جان باختند.
+8
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  معلومه که میترسن که پرده دیگه ایی از گند کاریهاشون برملا بشه.
  7
  96
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  انطور که نقله هر دو جعبه سیاه هواپیما را خراب کردند به این امید که اطلاعات داخل ان را از بین ببرند.اینها فرق جعبو سیا و لوله بخاری را نمیدونن چه رسد که جعبه سیاه را بخوان در ایران دانلود کنند.
  8
  83
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  دیگه وقته هارتو پوت نیست، دوره برتون خالی‌ شده اینقدر ترسو،دروغگو،پست،بیشرف ایرانی‌ کش هستید،که هیچکس باورتون نداره،وقتی‌ دوتا تاپاله میذارن رو شانهای یک آدم بی‌ سواد به اسمه ارتشبد هوا فضا باید ۱۷۹ نفر کشته بشه.
  7
  53
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  خوک های رژیم اسلامی اینکه میگویند جعبه سیاه هواپیمای اوکراین را نمیدهیم هارت و پورتی بیشتر نیست دو دستی تقدیم فرانسه خواهندکرد اما خوک خای کثیف آنقدر احمق هستند که نمیدانند بدون بررسی جعبه سیاه هم محکوم هستند برقرض که این خوک ها ادعا میکنند اشتباه تشخیص داده اند و فکر کرده اند موشک یا جنگنده امریکایی است چطور شده این موشک یا جنگنده امریکایی در رادارهای مرزی یا رادارهای پایگاه هوایی همدان که کل ایران را رصد میکند این موشک یا جنگنده امریکایی را ندیده چطور شده این موشک یا جنگنده امریکایی در ارتفاع 7 هزار پایی زده اند و دهها سوال بی جواب دیگر که این خوک های اسلامی قادر به پاسخ دادن نیستند
  7
  45
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  دقیقاً معلومه نگران چی هستند!! لابد داشتند خلبان را تهدید میکردند که خودت با زبان خوش سقوط میکنی یا سقوطت بدیم.
  3
  50
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  شما این جعبه سیاه و دو دستی تقدیم می کنید چون خودتون هم میدونید اگه ندید چی میشه
  12
  40
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بنظر من یه حالت غرور هست که نمیخوان بدند وگرنه محتویاتش در نهایت در حضور متخصصین خارجی باز خواهد شد چه توی ایران چه توی کشور خارجی
  7
  19
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  با توجه به مشاهدات و دلائل متعددى که خوانده و دیده شده بسیار محتمل است که سپاه هواپیما را عمدا زده که تقصیر امریکا بیندازند چون تعدادى جنگنده امریکائى ( بنا به گفته وزیر خارجه روس) در حوالى مرز بوده . این ها برایشان یقین شده بود که امریکا قصد دارد مناطقى را بمباران کند و فى الفور نقشه زدن هواپیماى اکراین را پیاده کردند ( حاجى زاده: فقط ١٠ ثانیه فرصت داشتیم که تصمیم بگیریم) منتهى پیش بینى شان درست از آب در نیامد ولى دیگر دیر شده و مسافران نگون بخت قربانى نقشه شیطانى سپاه شد.
  2
  20
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  خداییش عینه بچه ها دیدی میگن دسته منه ماله خودمه نمیدم به کسی . این عوضی ها هم الان همینن
  3
  29
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. بله دوست بسیار عزیزم به دفعات پیش می اید کسی که سنش خیلی بالا است مثل کودکی ننوول بازی در اورد و بهانه می گیرد که چیزیکه مال او حتی نیست میخواهدش ! کاش مسئولا" رژیم اخوندی فقط این جعبه سیاه را میخواستن انها خیلی فراتر از این چیزها را میخواهند انها تمام خاورمیانه با تمام موجودات زنده و غیره را میخواهند به اسارات خودشان در اورند همانطور که مردم ایران و میهن ایران را به اسارات خود گرفته اند و می اندیشند همه چیز در ایران متعلق به خودشان می باشد حتی جان و مال مردم.
  0
  20
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیگر کاملا رسوا شده اید که زدن هواپیما با دو موشک کار خودتان بوده است تا گناه را گردن امریکا بیاندازید و در درون جعبه ی سیاه هم اطلاعات بیشتری نیست!
  0
  13
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  چی میخوان دیگه از این جعبه سیاه در بیارن، ۵ میلیارد مردم دنیا شلیک دو موشک را به هواپیما دیدند، فقط خزعبلات سرخر سلامی بیش از جعبه سیاه کمک کرد و ثابت کرد لکه همه این کارها یک برنامه از پیش طرح شده بود و میخوپاستند شرایطی مثل سال ۶۸ و هواپیمای مسافربری ایران که ناو یو اساس ستارک زد پیش بیارن که بتونن سطل فاشلاب را به کام ضحاک علی گوارا کنند دستشون رو شد.
  0
  10
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::amir-amir - تورنتو، کانادا::]. اگر میخواستن بندازند گردن امریکا حداقل یه پرواز داخلی رو میزدن ...وقتی هواپیمای خارجی رو میزنی مسلما هم کشور اوکراین هم همه کشورهایی که اتباعشون توی اون بوده میان ته و توی قضیه رو در میارند
  13
  1
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. این یه حالتی هست اینا مثلا میخوان بگن ما کارمون درسته فن آوریش رو هم داریم خودکفا هستیم حالت رئیس بازی میخوان در بیارند.
  11
  1
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یه نکته رو میخوام یاداوری کنم. توی قرن ٢١، با اینهمه ماهواره و رادار و تجهیزات هنوز مکالمه خلبان جزو معما هاست، ولی مکالمه خر إمام حسین با اسب حر ابن یزید ریاحی و وراجی جبرئیل با. محمد جزو أصول انکار ناپذیره! واقعا از این اشغال کله هایی که به این مزخرفات دل بستن و اسمش رو هم گذاشتن ایدئولوژی مقدس! 😀
  0
  6
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
  نظر شما چیست؟