یاهو نیوز: تاکتیک ایران برای منهدم کردن ناو‌های آمریکا در خلیج فارس

 رزمایش حمله گسترده‌ای به ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی در سال 2015 رویداد۲۴: جاسم السلامی در یاهونیوز نوشت: در سال ۲۰۱۵، ایران در جریان یک رزمایش حمله گسترده‌ای به ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی از کلاس نیمیتز Nimitz ترتیب داد، اتفاقی که حتی تلویزیون ایران، آن را به نمایش گذاشت.
 
این یک نمونه آشکار از تاکتیک‌های تهاجمی نیروی دریایی ایران است که در آن کشتی‌های جنگی توسط هلیکوپتر‌ها و موشک‌های پرتاب شده از ساحل پشتیبانی می‌شوند. اکنون آمریکا و ایران بر سر توافق هسته‌ای به بن بست رسیده‌اند و بررسی این موضوع بی ارتباط به این قضیه نیست.

ایرانی‌ها تقریباً یک سال پیش، یک ماکت ناوهواپیمابر غول پیکر به مقیاس ۱: ۱ را ساختند. موشک‌های شلیک شده به این هدف فرضی کاملا واقعی بود به همین خاطر عکس‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های ایران به تاریخ ۲۵ فوریه نشان می‌دهد که این ماکت پس از حمله ایران به کلی منهدم شده است.
 
این رزمایش در نزدیکی جزیره لارک در محدوده تنگه هرمز انجام شد و همزمان محمدعلی جعفری رئیس وقت سپاه پاسداران ایران و علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز در جزیره لارک حاضر بودند.
 
ابتدا، قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه یک عملیات ویژه را برای محاصره ناو و محدود کردن قدرت مانور آن انجام دادند. ده‌ها قایق موتوری کوچک مسلح به مین‌های مغناطیسی دور ناو می‌گشتند. تلویزیون ایران گفت که منطقه وسیعی در کمتر از ۱۰ دقیقه مین گذاری شده است.
 
در مرحله دوم، قایق‌های موتوری با موشک‌های ۱۰۷ میلیمتری که راکت‌های کوچکی به حساب می‌آیند و توان غرق کردن یک ناو جنگی را ندارند، به این ناو هواپیمابر غول پیکر حمله کردند.
 
ایران می‌تواند این تاکتیک را به عنوان روشی برای غیرفعال کردن سیستم‌های مهم دفاعی مانند رادارها، توپ‌های دفاعی Phalanx CIWS و سکو‌های پرتاب موشک به کار بگیرد.
 
در مرحله بعد، قایق‌های تجهیز شده به موشک‌های کروز کوچک که به احتمال زیاد موشک‌های کروز ضد کشتی "سی ۷۰۴" ساخت چین هستند به این کشتی حمله کرده و پشت سر هم ۱۲ موشک کروز را به سمت هدف خود شلیک کردند.
 
مرحله سوم و نهایی این رزمایش هم پشتیبانی موشکی از ساحل بود که طی آن ایران در یک حمله هماهنگ، دو موشک کروز و دو موشک بالستیک را به سمت هدف پرتاب کرد.
+13
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  مرحله چهارم: ایران را با بمبهای اتمی و و و با خاک یکسان کنند! و شایدم آنها فکر کردند که در مرحله چهارم آمریکا و اسرائیل و جهان به گریه و التماس میپردازند
  15
  85
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
  ۳۵
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان

  واقعیت در طبیعت این هست که سگ‌های ریزه میزه بیشتر و با شدت تر واق واق میکنند، ولی زمان دعوا سریعتر و چابک تر فرار. با ۴ تا کلاش زنگ زده و ۲ تا موشک اسکاد خریداری شده از لیبی اگه میشد برای دنیا کری خوند که آلان باید همه دنیا عکس استالین رو تو خونه شون آویزون میکردن. قضیه همون تسلیم سربازان سپاه تو مرز پاکستان هست در چند سال پیش، همه در حال خواب و چرت زدن. نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در بهترین حالت آماتور و بدون آموزش مکفی هستند - شمایی که نمیتونی یک مراسم رژه برگزار کنی بدون حمله یک تعداد شبهه نظامی و کشته شدن نیروهات در خوزستان، شکر اضافه می‌خوری برای کسی کری بخونی. انقدر پرسنلت گاو تشریف دارن که هواپیما مسافربری رو با موشک کروز اشتباه میگیرن، بعد دم از غرق کردن ناو هواپیمابر میزنی؟ شمایی که نمیتونی یک مراسم تشییع برگزار کنی بدون کشته شدن ۵۶ نفر رو چه به جنگ و درگیری؟
  9
  77
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  در مورده همین ماکت از فرمانده ی نیروی دریایی آمریکا پرسیدن که ایران تونست در کمتر از بیست دقیقه ماکت ناوو منهدم کنه . اونم خندید و گفت بله درسته ماکتشو میتونه .
  7
  70
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  مگه اینها همون ماکت رو بزنن که اقتدارشون رو نشون بدن, واللا دریغ از یه ذره خاویار تواینهمه سردار سه پایه!!!!!!
  8
  51
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  سپاه داعشی قبل از رسیدن به ناو هواپیمابر پودر و خاکستر خواهند شد مثل قاسم سلیمانی
  8
  51
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  ۳۲
  Benzi - لیدز، انگلستان

  خدارو شکر که موقع منهدم کردن ماکت کشته ندادن چون اینا معمولا هر کاری میخوان بکنن تو همون مرحله تحلیل ۳-۴ تا از خودشونو میکشن ۲-۳ هزار تا هم از ملتو. کوچیک مغز‌ها آمریکا با هواپیمای کنترلی زد سردارشنو ترکوند اینا ۶۰ تا کشته تو عزادری دادن ۱۷۶ تا هم آدم بی‌گناه کشتن. ۱۵۰۰ تا هم قبلش قتل عام کردن. آمریکا کاری نمی‌خواد بکنه تا موقه که اینا اینقدر خوب خودزنی می‌کنن. ۳۰ تا موشک انداختن ۱ نفر کشته هم نگرفتن. واقعا که این رژیم بزرگترین سیرک تاریخ هست.
  5
  57
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  مرحله چهارم موشکهایی رو که شلیک کردند خورد وسط لنگ فرمانده نیروی دریایی سپاه و ارتش همه رو یک جا اشتباهی فرستاد اون دنیا !
  4
  38
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  اینها همش بلفه،با چاهارتا بشکه که رویه هم جوش دادن اسمشو گذاشتن موشک ذوالفقار،پوتین هر چی‌ آهن پاره داشته فروخته به ایران و دلارهای ایران را برده و روسیه رو آباد کرده،گاو شیرده بهتر از آخوند که برای نگاه داشتن قدرت ماهیگیری خلیج همشیه گی فارس را داده به چینیها،هرچه سپرده در بانکها بود داد به حسن نسرلا و اسماعیل قنیه.
  4
  38
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این ها دنیا را با دهاتی که از ان فرار کرده اند اشتباه گرفته اند
  3
  38
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  میگن تو همن مانور با دشمن فرضی کلی اسیر دادند و تعدادی هم کشته
  4
  35
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  4 پاه پاسداران انقلاب ا در مانور 300 هزار نفری میثاق با ولایت در حمله به دشمن فرضی در یک شاهکار بی نظیر متحمل شکست سختی شده و بیش از 40 هزار کشته 60 هزار اسیر و 30 هزار مفقود الاثر شدند و کارشناسان نظامی جهان را در بهت کاملی فرو بردند که چگونه میتوان از دشمن فرضی در یک مانور شکست خورد.
  3
  18
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  این احمق بازی ها برای کیه؟ اگه برای ملته که ملت ایران به حماقت شما سینه چاکان دجال مسخره فلسطین پرست میخندد و براتون تره هم خرد نمیکند. با پول این ماکت مسخره حداقل میتوانستید برای ۱۰۰۰ خانواده تو سیستان و بلوچستان خانه بسازید. خدایا ما را از دست این دیوانگان ستمگر رها کن.
  4
  25
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان

  پس چرا شروع نمی کنید چهل سال کافی نیست برای ما اینیم اگر شروع نکنید اویزونید
  3
  30
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
  ۴۹
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا
  میگن اولین تلفاتش رییس ناو اصلی امرییکایی بوده که از خنده شلوارشو خراب کرده ونیاز به شلوار اضافه پیدا کرده.
  0
  2
  دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  هر وقت اینا مانور میدن یاد شبهای برره میوفتم که تو جنگ با دشمن فرضی شکست خوردن و اسیر دادن
  0
  2
  دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۲
  نظر شما چیست؟