اظهارات تازه ترامپ درباره ترور قاسم سلیمانی

فرارو: رئیس‌جمهور آمریکا در یک نشست با حضور حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه این کشور در ایالت فلوریدا اظهارات تازه‌ای درباره عملیات تروریستی این کشور در عراق و شهادت قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس مطرح کرده است.
 
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه لفاظی‌های ضد ایرانی خود درباره عملیات تروریستی این کشور در عراق و به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، این بار در یک نشست جمع آوری کمک مالی برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا به تعریف و تمجید از این عملیات تروریستی و اتهام‌زنی و لفاظی علیه سردار سلیمانی پرداخته است.
 
به نوشته «سی‌ان‌ن»، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان یک نشست با حضور حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه در تفرجگاه شخصی خود در «مار-ئه-لاگو» ایالت فلوریدا، جزئیات مفصلی از عملیات تروریستی بامداد 13 دی ماه این کشور در حومه فرودگاه بین‌المللی بغداد ارائه کرد؛ عملیاتی که در آن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق و جمعی دیگر از همرزمانشان شهید شدند.
 
بنا بر گزارش این رسانه آمریکایی، فایل صوتی سخنان دونالد ترامپ در این نشست به دست شبکه سی‌ان‌ان رسیده است.
 
به گزارش سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور آمریکا در دفاع از عملیات تروریستی و غیرقانونی این کشور در بغداد که با مخالفت‌های بین‌المللی مقام‌های کشورهای مختلف از قبیل عراق مواجه شده است، ادعا کرد که قبل از صدور مجوزر دستور برای ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی، او «حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد».
 
ترامپ در این نشست انتخاباتی خطاب به حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه گفت: «ما چقدر باید به این حرف‌های چرند گوش می‌دادیم؟ ما چقدر باید به این حرف‌ها گوش می‌دادیم؟»
 
طبق گزارش سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این او و دیگر مقام‌های دولتش مدعی شده بودند، عملیات ترور سردار سلیمانی برای دفع یک «تهدید قریب الوقوع» بوده است، در نشست «مار-ئه-لاگو» توضیحی درباره این تهدید ادعایی نکرد و تنها مدعی شد که سردار سلیمانی یک «تروریستِ شناخته شده» بود.
 
طبق گزارش سی‌ان‌ان، رئیس‌جمهور آمریکا در این سخنان خود گاف تازه‌ای هم داده و ابومهدی المهندس را «رئیس حزب‌الله» توصیف کرده است در حالی که او فرمانده و معاون سازمان الحشد الشعبی بوده است.
 
ترامپ در بخشی از سخنانش گفت: « (مقام‌های نظامی آمریکا به من گفتند) قربان! آنها (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) با هم هستند. قربان! آنها (فقط) دو دقیقه و 11 ثانیه وقت دارند. قربان! آنها 2 دقیقه و 11 ثانیه برای زنده بودن، زمان دارند. آنها در خودرو هستند، آنها در یک خودروی زرهی هستند اما یک هو بوم (صدای انفجار ناشی از حمله موشکی آمریکا به خودروی حامل سردار سلیمانی و المهندس) شنیده شد».
 
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملیات تروریستی و غیرقانونی به شهادت رساندن فرمانده نیروی قدس به تبعات بین‌المللی این حمله اذعان کرد و گفت که این عملیات، «دنیا را تکان داد».
 
دونالد ترامپ افزود: «فرض بر این بود که او (سردار سلیمانی)، شکست ناپذیر باشد».
 
اظهارات تازه رئیس‌جمهور آمریکا علیه سردار سپهبد شهید سلیمانی بعد از آن مطرح شده که واشنگتن به رغم کتمان اولیه، اندک‌اندک در حال پذیرفتن تلفات انتقام موشکی ایران است.
 
بعد از آشکار شدن پنهان‌کاری وزارت دفاع آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران، جاناتان هافمن سخنگوی این وزارتخانه به بهانه‌ای جدید برای توجیه این پنهان‌کاری متوسل شده است.
 
هافمن مدعی شده وزیر دفاع آمریکا پنجشنبه در جریان زخمی‌شدن ۱۱ نظامی این کشور در جریان حمله به عین‌الاسد قرار گرفته و چند ساعت بعد، این موضوع به اطلاع عموم رسیده است.
 
پیشتر رئیس‌جمهور، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا و سایر مقام‌های این کشور بارها مدعی شده بودند ضربه موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد هیچ تلفات یا زخمی نداشته است. گزارش‌های متعدد حاکی هستند حمله به عین‌الاسد ده‌ها کشته نیز بر جای گذاشته، اما پنتاگون فعلاً برنامه‌ای برای افشای آن ندارد.
+20
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این مقاله خیلی یک طرفه است
  6
  23
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  قاسم سلیمانی چی کار میکنه تو عراق سوریه لبنان یمن پول مردم ایران را در این کشورها خرج می کنه و در ایران مردم خودشون با مشکلات اقتصادی و مالی فراوان درگیر هستند این ها ایرانی نیستند اینها ماموریت دارند ایران را با خاک یکسان کنند و دارند می کنند
  9
  43
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این آقای امیر سید سردار دکتر سپهبد حماسه آفرین قاسم سلیمانی به اندازه یک جو شعور نداشته که بفهمه وقتی داره با آمریکایی ها دشمنی میکنه نباید بره تو لانه دشمنش؟ این که هزار بار سخنرانی کرده بود و آمریکا رو جنایتکار معرفی کرده بود عقل نداشت که بلند شد رفت به عراقی که هنوز نیروهای آمریکایی مهمترین مراکزش رو تحت اختیار دارند کاملا معلومه که سید علی گدا اینو فروخته.
  6
  27
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  جمهوری اخوندی بی دلیل به تقلید از چپول های ورشکسته و وامانده شروع به دشمنی با امریکا کرد و حالا مثل خر در گل وامانده است
  4
  28
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان

  ناج وانمردانه با موشک به خودرو زدین اونوقت به مسعولین ما میگید چ را با کاتیوشا به کسای که تو نیزار رفتن زدید؟اگع اون بده اینم بده . بکوب لایکو اگع مرد هستی منفی بده اگع نامرد روزه گاری
  32
  4
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. عگه بطونم چرت و پرتاطو بعخونم، باشعه!
  1
  12
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آخه چلمک کدم آدم عاقلی جانشو میده دست شما که چی هواپیمایه مسافر بری را همین چند روز پیش زدنش حالا میخواهید میزبانه بازیها بشید حتما منفعتی داره برای شما واگر نه اینقدر زور نمیزدید این احمقها تورهایه گردشگری را هم با این کارشون بیکار کردن ضرب المثلها خدایی پندآموزند ،اگه دیوانه یا همون احمق خودمون سنگی بیندازه در چاه صد تا عاقل نمیتونن بیارنش بیرون حالا شده حکایت ما همه تقلا میکنن به دنیا بگن که کشور ما ایمن است در این نظام سلطنتی آخوندی آنقدر دروغ گفته یا میگویند که بعضی موفعها خودشون هم باورشون میشه خندهداره نه اون یکی چلمک میگه اگه عاشق ولایت وقیح هستید با شکم گشنه هم شده باید در انتخابات شرکت کنید آره عزیز مرگ حق است اما خوبه برای همسایه در دین مبین اس ،سلام اگه بدانی همسایه ات گشنه سر به بالین میذاره اگه کمکش نکنی مسلمان نیستی خنده؟اره مردم را تشویق مکنن اگه شکمتون خالی هم باشه باید ؟در انتخابات شرکت کنید بشرمی تا این حد.
  2
  9
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. ... تو کشتن یه اشغال مسلح رو با به رگبار بستن یه عده بیگناه یکی میکنی!؟ غلط میکنی. ضمنا مدل جوانمردانه اش کدومه!؟ گذاشتن مته تو جمجمه مردم توسط حشدالشعبی؟؟ یا دوئل تک به تک به روش قرن ١٨!؟...هرچی طرفدار این رژیمه
  1
  7
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Piotr - ورشو، لهستان::]. در ضمن من رو نامرد روزگار فرض کن اگر خودت رو مرد میدونی. منفی که هیچی، دستم برسه خاک کاهو میریزم روت
  2
  6
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  نظر شما چیست؟