عکس یادگاری ورزشکاران ایرانی ، اسرائیلی و آمریکایی باهم خبرساز شد

صدای آمریکا :عکس یادگاری یک ورزشکار ایرانی با ورزشکارانی از اسرائیل و آمریکا خبرساز شد و بازتاب زیادی در رسانه های خبری داخل ایران داشت.
 
در جریان رقابت‌های المپیک زمستانی جوانان که در لوزان سوئیس برگزار می شود، رهام صبا، اسکی باز جوان ایرانی، پس از پایان مسابقه خود همراه با توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، با ورزشکارانی از اسرائیل و آمریکا عکس یادگاری گرفت.
 
روابط عمومی کمیته بین المللی المپیک ضمن انتشار این تصویر در شبکه های اجتماعی خود نوشت « فرای سیاست، رئیس کمیته بین المللی المپیک همراه با ورزشکاران جوانی از ایران، اسرائیل و آمریکا.»
 
علی رغم اینکه انتشار این عکس با واکنش‌های مثبت گروهی از کاربران همراه شده است ولی برخی نشریات حکومت ایران به شدت از آن انتقاد کرده اند. این سایت‌ها ضمن انتقاد از رهام صبا، غفلت و بی توجهی مسئولین ایرانی را مقصر این رویداد غیرمنتظره معرفی کردند.
 
برخی نیز توماس باخ و کمیته بین المللی المپیک را مسئول طراحی این سناریو و سوءاستفاده از این ورزشکار ایرانی دانستند.
 
در سال‌های اخیر عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیلی که با دستور حکومت ایران انجام می شود، با انتقادهای زیادی همراه بوده است.
 
چندی پیش فدراسیون جهانی جودو، ایران را تعلیق کرد و کمیته بین المللی المپیک به این کشور هشدار داده است رفتار ورزشکاران ایرانی را به دقت تحت نظر دارد تا مانع دخالت سیاست در ورزش شود.
+151
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  آفرین زمان این رسیده که سیاست را از ورزش جدا کنیم. شدیم دایه عزیز تر از مادر (کاسه از آش داغ تر) خود فلسطینیان با لبنانیها با اسراییل بازی می‌کنند پلی ما نمی تونیم‌در حمایت فلسطین و لبنان که ایرانی را نحس تر از سگ می دانند. ما داریم سنگ کشورهایی را به سینه می زنیم و حیثیتمون را گروه کشورهایی گذاشتیم که مردمشون اگه ایرانی ببینند بهت پرخاشگری می‌کنند و ایرانیان را باعث بدبختی خودشون می دانند. ما را از سگ نحس تر می دانند. خود رژیم هم‌میدونه که اسراییل تنها کشوری بوده که در جنگ ایران ‌عراق چه کمکهایی که به ایران نکرد!! پایگاههای اتمی عراق را بمباران کرد و اسلحه و‌موشک به ایران می فروخت و ورودش از طریق چین و‌کره انجام می‌شد .
  8
  114
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مسئله اسراییل و فلسطین جزو ناموس این رژیم هست (البته در ظاهر) باید این ناموس رو به باد بدیم.
  3
  97
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  به هیچ وجه قابل تعجب نیست، این روزها خیلی از این خبرهاست و هر وقت خیلی در مورد چیز صحبته، مسئله بزرگی پیشت این قضیه است که کم کم با این جور چیزهای کوچک ملت را اماده شنیدن چیزهایی که غیتر قابل باوره میکنند!مثلا بازگشایی دفتر نمایندگی اسراییل در ایران .اخوند برای نجات خودش حاضره ۸۰ میلیون ایرانی که هیچ نصف اسیا را قربانی کنه
  2
  51
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  این ورزشکار به ایران بر نگردد و درخواست پناهندگی بدهد , اگر به ایران بر گردد احتمالش هست از طرف نیرهای امنیتی نظام اخوندی دستگیر شود و مورد شکنجه فیزیکی و روحی در زندان قرار گیرد و ناچارش کنن به اعتراف اجباری برعلیه خود ش.
  3
  54
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  [::دوستدار - استهکلم، سوئد:دقیقا بانظرت موافقم و امیدوارم این هموطن ورزشکار قبل از عکس گرفتن در پناهندگی هم بوده وگرنه چنین ریسکی نمیکرده.
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  جمهوری فسق و فجور اسلامی به پایان سلام کن. استالا ویستا ببی!
  0
  31
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۱
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  فکر کنم علم الگدا از دیدن این عکسها از عصبانیت خودشو جر بده.
  0
  20
  ‌پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
  نظر شما چیست؟