نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا: اگر میزبان نباشیم شرکت نمی‌کنیم

دویچه وله :تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا می‌گویند اگر قرار باشد در زمین بی‌طرف میزبان حریفان خود باشند، از حضور در این رقابت‌ها انصراف می‌دهند. پیشتر درباره امنیت ایران برای میزبانی مسابقات ابراز تردید شده بود.
 
مدیران چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا - استقلال و پیروزی تهران، سپاهان اصفهان و پدیده خراسان (شهر خودرو) - امروز شنبه ۲۸ دی (۱۸ ژانویه) جلسه‌ای درباره تصمیم اخیر کمیته رقابت‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کردند.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مدیران چهار باشگاه یادشده در این نشست توافق کرده‌اند که اگر کنفوراسیون فوتبال آسیا (AFC) بر سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی پافشاری کند، از این رقابت‌ها کناره‌گیری کنند.
 
مدیران این باشگاه‌ها بر این نظرند که اگر ایران در برابر چنین اقدامی مقاومت نکند، سلب میزبانی رفته‌رفته به رقابت‌های ملی و دیگر رشته‌های ورزشی هم تسری می‌یابد و این موضوع در نهایت ضربه سنگینی به ورزش ایران وارد می‌کند.
 
عصر جمعه فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای اعلام کرده که تصمیم گرفته تا بازی‌های خانگی نمایندگان ایران را به کشور ثالث منتقل کند. آن‌گونه که از اظهارنظر مقام‌های ورزش ایران برمی‌آید، افزایش تنش بین ایران و آمریکا و سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین با شلیک موشکی سپاه سبب تردید AFC درباره امنیت ایران شده است.
 
بر این اساس، کمیته مسابقات AFC بر این نظر است که فعلا دو دیدار مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیم‌های ایرانی (نه تمام دیدارهای نمایندگان ایران) در زمینی بی‌طرف برگزار شود: دیدار پدیده مشهد با الرفاع بحرین و مسابقه استقلال تهران با الکویت کویت.
 
البته رأی نهایی در این باره به عهده هیئت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا است. مهدی تاج، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران، یکی از اعضای این هیئت است. نامه کمیته مسابقات کنفدراسیون برای اعلام نظر به او ارسال شده است. هیئت اجرایی AFC  فردا یکشنبه (۲۹ تیر) در جلسه‌ای تصمیم نهایی خود در این باره را اعلام می‌کند.
واکنش کمیته ملی المپیک ایران
رئیس کمیته ملی المپیک ایران نیز پیش از ظهر روز شنبه اعلام کرد که اگر سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شود، این کشور در مسابقات شرکت نخواهد کرد.
 
رضا صالحی امیری تصمیم یادشده را "دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی" توصیف کرد و تردید در امنیت ایران را "یک مسئله کاملا دروغی و جعل" دانست. خبرگزاری ایسنا به نقل از او نوشته است: «حادثه‌ای که اتفاق افتاد [سرنگونی هواپیمای مسافری اوکراین] ناگوار بود و رسما جمهوری اسلامی مسئولیت آن را پذیرفت اما ادامه‌دادن آن به نوعی انتقام‌جویی از ملت است.»
 
مهدی محمدنبی، عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تهران، شامگاه جمعه تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا را بر خلاف مقررات فیفا و AFC دانسته بود.
+3
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مهمون چشم دیدن مهمون نداره ، صاحبخانه چشم دیدن جفتشون . فدراسیون های ورزشی ایران ، آنقدر بدنام ، بی اعتبار ، دروغگو هستند ، که کسی اهمیت نمیده که اصلا باشند یا نباشند
  0
  6
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
  ۴۳
  haghighatdana - فارسی ، فرانسه
  خوب برید تیله بازی کنید، دشمن رواینطوری بترسونید . پیروزی نزدیک است. مرگ بر رژیم!
  0
  5
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  فوتباله آسیا فقط لنگه شما س . همش لجبازی لجبازی آخه تا کی . بابا شما چرا فکر میکنین تافته ی جدا بافته این و همه ی دنیا باید به شما بگن چشم . نه اینجوری نیست . کسی اصلا شمارو پشمه گوسفندم حساب نمیکنه .
  0
  5
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان
  بعد از این همه کصافت کاری و کشت و کشتاری که حکومت ایران کرده، کشورهای دیگه حق دارن که اجازه ندن بازیکن های تیم های ورزشی یا شهرونداشون به ایران پرواز کنند.
  0
  5
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  مردم پشم. هرکاری خودشون دوس دارن میکنن. بهتر که این فوتبال رانتی ایران نابود بشه.
  0
  5
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  نظر شما چیست؟