ولیعهد ابوظبی مدتی خدمتکار رستوران بوده

یک روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی در گزارشی طولانی درباره ولیعهد ابوظبی، به افشای جنبه‌های جالبی از زندگی شخصی او پرداخته است.
 
نیویورک تایمز درباره محمد بن زاید می‌‌نویسد: از جمله اطلاعات جالب توجه درباره محمد بن زاید این است که زاید بن سلطان آل نهیان، بنیانگذار حکومت امارات و پدر ولیعهد ابوظبی آموزش و تربیت ویژه‌ای را برای فرزندش در نظر گرفته است. شیخ زاید پسرش را در سن ۱۴ سالگی برای تحصیل در یک مدرسه مراکشی به این کشور فرستاد و اینگونه به نظر می‌رسد که بنیانگذار حکومت امارات با این اقدام قصد داشته است که پسرش آن روی زندگی و دشواری‌های آن را نیز تجربه کند و به همین منظور وی در این سفر به محمد گذرنامه‌ای به اسم شخص دیگری را داد تا هویتش فاش نشده و به دنبال آن به شکل ویژه‌ای با وی برخورد نشود.
 
محمد بن زاید زندگی ساده‌ای در مراکش داشت و چند ماه را به عنوان خدمتکار در یک رستوران محلی گذراند. او خودش غذایش را درست می‌کرد و حتی لباس‌هایش را نیز خودش می‌شست و بیشتر مواقع تنها بود. ولیعهد ابوظبی در این باره به نیویورک تایمز می‌گوید: یک کاسه سالاد در یخچال وجود داشت و من هر روز در کنار غذا از آن استفاده می‌کردم تا اینکه یک روز دیدم کپک زده و معلوم بود که سالاد گندیده است.
 
سپس محمد بن زاید تابستان را در یک مدرسه شبانه روزی در اسکاتلند گذراند؛ مدرسه‌ای که به شرایط نامناسب و سختگیرانه مانند دوش گرفتن اجباری در آب سرد و غیره مشهور است. شاهزادگان بریتانیایی معمولاً از این شهر متنفر بودند اما بن زاید از وقت خود در آنجا لذت می‌برد. پس از آن او یک سال را در آکادمی معتبر نظامی “Sandhurst” بریتانیا گذراند.
+30
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  کاش یه عرب اماراتی بودم یه شتر میلیون دلاری و یه لامبورگینی زیر پام بود و پراید سوارا هرچی دلشون میخواست بگه. تو یوتوب یه ادمی رو دنبال میکنم تو امارات فیلم میگیره و میزاره. اماراتی ها هیچوقت فقر و صحرا نشینی خودشونو فراموش نکردن. بلکه همیشه به خودشون یاداوری میکنن که دیروز حتی دمپایی نداشتن ولی امروز لامبورگینی دارن. به خودشون یاداوری میکنن تا یهو خوشی و تنبلی نزنه زیر دلشون. اینو بدونین هیچ مردم احمقی نمیتونه کشوری مثل امارات بسازه. یه هوش جمعی دارن و تونستن کشوری بسازن که همه میدونیم چقدر پیشرفتس.
  3
  34
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۷
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خب اینکه چیزی نیست، رهبر معظم انقلاب هم مدتی در گرمابه منصوری مشهد فعال بود و به مسلمین خدمات ویژه میداد!
  1
  41
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
  نظر شما چیست؟