ویدیوی رونمایی از ستاره اندی در بلوار مشاهیر هالیوود و سخنرانی بهروز وثوقی

اندی خواننده ساکن لس آنجلس در مراسم ویژه ای، از ستاره خود در بلوار مشاهیر هالیوود رونمایی کرد؛ او نخستین ایرانی است که صاحب این ستاره می شود.
 این برنامه با شرکت تعدادی از مقامات شهری، مسئولین محلی، بارزگانی، دست اندرکاران هنری، اعضای خانواده، دوستان، همکاران و گروهی از ایرانیان و ارامنه ساکن لس آنجلس ترتیب یافت.
سخنرانی بهروز وثوقی در مراسم رونمایی ستاره اندی در خیابان مشاهیر هالیوود
مروری بر زندگی و دستاوردهای اندی؛ نخستین ایرانی که صاحب ستاره هالیوود شد اندی مددیان، خواننده موسیقی پاپآندرانیک مددیان مشهور به اندی نخستین ایرانی است که در بلوار مشاهیر هالیوود صاحب ستاره می شود.
او در خانواده ای ارمنی در منطقه ویلای تهران به دنیا آمد، ولی در مجیدیه بزرگ شد و خود را از بچه‌های این محله می‌داند. او موسیقی را از نوجوانی با نواختن گیتار شروع کرد و با تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان ایرانی همکاری داشت.
 
اندی نیز مانند بسیاری از خواننده‌های ایرانی، پس از انقلاب اسلامی، از کشور خارج شد و به لس آنجلس رفت و پس از مدتی همکاری خود با کوروس شاهمیری را آغاز کرد.
 
اندی و کوروس با آهنگ‌های شاد و پرانرژی خود به شهرت زیادی رسیدند و از محبوب ترین گروه‌های تاریخ موسیقی پاپ ایران محسوب می شوند.
 
اندی پس از جدایی از کوروس، فعالیت‌های هنری خود را بصورت انفرادی ادامه داد و در دهه‌های اخیر آثار متنوعی در سبک‌های پاپ و راک به زبان‌های مختلف از جمله فارسی، ارمنی و انگلیسی منتشرکرده است.
او با هنرمندان غیرایرانی مانند جان بوون جوی یا لاتویا جکسون نیز همکاری داشته است، در بسیاری از برنامه‌های فرهنگی یا جشنواره‌های جهانی موسیقی به هنرنمایی پرداخته است، و از ستاره‌های بین المللی موسیقی ایران محسوب می شود.
 
اندی علاقه زیادی به حیوانات دارد و صاحب چند سگ است. او از بنیانگذاران یک سازمان غیرانتفاعی است که به حیوانات بی سرپرست کمک می‌کند و فعالیت‌های زیادی در این زمینه انجام داده است.
 
اندی در سال ۲۰۱۱ پس از سال‌ها رابطه عاشقانه با شینی ریگزبی با او ازدواج کرد، آنها فعالیت‌های هنری مشترکی نیز دارند و چندین آهنگ‌های دونفره منتشر کردند.
 
اندی چندی پیش به عنوان نخستین خواننده ایرانی تبار صاحب مدال افتخار جزیره الیس شد که از ارزش و اعتبار زیادی برخوردار است و به مهاجرین موفق و تأثیرگذار در آمریکا اهداء می شود.
+39
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  اندی عزیز؛هنرمند محجوب و افتخار آفرین ایران.بتو تبریک میکنم و بامید موفقیت بیشتر تو و بامید روزی که این موفقیت نصیب ابی عزیز ما هم بشود
  7
  31
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۳
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  هم شیرین گوشت و هم صدای شیرینی دارند. مبارکش باشه که با آن صدای شیرینش، باعث شیرین شدن اوقات تلخ من در آلمان شده.
  7
  31
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  سر کاریه اینم مثل استاد دانشگاه شدن اون موسوی و اکبر گنجی و امثالهم الکی هستش اخه این موسیقی اندی که شیش و هشت و دیبل دمبو هست در برابر هزاران گروه پاپ و راک امریکایی که موسیقی واقعی اجرا میکنن چه ارزش داره؟
  26
  6
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران:یه نفر تشت بزنه و تو هم برقص همین برات کافیه و بکار بزرگترها هم دخالت نکن,بگو چشم.
  4
  15
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. درست و انسانی و با دلیل حرف بزن این سبک حرف زدنت نشون میده با اون مامورهایی که جوانان رو شکنجه میدند و میکشند کوچکترین فرقی نداری. متاسفم برای شخصیتت و تعجب میکنم چرا این سایت یه همچین سخنان رو که فقط محتوی متلک گوییهای پیرزنانه هست و منطقی توش نیست منتشر میکنه. من دلیل آوردم که موسیقی اندی شیش و هشت و تکراری هست تو مثل یک انسان دلیل بیار که چرا اینطور نیست
  1
  2
  دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
  نظر شما چیست؟