هشدار ترامپ به خامنه‌ای: رهبر ایران مراقب حرف زدنش باشد

صدای آمریکا :چند ساعت بعد از اظهارات رهبر جمهوری اسلامی درباره آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده در توئیتی نوشت که رهبر جمهوری اسلامی باید خیلی مراقب حرف‌هایش باشد.
 
پرزیدنت دونالد ترامپ جمعه شب ۲۷ دی‌ماه در توئیتر خود نوشت: آن به اصطلاح «رهبر معظم» ایران – که این اواخر چندان هم معظم نبوده است – حرف‌های زشت و زننده‌ای را درباره ایالات متحده و اروپا گفته است. اقتصادشان در حال فروپاشی است و مردم‌شان رنج می‌برند. او باید خیلی مراقب حرف‌‌هایش باشد! رئیس جمهوری آمریکا سپس یک توئیت خامنه‌ای را ریتوئیت کرد و به فارسی نوشت: مردم نجیب ایران، که آمریکا را دوست می دارند، سزاوار دولتی هستند که بیش از تمرکز بر کشتن آنها به جرم احترام خواهی، به آنها کمک کند تا به رؤیاهایشان دست یابند. رهبران ایران به جای آن که ایران را به سمت ویرانی بکشانند، باید هراس افکنی را کنار بنهند و ایران را دوباره باعظمت کنند! این واکنش‌های پرزیدنت ترامپ به رهبر جمهوری اسلامی است. علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه بعد از ۹ سال در نماز جمعه تهران شرکت کرد. او در بخشی از سخنانش مدعی شد آمریکا درباره همراهی با مردم ایران دروغ می‌گوید.
 
در یک ماه اخیر تنش بین ایران آمریکا افزایش یافته است. بعد از کشتن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و تلاش سپاه پاسداران برای آنچه انتقام از آمریکا نامیدند، منجر به سرنگونی یک هواپیمای مسافربری شد که ۱۷۶ نفر در آن کشته شدند. تاخیر جمهوری اسلامی در اعلام نقش سپاه در سرنگونی این هواپیما موجب خشم مردم شد و این هفته مردم در شهرهای ایران علیه حکومت راهپیمایی کردند.
 
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۲۳ دی‌ماه به مقامات ایران هشدار داد که آنها حق داشتن سلاح هسته‌ای را ندارند و نباید معترضان را بکشند.
 
همچنین مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ۲۶ دی‌ماه گفت که رژیم ایران هر روز بیش از روز پیش به خاطر دروغ و تحقیر مردم خود، مشروعیتش را بیشتر از دست می‌دهد.
 
دست‌کم هفت سناتور در سنای آمریکا در پیشنویسی خواستار همراهی سنای آمریکا با معترضان ایرانی شدند.
 
وزیر خزانه‌داری ایالات متحده نیز ۲۵ دی‌ماه گفت که تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران باز خواهد گشت.
+126
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  »به زبونه ساده تر » ببند دره اون مستراحو
  33
  116
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  دونالد جان ما مردم این احمق جانی نیستیم. این رهبر جمهوری اسلامی است نه ایران . مردمش متعلق به فلسطین هستند نه ایران چون دلش برای فلسطین میتپد (الهی دلش از جا بکنه) . با این شیادی ایران عزیز ما را چاپیده و به خاک سیاه نشونده. حساب ما ایرانیان از این ابله و آخوندهای شیاد جنایتکار جداست. پاینده ایران, پاینده امریکا و زنده باد اسرائیل. پیوندتان ناگسستنی.
  36
  96
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۱
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  چرا در مورد نظام اسلامی صحبت میکنند از( ایران) اسم میبرند؟!؟همانطور که داعش وابسته بیک ناحیه نیست جمهوری اسلامی هم بدنبال جهانی شدن است،منافع امت فلسطین و سوریه و یمن را بنفع ملت ایران ترجیح میدهد.من از کلمه جمهوری اسلامی در کنار نام ایران چندشم میشود
  4
  37
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  پیام این بود که کتلت بعدی رهخر پیر کفتار خرمنی خواهد بود و باید چرخ کرده خرمنی را از در و دیوار طویله رهخری جمع کنند
  5
  39
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
  ۳۶
  ukjohnuk - لندن، انگلستان

  خفه شو دلقک حـ... فعلا به استیضاحت فک کن.
  60
  11
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. آماده ی کتلت کفتار علی خرمنی باش بوی کتلتش همه جا را پر کرده
  8
  40
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  [::ukjohnuk - لندن، انگلستان::]. دلقک چلاق و میگی دیگه ابو ساندیس
  6
  33
  شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
  نظر شما چیست؟