«فرمانده کل سپاه ، از روز اول دروغ گفت و همچنان به دروغ پردازی ادامه می دهد»

رادیو پیام اسرائیل: از مجموعه سخنان حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی، که بخش های عمده ای از آن امروز (دوشنبه) انتشار یافت، به خوبی آشکار می شود که او در گذشته دروغ گفته بود و هنوز همچنان به دروغ پردازی ادامه می دهد. ولی تحلیلگران می گویند که مجموعه سخنان او یک بار دیگر نشان از بی تجربگی و عدم آشنایی حسین سلامی به امور نظامی و تکنولوژی دارد.
 
حسین سلامی که به علت زیاده گویی هایش شهرت یافته، با حضور در نشست غیرعلنی روز گذشته (یکشنبه) از جانب مجلس، ادعا کرد که خود حکومت و سپاه پاسداران بودند که برای افشای واقعیت مربوط به سقوط هواپیما در اثر شلیک موشک، ادغام کرد. فرمانده سپاه پاسداران در این زمینه گفت: «اگر ما خودمان افشا نمی کردیم، هیچکس نمی توانست به واقعیات امر پی ببرد».
 
این سخنان نوعی دروغ پردازی و در عین حال ناشیگری در استدلال ها بود.
 
حسین سلامی می گوید که اگر خود رژیم افشاگری نمی کرد، هیچ کس نمی توانست به واقعیت پی ببرد.
سلامی با آن که فرمانده کل سپاه است، نمی داند و یا از یاد برده است که هواپیما دارای دستگاهی به نام “جعبه سیاه” می باشد که همه اطلاعات فنی پرواز در آن ضبط می شود و با تجزیه و تحلیل آن اطلاعات، می توان از همه رویدادهای پروازی آگاه شد.
 
علاوه بر این، سازمان های اطلاعاتی بسیاری از کشورها دارای ماهواره های جاسوسی در فضا هستند و همه چیز را رصد می کنند و از هر رویدادی سند برداری می کنند، و کسی نمی تواند با دروغ گویی، دیگران را گمراه کند.
 
این واقعیت هنگامی پررنگ تر می شد که حسین سلامی در نظر می گرفت که ساعاتی پیش از سقوط هواپیما، رژیم ایران دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق را موشک باران کرده بود و از این رو، ارتش آمریکا فعالیت های نظامی در داخل ایران را به دقت بیشتری زیر نظر داشت و از جزئیات شلیک موشک و اصابت آن به بدنه هواپیما آگاهی کامل داشت و آن را در اختیار دولت های اوکراین و کانادا قرار داد.
 
وانگهی، رژیم ایران، پس از سه روز پرده پوشی و دروغگویی، به میل خود واقعیات را آشکار نساخت. بلکه اعتراف به این جنایت، به دنبال فشارهای شدید بین المللی انجام شد و رژیم احساس کرد که بیشتر از این نمی تواند در برابر فشار جهانی ایستادگی کند.
 
نکته دیگر، این ادعای حسین سلامی بود که اپراتور (یعنی کسی که انگشتش روی دکمه شلیک قرار دارد)، تنها ده ثانیه وقت دارد که تصمیمی بگیرد آیا شئیی که در هوا پرواز می کند، یک هواپیمای مسافری و یا یک موشک کروز است. او گفت: اپراتور می توانست شلیک کند و نگذارد که یک موشکی جنگی بروی تهران منفجر شود و یا می توانست شلیک نکند و مورد موآخذه قرار نگیرد.
 
در این مورد نیز سلامی صریحا دروغ می گوید زیرا به گفته کارشناسان امور نظامی، زمانی که در اختیار اپراتور قرار داشت، بین دو و نیم تا سه دقیقه بود.
 
فرماندهان سپاه پاسداران بارها ادعا کرده بودند که آسمان ایران در برابر تهاجم احتمالی دشمن، کاملا بسته است و دستگاه های راداری حکومت به طور کامل ورود هرگونه شیئی پرنده ای را به آسمان ایران تشخیص می دهند و خنثی می کنند.
 
اگر موشک کروز بود، باید از خاک عراق و یا از خلیج فارس شلیک می شد و دستگاه های راداری حکومت ایران فورا آن را تشخیص می داد و نیم ساعت یا بیشتر وقت داشت که آن را هدف بگیرد.
 
علاوه بر این، جهت پرواز هواپیمای مسافری اوکراینی به سوی شمال غرب بوده و این در حالی که اگر موشک کروز بود، از غرب یا جنوب به سوی ایران فرستاده می شد.
 
هواپیما در حال دور شدن از تهران بود و اگر موشک کروز بود، جهت حرکت آن، نزدیک شدن به تهران می بود.
این دو نمونه ذکر شده، کافی است نشان دهد که اولا دروغ پردازی همچنان ادامه یابد و رژیم از انفجار اشتباهی هواپیما درس نگرفته و به این روند ادامه می دهد.
 
همچنین، حسین سلامی در استدلال هایی که در جلسه غیرعلنی مجلس ارائه کرد، نشان داد که یا خودش از امور نظامی بی اطلاع می باشد و یا دیگران را زود باور می پندارد.
 
او همچنین ثابت کرد افرادی که در سپاه مسؤول وظایفی هستند، به خوبی آموزش ندیده اند و همه یاوه سرائی های فرمانده سپاه درباره قدرت تهاجمی و نابود کردن اسرائیل و به خاک مالیدن پوزه آمریکا، خواب و خیال است.
+95
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  این جون میده تبدیل بشه به کتلت سلامی
  3
  64
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ایران افتاده دست این حیوانات
  4
  67
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تنها مذهبی در دنیا که دروغ قبح ندارد تشیع هست
  2
  72
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران

  خدعه و تقییه از ارکان اصلی آیین اسلام تازی است.
  3
  69
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اینها انقدر کذاب و دروغگو بی شرم هستند که روی جنایت کار های تاریخ را سفید کرده اند. مراسمی را که دولت کشور زنده و مترقی کانادا برای این عزیزان از دست رفته ترتیب داده بودند حتما همه شما انرا دیدید. انسان باید خیلی عقب مانده باشد و خیال کند یک مشت اخوند عرب تبار ایرانی هستند. این جانیان زمان فقط برای از بین بردن ملت و جوانان ایران امده اند. اینها مسئولینی را حس نمیکنند.این گروه دجال هنوز یک مراسم یاد بودی برای ان عزیزان از دست رفته بر گزار نکرده اند. اما دولتمردان کشور کانادا نهایت تاسف و تاثر خود را اعلام کردند . حال شما بگوئید این قوم نابکار ایرانی هستند؟؟ ایا این جانیان قاتل و خیانت کار انسان هستند؟؟ شرم بر شما .مراسم کانادا را ببینید و شرم کنید .شرم . ای بی شرم ها
  3
  49
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  ۵۰
  cardenas - مادرید، اسپانیا

  چون رژیم تو مخمصه است و تنها کاری که توش استاد ه کارهای تروریستی ه، حدس می‌زنم خواستن کاری مشابه سینما رکس انجام بدن و بندازن گردن آمریکا، ولی بز آوردن و آمریکا عکس‌العملی نشون نداده و به نتیجه دلخواه نرسیدن و هیچ چاره‌ای براشون نمونده جز اینکه بگن خطای انسانی باعث این اتفاق شده،اگه آمریکا اون شب حمله می‌کرد سقوط هواپیما رو مینداختن گردن آمریکا تا دنیا رو مقابل آمریکا قرار بدن و پیراهن عثمان از این اتفاق درست میکردن و مثلا ترامپ رو نابود میکردن، ولی گند خورد به همه نقشه هاشون.
  3
  36
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  فاطی حوصله مون سر رفت٫ یه چیزی بنویس یه خورده بخندیم!. یکی از اون ایه های ابدارتو بخون
  4
  42
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  دین و مذهبی که به پیروانش اجازه دروغ و حقه و قتل و تجاوز را میدهد نابودباد
  3
  48
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر به عکس بالا خوب توجه کنید این جمله را خواهید شنید: خودم با همین انگشت امام خامنه ای را معاینه کردم و الحمدولله اثری از سرطان در روده بزرگ ایشان نبود!
  1
  23
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  تو روح پدر و مادرش. بزودی خبر مرگ اینم میاد.
  1
  16
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::cardenas - مادرید، اسپانیا. دوست گرامی , صدرصد نظرت راست است و با شما موافقم!
  2
  8
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا
  مردک بی غیرت ...چرا خون هموطنت رو با درجه های روی شانه ات معامله میکنی؟ تو شرف داری یا نه؟ کفش تکه تکه شده بچه رو ندیدی؟ چطور حاضری بخاطر پست و مقام وارونه حرف بزنی؟ بخدا بوی انقلابی جدید میاد ....اما دلقک ‌، بترس که ما از خون دوستان و هم وطن نمی گذریم ...
  3
  13
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ای سردار هسته ای ، بافور بکش خسته ای
  1
  13
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
  ۲۹
  ایمای - تهران، ایران
  همه مثل تو دروغگو و بیشرم نیستند امروز با تکنیکهای بالا میتونند رنگ زیر لباسترو ببینند و شپشهای بدنترو بشمارند همه مثل شما عقب افتاده نیستند با این چخمه های دور برتون وان رهبر روزه خونتون بهتر از این دیگه نمیشد
  2
  12
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::cardenas - مادرید، اسپانیا::]. کاملا درست هست. همانطوریکه حرم امام رضا را در روز عاشورا اتش زدند و تقصیر مجاهدین بدتر از خودشان انداختند
  0
  5
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
  نظر شما چیست؟