تاکید رئیس جمهوری آمریکا بر درست‌بودن فرمان کشتن قاسم سلیمانی

دویچه وله :ترامپ بر ضرورت کشتن سلیمانی تاکید کرد و گفت، "چپ‌های رادیکال" و رسانه‌های "دروغ‌پراکن" قصد دارند، این  اقدام را زیر سوال ببرند. وزیر دفاع آمریکا گفته است که هیچ مدرکی دال بر خطر قریب‌الوقوع از جانب سلیمانی ندیده است.
 
روز دوشنبه ۲۳ دی‌ماه (۱۳ ژانویه) دونالد ترامپ در دو پیام توئیتری بار دیگر تاکید کرد که دستور کشتن سلیمانی از جانب اقدام درست و به‌موقعی بوده است که "باید در ۲۰ سال گذشته انجام می‌شد".
 
پیش‌تر در این راستا موجی از انتقادها علیه ترامپ به‌راه افتاده بود. رئیس جمهوری ایالات متحده معتقد است که مسبب این انتقادها "چپ‌های افراطی" و روزنامه‌های دروغ‌پراکن" هستند.
 
او ضمن تاکید بر اینکه "آنها می‌خواهند از "سلیمانی تروریست مردی فوق‌العاده" بسازند، نوشت که هر کاری که او انجام می‌دهد "خواه اقتصادی باشد، نظامی یا هر چیز دیگری" توسط چپ رادیکال مورد تحقیر قرار می‌گیرد و افزوده است که "دموکرات‌ها هیچ کاری انجام ندهید!"
ادعای بی‌اساس؟
ترامپ تاکید کرد، پاسخ به پرسش‌هایی در باره اینکه آیا از جانب  فرمانده پیشین لشکر قدس سپاه پاسداران  خطری جدی آمریکا متوجه بوده است یا خیر، مثبت است، «اما به دلیل گذشته هولناک او (سلیمانی) واقعاً مهم نیست.»
 
ترامپ تاکنون مدارکی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده است. به همین دلیل دموکرات‌ها در کنگره و رسانه‌های آمریکایی از او انتقاد می‌کنند. 
 
روز یکشنبه ۲۲ دی (۱۲ ژانویه) مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که هرگز شواهدی مبنی بر اینکه ایران قصد حمله به چهار سفارتخانه آمریکا را داشته یا دارد، ندیده است.
+24
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟