واژگونی یک اتوبوس در کرمان ۷ کشته و ۳۱ زخمی بر جای گذاشت

واژگونی یک اتوبوس مسافربری در محور مشهد به بندرعباس، دست‌کم هفت کشته بر جای گذاشت. در کمتر از یک هفته گذشته، این دومین تصادف مرگبار اتوبوس در ایران است.
 
این اتوبوس ساعت ۲ و ۴۳ دقیقه بامداد روز چهارشنبه، ۲۵ دی، در کیلومتر ۴۵ محور کرمان به بردسیر واژگون شد.
 
یک مقام فوریت‌های پزشکی استان کرمان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی ایرنا با اشاره به این اتفاق، از مرگ پنج زن و و دو مرد در رده سنی ۱۸ تا ۶۰ سال بر اثر این حادثه خبر داد.
 
به گفته محمد صابری، رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان، در این حادثه ۳۱ نفر نیز زخمی شده‌اند.
 
وی در عین حال اضافه کرد که حال دو نفر از حادثه‌دیدگان وخیم است.
 
بر اساس این گزارش، علی‌اکبر نصیری، رئیس پلیس راه شمال استان کرمان، نیز «تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده و برفی» را علت اصلی این حادثه عنوان کرده است.
 
واژگونی این اتوبوس، کمتر از یک هفته از حادثه واژگونی اتوبوس در استان مازندران در بامداد روز پنج‌شنبه، ۱۹ دی‌ماه، رخ داد که ۱۹ کشته بر جا گذاشت.
 
این تصادف مرگبار اتوبوس یک روز پس از آن رخ داد که سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراین در استان تهران ۱۷۶ قربانی بر جای گذاشت. از این میان ۱۴۶ نفر ایرانی بودند.
 
خبرگزاری ایرنا بر اساس آمار راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور علل عمده وقوع تلفات جاده‌ای در ایران را «۳۱ درصد عدم توجه به جلو، ۲۳ درصد انحراف و تجاوز به چپ، ۱۸ درصد تخطی از سرعت مطمئنه، ۹ درصد عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و پنج درصد عدم رعایت حق تقدم و بقیه سایر موارد» عنوان می‌کند.
+23
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  این الله مسلمین بجز کشتن و زلزله و سیل و موشک پرانی چیز دیگری بلد نیست،آمین
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
  ۳۶
  مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  من خرافاتی نیستم . اما هر جا بگردید یک چیزی شبیه عکس عمل طبیعت یا کاینات یا خدا هست !‌ . بهش میگن کارما یا اعمال کار و... در قرأن و مذاهب هندو و یهودی و. گفته شده ملتی جلو ظالم نه استند خدا دهنشونو سرویس میکنه . شما ببین مثل هویج جون ایرانیا داره گرفته میشه . خدایی عادی نیست کجای دنیا اینجوریه ؟
  2
  30
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  عوامل این حادثه و مشابه آن که نامبرده شد یکطرف,روشوه گیری پلیس راه از راننده معتاد از طرف دیگر,عدم حضور و نظارت پلیس راه بر طرز رانندگان خاطی جاده ها,فرسودگی اتوبوسها,عدم اعتراض مسافرین برانندگی خلاف مقررات راننده معتاد و خوابالود,85% باعث این اتفاقات میشود.اگه قانون در این گونه شرکتهای مسافربری را سه سال تخته کند,شاید از این گونه حوادث کمتر پیش آید.حالا با این همه کشتار آیا براستی امسال ما عیدی هم داریم؟
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. من هم به قانون طبیعت معتقدم. مردمی که با ظلم سازش کنند و قسمتی از ظلم بشوند انعکاس انرژی منفی که به طبیعت میدهند را میبینند.
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  ۵۰
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  نصف بیشتر راننده اتوبوس و کامیونها تو مملکت تریاکی اند و در چُرت رانندگی میکنن و باعث اینجور فاجعه میشن , بماند که هر کی یک جوری گواهی پایه یک می گیره ومیپره پشت رول ماشین سنگین بدون اینکه کمی تجربه داشته باش( یک مشت اماتور و ناشی)
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان::]. و انتظار پرستیده شدن هم دارد
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::مدونا - نیویورک، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا سر کشتار و بی خانمان شدن میلیونها سوری و عراقی که بعضی ایرانیها از قدرت پوچ امپراطوری مضحک جمهوری اسلامی ارضا میشدن و بعضیها بی تفاوت بودن با دوستم میگفتیم روزی خواهد بود که مردم ایران صدمه این بی تفاوتی و حتی به به و چه چه به حکومتشون رو از نظام هستی بخورن. من سالهاست خدارو به ذات هستی میشناسم. و میدونم این ذات بهم پیوسته هست و هر بی نظمی رو دفع میکنه.
  4
  5
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  از ملت شهیدپور کرمان خواهش میکنم از جاشون تکون نخورن. چون هر حرکت اونها هر جابه جایی اونجا ممکنه منجر به کشتار عده زیادی بشه.
  4
  5
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
  نظر شما چیست؟