رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اپراتور ناگزیر بود که به هواپیما موشک شلیک کند

رادیو فردا :مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، گفته است که شلیک موشک برای سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی «خطای ناگزیر» بوده است.
 
او که روز شنبه، ۲۸ دی، با خبرگزاری مهر گفت‌وگو کرده است می‌گوید اپراتوری که موشک را شلیک کرده «در معرض ریسک» بوده و اگر نمی‌زد، «ممکن بود این هواپیما، مهاجمی باشد که اهداف خاصی را با هزینه‌های بالا هدف قرار دهد».
 
پیش از این مقام‌های سپاه از این رویداد به عنوان «خطای انسانی» نام می‌بردند که بر اثر «خبط» یک اپراتور رخ داده است.
 
آقای ذوالنور همچنین ضمن تقدیر از امیرعلی حاجی‌زاده گفت که انتقاد از سپاه، حرکت کردن در مسیر «دشمن» است و «اگر حاجی‌زاده و هوافضای سپاه وجود نداشت، امروز هیچ چیزی از ایران باقی نمانده بود».
 
آقای حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه، هفته گذشته «مسئولیت کامل» سقوط هواپیمای مسافربری را که جان ۱۷۶ را گرفت بر عهده گرفت.
 
به گفته مجتبی ذوالنور، سپاه پاسداران با فعالیت‌های اقتصادی و حضور در صنعت نفت کاری کرده است که «مردم بتوانند زندگی راحتی داشته باشند و فعالیت در کشور جاری باشد».
 
او منتقدان فعالیت‌های سپاه را «عناصر و نوچه‌های ترامپ» دانسته و گفت برخی با عنوان «سرباز ترامپ» شعارهای ساختارشکنانه می‌دهند.
 
در جریان اعتراض‌های اخیر مردم ایران به پنهان‌کاری و دروغ‌گویی مقام‌های حکومت ایران درباره سرنگون کردن هواپیمای مسافربری، بیشترین شعارها علیه سپاه پاسداران مطرح شد.
+8
رأی دهید
-76

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  این طیاره داشته نزدیک یکی از مقرهای سپاه می‌شده، یهو یه چرخش ناگهانی میکنه و قیافش میشه شبیه فانتوم، خدمه ضد هوایی هم در این شرایط حساس گمان می‌کنند که این ناکسا حمله رو شروع کردند و دمشون گرم قشنگ خال رو میزنن (یعنی اینا بدونند که اگه بخوان هوایی حمله کنند، موشک‌های ما با پی‌گیری دقیق ساقطشون میکنه).
  64
  1
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  خفه جرک چندش بیشعور . ما هم خاضعانه و خاشعانه از ترامپ تقدیر میکنیم برای شلیک به قاسم تروریست. انتقاد از ترامپ، حرکت کردن در مسیر «دشمن» است و «اگر پومپیو, ترامپ و نیروهای آمریکایی وجود نداشتند، امروز هیچ چیزی از خاورمیانه باقی نمانده بود.
  2
  40
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۱۰۳
  منوچهری - کرمان، ایران

  فکر کنم, آخرش همه تقصیرها میوفته گردن خوده مسافرها که چرا اصلا میخواستن از ایران برند؟! یا چرا با صورت زدید تو مشت سپاه؟!!
  1
  41
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  موقعی که میگویم اینها ایرانی نیستند . اینها دشمنان کشور و ملت ایران هستند اینجاست که این ابله اخوندپس از 40 سال و با داشتن ان همه امکانات مادی و معنوی کشور امروزه این ابله میگوید.: مردم بتوانند زندگی راحتی داشته باشند و بفعالیت خودشان ادامه بدهند. شما را بان دین یا مذهبی که دارید قسم ایا اینها احمق تشریف دارند یا واقعا ما را گدا های سامره فرض کردند و میگویند مردم زندگی ارامی داشته باشند.اقا بدین . بمذهب به کائنات قسم اینها برای نابودی ملت ایران امده اند . اینها برای ویرانی کشور امده اند . اصلا اینها با ایرانی جماعت مخالفند . مخالف. اینها بر اساس دستورات دین خودشان از عجم یا ایرانی نفزت دارند. من دارم جنون میگیرم از مزخرف گویی این مردک ابله
  1
  29
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  شما رو چه به موشک احمقهای جلاد. همون پای راست مسجد، پای چپ مستراح برای مخ کوچکتر از پروستاتتون کافیه. پیروزی نزدیک است.
  1
  29
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  ما سربازان ترامپ نیستیم، شما ما رو هم عوضی میبینی مثل اون هواپیما. مخ کوچیکها ی قاتل. ضمنا اون موشکها خارجی و نجس هستند. پیروزی نزدیک است.
  1
  26
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  ابله تمام کارشناسان دنیا دارند میگن نه تنها ناگزیر نبوده بلکه به عمد دو تا موشک شلیک کرده، حالا آخوند دو زاری شده کارشناس اسلحه و موشک!!
  1
  30
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  ملت هم ناگزیرند شما اخوندها را نابود کنند
  1
  29
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ما هم ناگزیر بزودی مجبور خواهیم بود که تو را از درخت بیاویزیم.
  1
  31
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  باز این مجتبی ذوالزر زر زر زیادی کرد!
  1
  28
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  یک رادار معمولی نسبتا ارزان قیمت امروزه تنها در سه ثانیه توانایی تشخیص هواپیمای جنگی از یک هواپیمای مسافری را دارد. در این سه ثانیه اول محاسبات مهم حیاتی دیگری نظیر نوع هواپیما ، کشور سازنده، تخمین میزان و نوع مهمات ، تفکیک جنگنده خودی از غیر خودی و صدها اطلاعات دیگر را جمع اوری می کند.
  1
  18
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  تنها یک احتمال برای ناگریز بودن اپراتور در شلیک به یک هواپیمای مسافری می تواند باشد: دستور از بالا !
  1
  21
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  این گفته ذوالنور نشان میدهد که خوک های مزرعه حیوانات از مردم ایران نفرت دارند و برایشان مهم نیست که 176 نفر را با موشک بزنند و بکشند حتی در میان این 176 نفر دو سه خوکچه مزرعه حیوانات نیز وجود داشت
  1
  18
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  سرتو میخواییم
  1
  19
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کلا تقصیر اورویل و ویلبر رایت هست که هواپیما رو اختراع کردن
  1
  16
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اونوقت یه سری میگن اخوند کشی وحشی بازیه. واقعا این ادم رو نباید به فجیع ترین وجهی به لقا الله رسوند؟
  1
  19
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یه سوال: کی مجبورش کرده بود و چرا؟
  1
  20
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. با حمایت الکی بیشتر آبروی خودتون و سپاه را میبری ای نادان .یعنی یک مشت گاو و نفهم و بیسواد را گذاشته اند در پدافند که فرق بین هواپیمای مسافربری و فانتوم جنگی را تشخیص نمیدهند ها ها ها ها فاطی بهتره اظهار نظر نکنی که بیشتر آبروی نداشته سپاه و پدافند شون و رژیم کثافت را میبری
  0
  5
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۷
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. شما حالا از این دریچه نگاه کن که اگر واقعا این هواپیما فانتوم بود و پدافندچی مبارز ما ساقطش نمی‌کرد، منجر به فاجعه‌ای بس کلانتر از این طیاره فکستنیه اوکراینیه میشد.
  10
  0
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. از پدافند بیسواد سپاه بیشتر از این انتظار نمیره و از طرفداران رژیم کفتار علی هم بیش از این انتظار نمیره سپاه پاسداران در مقابل ارتش امریکا و اسراییل همانند سوسک توالت میماند با یک لنگه دمپایی یا سیفون خلاص میشه
  0
  1
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
  نظر شما چیست؟