مایک پمپئو در دانشگاه استنفورد: مردم ایران عکس سلیمانی را آتش زدند و او را قاتل نامیدند

صدای آمریکا :مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در جریان سخنرانی خود در موسسه هوور دانشگاه استنفورد به اعتراضات ایران و شعار مردم علیه سلیمانی و رهبران جمهوری اسلامی اشاره کرد.
 
آقای پمپئو روز دوشنبه ۲۳ دی‌ماه گفت که مردم در تظاهرات دو روز اخیر عکس‌های سلیمانی را آتش می‌زنند و او را قاتل و یکی از معماران اصلی سرکوب خود می‌نامند و آمریکا با این مردم برای مطالبه آزادی و عدالت همراه است.
 
وی همچنین گفت که رژیم ایران قصد دارد هر کاری که می‌تواند بکند تا معترضان را سرکوب کند، اما آمریکا در کنار مردم ایران است.
 
آقای پمپئو در بخش پرسش و پاسخ که توسط کاندولیزا رایس، وزیر خارجه دولت پرزیدنت بوش، برگزار شد، به فشار بر جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت که تحریم و کارزار فشار حداکثری بر ایران دو هدف را دنبال می‌کند: کاهش شدید منابع مالی رژیم ایران برای جلوگیری از کمک به گروه های نظامی و تروریستی در سراسر جهان؛ و تغییر رفتار آن رژیم به گونه‌ای که مانند یک کشور عادی رفتار کند.
 
وی در پایان گفت: «از نظر اقتصادی تحریم‌های آمریکا هشتاد درصد فروش نفت ایران که اصلی ترین منبع درآمدشان بود را کاهش داده است. رئیس جمهوری روحانی خودش اعتراف کرده که تحریم‌های ما ۲۰۰ میلیارد دلار از درآمدها و سرمایه‌گذاری‌های خارجی آنها را کم کرده است. مردم ایران از این که رژیم ایران ثروت آنها را می‌دزدد و خرج گسترش خشونت‌آمیز انقلاب اسلامی می‌کند، خشمگین هستند.»
+119
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  حرفت متین قاسم تروریست و عکساشو پاره کردیم ولی چگونه در کنار مردم ایران هستی؟ میتوانی توضیح بدی لطفا؟
  6
  52
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بله , واقعا" قاسم سلیمانی یک جنایتکار بود که در اختیار کامل اخوندهای بی سر و پا مفت خور نظام بود برای همین هم اخر و عاقبت حق این علقه بگوشی برای اخوندها را به سلیمانی دادن و از روی زمین برش داشتند.
  12
  41
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  در اینکه قاسی یه قاتل بود شکی نیست ولی ترامپ هم دست کمی از اون نداره . برا یه دوره دیگه رییس جمهور بودن 176 نفر بیگناه را قربانی کرد.
  48
  14
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  اینها میخوان از ایران عراقی دیگر بسازند !!!!!! مردم گول نخورید آخوند باید بره اما نه به حرف و خواست آمریکا و اسرائیل بلکه به خواست و تصمیم ما مردم ایران !! دایه هیچ وقت مهربان تر از مادر نیست
  26
  11
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. دقیقا همانطور که در کنار کردها در سوریه و عراق ایستاده بود.اینها ایستادند تا ملت به اخوندها فسار بیارن و اخوندها ملت را به گلوله ببندند و دست اخر برای نجات خودشون پای میز مزاکره با اینها بنشینند و خر اینها که از پل گذشت ،میگن ما در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله نمیکنیم.
  4
  12
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::ایرانی‌ دبش - تهران، ایران::]. عراقی ها اگر اینطور مضمحل هستند تقصیر اعتقادات خودشان هست که در کنار همدیگر با مسالمت موضوعات را حل نمی کنند و ربطی به امریکا ندارد. در امریکا 200 ملیت در صلح و صفا زندگی میکنند و در عراق هنوز بحث شیعه و سنی و کرد و عرب و عجم هست.
  4
  21
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  این چندمین بار است که این کلمهء(مادر کنار مردم ایران هستیم)را بیان میکنید ولی نه من نه 30 یا 40 میلیون نفر ملت ایران متوجه نشدند که چطور در کنار ملت هستید؟میشود توضیحی بدهید؟در ضمن امروز باخبر شدم که دختر قاسم سلیمانی(هم) گرین کارت آمریکا را دارد.ما چارشاخ ماندیم که شماها کدوم طرفی هستین؟فکر کنم خودتون هم نمیدونید
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  نکته دیگی که یادم اومد این بود که نسخه شاه را کمتراز ده ماه پیچیدید یعنی از خرداد 57 تا دیماه.ولی 41ساله که سر سرنگونی رژیم دارید با آخوندها لاس میزنید.اون کارتر پفیوز ببهانه عدم رعایت حقوق بشر,شاه را سرنگون کرد ولی بشراسد با میلیونها کشتار و آواره کردن ملت سوریه هنوز سرجایش هست
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. ها!؟؟؟ بابا شماها چرا اینقدر پر رو هستین؟ یا اینکه واقعا أی کیو تون همینقدره؟
  4
  2
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
  ۳۱
  khoshhal khandan - دانمارک ، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. ایرانیها از عراقیها بدترند. پنج دستگی بین مرد بر سر قضیه سلیمانی تروریست نشاندهنده و ثابت این موضوع بود. درگیری ایرانیها در خارج از کشور و ....من کاملا موافقم که ایران باید به دست ایرانی درست بشه. با اعتراضات و رهبری درست اعتراضات
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
  نظر شما چیست؟