بندیکت شانزدهم از پاپ فرانسیس خواست به مردان متاهل اجازه کشیش شدن ندهد

یورونیوز :بندیکت شانزدهم، پاپ سابق رسما از پاپ فرانسیس، پیشوای کاتولیک‌های جهان درخواست کرد تا برنامه صدور مجوز کشیش شدن برای مردهای متاهل را به کلی از سر بیرون کند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، طرح صدور مجوز برای کشیش شدن مردان متاهل از کمبود «پدر روحانی» در منطقه آمازون نشات می‌گیرد. یکی از شوراهای کلیسای مستقر در این منطقه از آمریکای لاتین به واتیکان پیشنهاد کرده است برای مقابله با این چالش، مردان همسردار میانسال و مسن را به کشیشی بپذیرد. امری که با توجه به شرط تاریخی تجرد برای کشیش‌های کلیسای کاتولیک بسیار مجادله برانگیز شده است. پاپ فرانسیس، پیشوای کلیسای کاتولیک جهان باید در این باره تصمیم بگیرد.
 
بندیکت شانزدهم، پاپ سابق که در سال ۲۰۱۳ از رهبری واتیکان کناره گرفت، در کتابی که با مشارکت رابرت سارا، یکی از محافظه‌کارترین کاردینال‌های کاتولیک نوشته، مخالفت جدی خود را با چنین احتمالی اعلام کرده است. روزنامه فیگاروی فرانسه روز یکشنبه برای نخستین بار بخش‌هایی از این کتاب را منتشر کرد. بندیکت شانزدهم هم‌اکنون ۹۲ سال دارد. وی در این کتاب از تمام کلیساهای کاتولیک جهان خواسته است تا برای حفظ نظام کنونی این مذهب و حفظ حکمت تجرد در رهبانیت، در برابر ایده امکان کشیش شدن افراد متاهل، مقاومت کنند.
 
پاپ سابق در مخالفت با چنین طرحی نوشته است: «تاهل، انسان را در کلیتِ انسان تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. این در حالی است که بندگی خدا هم به انسان در کلیتش نیاز دارد. امکان ندارد که بتوان همزمان در هر دو جایگاه [خانواده و کلیسا] ایفای نقش کرد...»
 
مخالفت با وجود کشیش متاهل در کلیسای کاتولیک همزمان با افشای موارد متعدد از آزار و اذیت جنسی گسترده در این نهاد مذهبی به شدت خبرساز شده است.
+0
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بابا این دوتا عقده ای هستند آخه پدر من همه کشیشها که بچه باز نمیتونن باشن یکی دوست داره زن و بچه داشته باشه که حس کنه وبفهمه که اگه خدایه نکرده کسی به بچه اون تجاوز کرد پدر ومادرو بخصوص خوده اون بچه چه مریضیهایه روحی پیدا میکنه خدا به ما رحم کرده که حکومته مذهبی مسیحی فقط اسم ننگینش در تاریخه .
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  شما با این فرقه ببچه بازها میخواهید ادایه حواریون عیسی را بازی کنید شما جاتون وقتی خواب خداحافظی را خواندی میری بغل دسته پدر شاخدار همونه که با آتیش بازی میکنه .
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  نظر شما چیست؟