ترامپ آخرین لحظات حمله به قاسم سلیمانی را شرح داد: تنها یک دقیقه برای زندگی وقت داشتند

یورونیوز :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به تازگی در جریان دیدارش با گروهی از جمهوریخواهان در ملک خصوصیش در فلوریدای جنوبی، به شرح آخرین لحظات اجرای عملیات نظامی علیه قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران پرداخت.
 
بر اساس فایل صوتی که به دست شبکه خبری سی‌ان‌ان آمریکا رسیده است، دونالد ترامپ عصر جمعه در جریان این دیدار ادعا کرد که قاسم سلیمانی «حرفهای بدی درباره کشور ما می‌زد» و افزود: «چقدر می‌خواهیم به این حرفها گوش دهیم؟ چقدر؟»
 
او قاسم سلیمانی را یک «تروریست مشهور» توصیف کرد که «در لیست ما قرار داشت» و باید به جای سفر به دیگر کشورهای منطقه، در کشور خودش باقی می‌ماند.
 
دونالد ترامپ سپس به شرح جزئیات آخرین لحظات اجرای این عملیات نظامی پرداخت. او گفت که از راه دور نظاره‌گر ورود قاسم سلیمانی به فرودگاه بین‌المللی بغداد بوده است؛ یعنی جایی که او با ابومهدی مهندس، از فرماندهان حشد شعبی دیدار کرده است.
 
البته دونالد ترامپ در زمان شرح این دقایق، به اشتباه می‌گوید که قاسم سلیمانی با دبیرکل حزب‌الله دیدار کرده است. او همچنین می‌گوید که این حمله «با یک تیر دو نشان زدن» بوده است.
 
دونالد ترامپ در ادامه، به تکرار سخنان فرماندهان نظامی آمریکا در زمان عملیات می‌پردازد. به گفته او در آن زمان، مقامات نظامی از مسیر «دوربین‌هایی که مایل‌ها دورتر در آسمان بودند» تماشاگر این حمله بوده‌اند.
 
دونالد ترامپ سخنانش را برای جمهوریخواهان اینگونه ادامه می‌دهد: «[فرماندهان نظامی گفتند] آقا آنها با هم هستند... تنها ۲ دقیقه و ۱۱ ثانیه وقت دارند... بدون هیچ احساسی... ۲ دقیقه و ۱۱ ثانیه برای زندگی. اکنون در خودرو هستند. آنها در یک خودروی زرهی هستند. آقا آنها تنها حدود یک دقیقه برای زندگی دارند. ۳۰ ثانیه، ۱۰، ۹، ۸... سپس ناگهان بوم... [فرماندهان گفتند] آنها رفتند آقا... تمام شد.»
 
کشتن قاسم سلیمانی نه تنها باعث افزایش تنش‌های منطقه‌ای شد، بلکه بحث جدیدی را نیز در کنگره آمریکا در موضوع حیطه اختیارات رئیس جمهور برای اجرای عملیات نظامی در خاک کشوری دیگر آغاز کرد.
 
دونالد ترامپ در جمع جمهوریخواهان پیامدهای این عملیات را تایید کرد و گفت که این حمله «جهان را به لرزه درآورد.»
 
او همچنین درباره قاسم سلیمانی گفت: «قرار بود که او شکست‌ناپذیر باشد.»
 
دونالد ترامپ به یورش آمریکایی‌ها به مخفیگاه ابوبکر بغدادی، رهبر داعش نیز اشاره کرد و گفت که بغدادی «در حالی که فریاد می‌زده» کشته شده است. ترامپ گفت: «او فریاد می‌زد، دیوانه شده بود.»
 
این سخنان در حالی از سوی رئیس جمهوری آمریکا مطرح می‌شود که دیگر مقامات این کشور همواره از شرح جزئیات عملیات نظامی علیه ابوبکر بغدادی یا دقایق آخر زندگی او خودداری کرده‌اند.
 
ترامپ همچنین به سگی که در جریان حمله به بغدادی زخمی شده بود اشاره کرد و با شوخی گفت: «این سگ بسیار مشهور شد و [برای این حمله] بیشتر از من اعتبار کسب کرد.»
+99
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حیف که یک دقیقه اضافه هوای دنیا را کثیف کرد.
  8
  99
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  1دقیقه هم زیادیش بوده حاج کتلت
  12
  94
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  حاج قاسم زمان جنگ ایران و عراق یا حاج قاسم سپاه قدس تفاوتهای فاحش داره. اگر حاج قاسم زمان جنگ رو میزدن خیلی ناراحت میشدم، ولی حاج قاسم بعد از جنگ در خدمت این مرتیکه چلاقعلی بود تا ایران و مردم.
  8
  55
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۲
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  اینا اگه بخوان نمیزارن حتی اون چلاقعلی هم بیشتر از سی ثانیه هوای کره زمین و آلوده کنه ولی فعلا بنفعشون نیست . موقعش برسه اونو هم عین صدام از سوراخ موش درآورده دندونهای مصنوعیشو میشمارن و یکماهه همه ساندیسخورانشونو هم از اروپا وآمریکا کادو پیچی‌کرده میفرستن گوانتانامو ولی خوب فعلحال دارن بسود اونها نفس میکشن .
  7
  74
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. حاج قاسم کتلت یا همون قاسم گچکار و باقی سرداران قلابی زمان جنگ هم کاری جز ترور فرماندهانی مثل چمران نداشتن. اینا زمان جنگ نقش چاقال جبهه ها بود. کدوم جنگ جنگی برای ریشه دار کردن جمهوری اسلامی و تولد کفتاری به نام سپاه. جنگ ایران و عراق سیاستی برای محکم شدن این حکومت بود. همش الکی به وجود اومد و پیش رفت. خمینی دجال به عمد عراق رو تحریک کرد و اونها هم به تحریک دیگران حمله کردن.
  6
  33
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بخش اعظم حرف های شما صحیح است ولی وجود دشمن در خاک وطن قابل تحمل نیست،از همان روز های اول من داوطلبانه در جنگ شرکت کردم.بطور عجیبی اوضاع خر تو خر بود.وجود بسیجی های مومن، بی سواد،پر مدعا علاوه بر آنکه مفید نبود مضر هم بود.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. والا دشمن 40 ساله داره بهمون حکومت میکنه
  0
  3
  ‌سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  نظر شما چیست؟