جواب شهاب حسینی به «انتقادات, فحاشی ها و نفرین ها»

عصر ایران : شهاب حسینی به منتقدان پست اینستاگرامیش درباره تحریم جشنواره فجر از سوی هنرمندان جواب داد.
 
به گزارش عصر ایران، شهاب حسینی در چند روز گذشته، در رد و انتقاد از انصراف هنرمندان از جشنواره فجر، متنی را در اینستاگرامش منتشر کرد که با انتقادات زیادی در فضای مجازی همراه گشت، این اتفاق باعث شد حسینی به این منتقدان هم جواب بدهد. شهاب حسینی نوشت:
 
سلام. باز هم سلام. اینبار خاصه به همه کسانی که از دیروز بنده را آماج سیل انتقادات، قضاوت ها، فحاشی ها و نفرین ها قرار دادند و حتی به فرزندان بی گناه بنده هم رحم نکردند.
 
در برابر شما ادب می کنم و با نگاهی چون لقمان به شما می نگرم و پرهیز می کنم از آنچه شما انجام دادید.
همین قدر که فهمم شد با این خشونتی که در وجود شماست، چنانچه در مسند قدرت بودید، عملکردی بهتر از آنچه امروز شاهد هستیم نداشتید.
 
این بار چندمی است که بنده را به دلیل ابراز عقاید ام به بدترین شکل مورد عتاب و خطاب قرار می دهید و انگ وابستگی سیاسی به بنده میزنید.
در حالی که به یقین نخواهید توانست هیچ گوشه زندگیم که بر کسی به خصوص آنان که بنده را از نزدیک می شناسند، پوشیده نیست، کوچکترین ردی از وابستگی سیاسی به هیچ نهاد قدرتی پیدا کنید. به مدد خدای بنده نوازم بندناف ارتزاق اعتباری و اقتصادی زندگی‌ام جز به درگاه رحمتش وصل نیست که وسیله آن را در درون روح و قلبم به ودیعه نهاده.
 
به لطف یار نان بازو می خورم جز خود رزاق یگانه اش سر تعظیم و ستایش در برابر هیچ یک از بندگانش در هر منصب و مقامی که باشند، فرود نمی آورم که ستایش تنها ذات الهی را سزاست.
 
ارادتمند تمامی انبیا و اولیا خدا در تمام ادوار تاریخ بشریت هستم چرا که آنان را نوابغ عصر خویش و به مثابه شمع هایی می دانم که یزدان پاک، برای نجات بشر از تاریکی جهل روشن کرد و روشنی آنان را فروغ بخشید. آنان نیز با سوختن خود جهان اطراف خود را روشنی بخشیدند. و بیش آنان همواره در تقابل با قدرت های زمانه خویش بودند.قدرت هایی که به گواه تاریخ تعدادی از آنان حتی خود را به زینت شریعت دینی آراسته و در ظاهر به مناسک آن عمل می کردند.
 
با مطالعه تاریخ به خصوص در احوالات ائمه اطهار علیهم السلام به روشنی با آن مواجه می شویم.
آیا واقعاً در عقوبت غفلت به سر می بریم که این چنین بر دل و دیدگانمان مهر کوبیده شده و ناتوان از تمیز و تفکیک ارکان زندگی خویشیم؟
 
بنده در نام فامیلم نام کسی را در شناسنامه دارم که خود یگانه مظهر ایستادگی در برابر قدرت نامشروع نامطلوب وقت بود.
 
عشق و ارادت قلبی به مردان بزرگ خدا خاصه پیامبر اکرم و امامان معصوم، از وقت تولد به واسطه پدرم در تار و پودم تنیده شده و حتی به قیمت جان حاضر به فروختن آن به بهای ناچیز وابستگی سیاسی و فکری به هیچ نهاد قدرتی چه در ایران و چه خارج از ایران نبوده و نیستم.
 
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز؟
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 
از این بابت عرض کردم که تا جامعه‌ام بداند تا آخر عمر و به هیچ بهایی دست از عقیده قلبی‌ام نخواهم کشید چرا که جز آن ریسمان امید دیگری ندارم.
 
بنابراین انتصاب هر کسی که از اعتقاداتش سخن می‌گوید به نهاد قدرت صرفاً به خاطر تشابه گفتار در قادی در ظاهر، قضاوتی است که طبعاً از کم آگاهی نشأت می‌گیرد. زندگی این بنده کوچک چون دیگران، پرورده پروردگار است و چنانچه خضوع و خشوعی باشد، ذات لایزال او را سزاست.
 
بنده هم به عنوان یک ایرانی، دل در گرو و سرزمینم و مردم آن دارم.
منتقد بسیاری از موارد و مسائلی هستم که بر سر جامعه ام آمده.
منتقد عدم وجود صبوری لازم برای شنیدن اعتراضات به حق مردم هستم. خود نیز جزئی از همین مردمم.
 
منتقد نوع رویا رویارویی با مردم پرسشگر در سال ۸۸ هستم. منتقد اتفاقات تلخ و نوع مواجهه با آن هستم. منتقد کشته شدن هم وطنانم در آبان ماه هستم.
 
منتقد آن دستپاچگی و عجله هستم که منجر به فاجعه سقوط هواپیمای مسافری شد و داغ عزیزانمان را بر دل هامان نهاد.
 
منتقد اتفاقات بدی هستم که برای فرهنگمان افتاده.
 
در عین حال، حال عمومی را درک می کنم چون خود یک از عوامل هستم.
این را معتقدم الان وقت کنار کشیدن نیست.
تحریم فستیوال و عدم حضور راه چاره نیست.
چرا که جا برای دیگرانی باز می شود که انگیزه های دیگری دارند. الان باید بود و حرف زد. الان باید طیف هنرمندان یکصدا مطالبات و انتظارات خود را در یک قالب واحد مطرح نماید.
 
دست از ظاهر بینی برداریم. نگاه اجمالی به کارنامه‌ها خود مشتی است نمونه خروار.
 
چطور میتوانیم دم از انصراف بزنیم در حالی که کارهایی در کارنامه خود داریم که بودجه آن مشخصاً از نهادهای قدرت تامین شده؟ این اگر ریاکاری نیست پس چیست؟
 
کجای کارنامه بنده حقیر چنین کارهایی یافت می‌شود؟
 
تنها درباره دو اثر که ممکن است چنین ظنی به وجود آورده باشد همین قدر بگویم که فیلم‌ "دلشکسته" را تنها به دلیل اینکه سعی داشت برای جوانان علاقه‌مند به حضور در بسیج الگوی رفتاری درستی بر پایه ادب و احترام به افکار مخالف ترسیم کند، با دستمزدی بسیار ناچیز کار کردم و نقش پرافتخار شهید بابایی را به دلیل ارادتم به شهدای که با نثار جان شان مدافع راحت جان و مال مردم شان بودند.
 
شهدایی که اگر امروزه حضور داشتند، شاید اوضاع به گونه دیگری بود.
 
کجای کارنامه حقیر تعاملات نزدیک با نهادهای قدرت یافت می‌شود که این چنین رای بر وابستگی فکری و عقیدتی بنده می دهید؟
 
بنده هر تصمیمی در زندگی گرفتم با استقلال رای و خود خواسته بوده چرا که منبع الهامات مرا در ظاهر زندگی جستجو نمی‌کنم.
 
به اندازه مثنوی هفتاد من می توان نوشت اما در حوصله مخاطب نمی گنجد. دیر زمانی است که حوصله مان کفاف رویارویی با حقایق را نمی کند و این در حالی است که آفرینش بزرگ با من متانت و صبر به کار خود است.
 
او خود را با ما هماهنگ نمی‌کند. این ماییم که چنانچه خود را به عشق با سمفونی بزرگ آفرینش یک دل و همساز نکنیم، چون نوازندگانی نابلد و فالش نواز، نت های زیبای زندگی را آنقدر بد اجرا می کنیم که دیر یا زود، ناگزیر از ترک این گردونه عظیم خواهیم شد.
 هر که هستیم، هر کجا هستیم و بر هر مسندی که تکیه زدیم.
 سید شهاب حسینی
+30
رأی دهید
-285

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  خفه بابا تو مزدور و کاسه لیسی حیف که ترا بازیگر خوبی میدانستیم و وقتمان را صرف بازی تو کردیم
  28
  242
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  اه که چقدر ازاین کلمه "سید" بدمون میاد. عرب پرستی بمعنای تام. منهم سرور تو "Alphabet" هستم. در ضمن کی گفته حرف نزن؟ حرف بزن تا ببرن بندازانت توی اوین. کاری که با همه مردم میکنید و میکنند. البته شما سلبرتی ها تافته جدا بافته هستید. بس کن این مهملات را.
  10
  219
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  حسینی بیشعور و کبک صفت، اگر هم لقمان و خیام بودی و با آن فهم و شعور جهانبینی آنان، اگر دمخور و هنرپیشه این رژیم هستی، پس ننگ بر تو و لقمان و خیام امروزی که با این رژیم همکاری میکند.
  14
  208
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  سرنگونی هواپیما عمدی بود نه از روی دستپاچگی
  9
  210
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۹
  ۵۰
  13cyrus - لآهه، هلند

  حرفهای شما و اعتقادات شما بسیار آخوند وار و مغرضانه است،دقیقا به مانند این که این مطالب از دفتر حوزه علمیه قم بیرون آماده ، باز هم تکرار می‌کنم جناب حسینی‌ جیره خاری شما از سالها قبل زمانی‌ که در بیت رهبر حضور پیدا کردید بر همگان ثابت شد ، قصد توهین ندارم لا اقل کمی‌ شجاع باش و بپذیر که وابسته با کسانی‌ هستی‌ که با مردم ایران بیگانه هستند ،به قول خود شما :و سلام و رحمت الله
  11
  197
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
  ۵۳
  Hatef - پاریس، فرانسه

  اظهار نظر این شخص در این شرایط، در حکم نمک پاشیدنى بود بر زخم ملتى که زجر میکشد ولى مقاومت میکند. بعضى اوقات دم فروبستن و خاموش ماندن، حداقل کاریست که باید انجام داد.
  10
  183
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران

  لامصب تو آخوند بودی و ما نمیدونستیم این اراجیف و چرت و پرت ها ئیکه بلغور کردی مخصوص سرمنبری هاست سید هم که هستی قوز بالا قوز
  6
  138
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  دستپاچگی ، مردک دو تا موشک و دستپاچگی!
  4
  136
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا

  معلوم بود از بعضی جشنواره هایی که قبلا شرکت میکردی مثل تقدیر از عماد مغنیه و....که تو بازیگر سیستم هستی ، در خدمت رژیم سرکوبی...اما دلقک بترس که آزادی و رهایی نزدیک است....
  5
  128
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  *بنده را به دلیل ابراز عقاید ام * آقای مزدور شما ابراز عقیده نکردی شما گفتی نباید انصراف بدین و چنین و چنان . یعنی تاکید داشتی که کاره بقیه اشتباه بوده . اینو بهش نمیگن ابراز عقیده . اینم کاریه مثله اربابات که میگن ما فقط راست میگیم بقیه ناراحتن برن . دیگه از خودت دفاع نکن چون هرچقدر بیشتر بهم بزنی بیشتر گندت در میاد .
  5
  118
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فکر میکنم علف زیاد کشیده این اواخر.
  5
  119
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  خوشبختانه چون من این .... را نمیشناسم نمیتوانم نظر خاصی داشته باشم ولی بخاطر متن بالا که اجازه دارم. ....تو مخت
  5
  97
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  امسال که هیچ ولی سال آینده انشاالله جایزه ساندیس طلایی رو بگیری.
  5
  120
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  جناب شهاب حسینی امیدوارم در روزهای فراغت کمی قرآن مطالعه کنید راستی آیات زن ستیزی -دشمن تراشی قتل و کشتار را بدون عینک عقایدتان بخوانید آن پی میبرید که عقاید شما چقدر دشمن ستیز است - در کشوری غیر مسلمان زندگی میکنید اما قرآنتان و اسلامتان همسایگان دور و بر شما را یکمشت احمق میداند و با الفاظی رکیک آنها را نام میبرد - آری شهاب حسینی به مذهبی دل بسته اید که غیر از ترور و وحشت نیست و اگر خود را ایرانی میدانید بدانید که تمام مشکلات و بدبختی های ایران مذهب اسلام است و بس
  5
  99
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  در این زمان که انواع اقصام مدارا با رژیم صورت گرفته و همه بی نتیجه بوده ،صف شکنی کار زشتی است
  4
  77
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  ببین، اصلا تو وقتی دهنت رو باز میکنی، فقط اراجیف مذهبی بیرون میاد. تو نون بازوت رو نمی خوری بلکه چلوکباب دستمالکشی، سید بازی، به جدم جدم درآوردنهات رو میخوری. تو جای اینهمه اراجیف که به خورد مردم میدی ، میبینی که مردم برات پهنی ارزش نمیدن. تو با این آیه های دوزاریت، فقط پشت این جلاد ها و قاتلان رو گرم می کنی۰ همکارهای عزیزت را که با رژیم میجنگند به خطر می اندازی، و بدتر از همه سنبلی میشوی برای این کفتاران. پس لطفا ببند دهانت را، مبارزه نخواستیم ازت. تو همون پ خ بسیجی خواهی ماند. پیروزی نزدیک است!
  3
  93
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  ضمنا، باعث خجالت و شرم سآری است که اول پاسپورت آمریکایت رو میخری و بعد این هزیان ها رو میگی. تف، تف ، تف. ازاین به بعد فیلمهات رو هم تحریم میکنیم، هر چند به اندازه کافی این قاتلها جیبت رو بخاطر حایتهات ازشون پر از پول کردن. شرم بر تو ولی هنوز دیر نیست و اگر غیرت داری به مردم رزمنده ات بپیوند.
  3
  99
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  و در آخر، تو کلا بیسوادی و این جملات رو مثل طوطی عهد دقیانوس قرفره میکنی. من در اروپا بدنیا و بزرگ شدم، ولی فکر می کنم از تو هزار بار بهتر فارسی صحبت می کنم و مینویسم. اخوی خودت باش و نه سایه ای عقده ای و کثافت زده از این شپشوهای دوزاری. بشین پای درد دل فقیران، نه پای منبر جللادانی که بهت میدون میدن، خودت رو سوپر من دوزاری حساب کنی. جان به جانت کنند دوزاری میمونی با همه پولهایی که از زور دستمالت در آوردی.
  3
  63
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  اون اسم شهاب رو هم کلا حذف کن، همون سیدالله تریلی نام کافیست. بهت بیشتر از این نمیاد.
  4
  68
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  (چون لقمان بشما مینگرم.) مردک از این توهین بمخاطبینت بالا تر؟ آنوقت ادعای فهم و شعور هم میکنی؟یعنی همه اشتباه میکنند و تو درست میگی؟اگه خیلی مردی پاشو از آمریکا بیا برو فستیوال فجر اون جلو هم بشین و همگالگیاتو در موقع گرفتن کلاغ زاقی, تشویق کن. حیف از احساس پاک قبلی مردم نسبت بتو, فهم پیشکشت, برو معرفت یاد بگیر
  5
  70
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  اون اسم شهاب رو هم کلا حذف کن، همون سیدالله تریلی نام کافیست. بهت بیشتر از این نمیاد.
  5
  59
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  اگر غیرت داری به مردم رزمنده ات بپیوند.
  4
  65
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  موتور تو با خودت بردی آمریکا
  3
  64
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه

  فکر میکنی کی هستی یه تار مو بیخ ریش. دهدو که نیستی ولله برگه سبز درویش. فکر میکنی کیم من کودن و خیلی ساده. یه نازکش حسابی با کمترین اراده. همرو زدی نداری نه مساوی نه یک باخت. اوس کریم آخر عمر ما رو گیر کی انداخت. این دفعه رو کور خوندی بری بخندی آسون. دزدی دل رو اما بازم زدی به کاهدون. آره بازم زدی به کاهدون. تورو به خیر و ما سلامت حیف اون همه رفاقت. از تو گرم نمیشه آبی واسه این دل بی طاقت.
  6
  45
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این سید ظاهرا تو باغ نیست . بحث حمایت و یا تحریم جشنواره ؛ فیلم و فرهنگ و غیره نیست؛ بلکه اتحاد ملی علیه رژیم فاشیستی است. یعنی زیر سوال بردن مشروعیت رژیم است.
  5
  65
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
  ۴۲
  Ardi1978 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  چه دستپاچگی ؟! حالت خوبه ؟ قرار بود هواپیما رو سرنگون کنن و بگن امریکا بود که رو دست خوردن و ترامپ از اونا زرنگتر بود
  3
  51
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اومد درستش کنه چندتا فحش دیگه نوش جون کرد. یه غلط کردم میگفتی سنگینتر بود.
  3
  70
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  آقای شهاب حسینی اولا حسین از هیچ انسانیت و نمی دونم دفاع از مشروعیت و جنگ با نامشروع نبود اینها ساخته دیت انگلیس بود برای میدان‌دادن به آخوندها برای داشتن چیزی برای کسب مال. ولی الان همین امر شده تلکه بیشتر پول و‌ ماندن بر سر قدرت. حسین فدای انتقام یزید شد چون شهبانو را بهش ندادند . داعشیان اسلام محمدی سپاهیان عمر که به یزید بیشتر نزدیک بودند تا علی و‌ حسین ،در حمله به ایران که شهبانو را اسیر کردند و در بازار برده فرودها به احترام علی به دادنش به حسین و یزید کینه حسین را به دل گرفت تا انتقامش را از گرفت پس حسین فدای زنش شد . زیاد نمی خواهد به فامیلتافتخارکنی که حسین
  4
  50
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۳
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  از ایرانی‌ها دل خوشی نداشت ‌‌و دشمن سرسخت ایرانیان بود . خودش، علی و همشون. پس خجالت بکش از داشتن چنین نامی. شرم کن
  3
  57
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۴
  ۴۹
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا

  بابا سد شهاب، بابا لقمان خوشگله، بابا اینکاره، اره عکس با دردار نقدی که بغلش کردی که ما ندیدیم ، تو داری نون بازوتو میخوری و این خاله هایی که تو فیس بوک و اینستاگرم هستند.خودتی
  3
  32
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
  ۴۵
  iran2020 - تهران، ایران

  ازش اتو دارن مجبور این چرندیات بگه .
  4
  29
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
  ۵۰
  cardenas - مادرید، اسپانیا

  شهاب خاک بر سرت که دلت با این رژیم منحوسه، حیف وقت برای دیدن فیلم های تو.
  2
  35
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  با این عشق و ارادت به قاتلان ایرانی که داری پس چرا در ایران نماندی و برای زندگی بهتر رفتی آمریکا و حالا برای سینماگران ایرانی نسخه میپیچی .خودت را از جهنم خلاص کردی و به آغوش آمریکا پناه بردی و از اونجا هم به حمایت از دیکتاتورها و گروگانگیران ایران مشغولی ننگ به تو شهاب حسینی دغل باز و مزدور خیلی پست هستی و نفرت انگیز .بهتره خفه بمانی و اظهار نظر نکنی و سینما را بگذاری برای کسانی که برای زندگی بهتر کشورشان را ترک نکردند تو اجازه نداری که در باره سینمای ایران حرف بزنی برگرد و در ایران زندگی کن بعد اظهار فضل کن .مزدور بسیجی
  2
  40
  یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳
  ۴۹
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا
  لقمان ایران از بی ادبان یاد نمیگیره میره از دردار نقدی و سعید طوسی درس میگیره. درسهای استاد سعید طوسی را خوب یاد بگیر مواظب خودتم باش سد شهاب لقمان
  0
  6
  دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۶
  نظر شما چیست؟