واکنش هنرمندان به پنهان‌کاری و خشونت حکومت ایران: شهروند نیستیم، میلیون‌ها اسیریم

 از راست هانیه توسلی، حامد بهداد، ترانه علیدوستی و سعید روستایی صدای آمریکا :یک روز بعد از حضور دوباره مردم معترض در خیابان‌ها، گروهی از هنرمندان در داخل ایران همراهی خود را با مردم معترض اعلام کردند.
 
ترانه علیدوستی، بازیگر سرشناس ایرانی، با پستی در اینستاگرام نوشت: «مدت‌ها با این خیال جنگیدم و نخواستم بپذیرم؛ ما شهروند نیستیم. هیچ‌وقت نبودیم. ما اسیریم. میلیون‌ها اسیر.»

حامد بهداد، بازیگر سینما، در اینستاگرام خود نوشت: «مشاهده اعتراض دانشجویان و مردم علیه دروغ و دروغگویی نقطه عطف است.» وی افزود: «ای کاش این مصیبت آخر دروغ بود.»
 

 هانیه توسلی، دیگر بازیگر سینمای ایران، نیز در اینستاگرام نوشت: «تسلیت به همه ما که ایرانی هستیم و تسلیت برای دیروز و امروز و شاید فردا.»
 

مهتاب کرامتی، بازیگر، نیز در پست کوتاهی نوشت: «#ایران #عزای عمومی #استعفا.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ایران#عزای عمومی#استعفا

A post shared by Mahtab Keramati (@mahtab.keramati) on


سعید روستایی، کارگردان، نیز نوشت: «آنکه می گوید خطا بوده چرا به محکمه نمی رود و آنچه تا این حد پر خطاست چگونه قابل اتکاست؟ چرا جواب عزاداری برای نازنین گل‌های پرپر سرزمینم باید گاز اشک‌آور باشد؟»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. ماه غرق خون از پشت ابر بیرون آمد!

A post shared by سعید روستایى (@saeedroustaee) on


تهمینه میلانی، کارگردان سینما، نیز نوشت: «ما قبل از این که مهندس باشیم ، کارگر باشیم ، فیلم ساز باشیم ، نظامی باشیم و ... انسانیم. همدلی با انسان های مصیبت دیده، وظیفه ی تک تک ماست.» خانم میلادنی افزود: »جامعه ی آسیب دیده را دریابیم. کرامت انسانی له شده را دریابیم. غم و اندوه از حد گذشته است.»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

فاجعه ملی نخست وزیر کانادا فاجعه شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراین در ۱۸ دی ماه را فاجعه ی ملی خواند . و مسئولین ما فقط از خطای انسانی حرف می زنند ، آن هم بعد از سه روز انکار! یادمان هست که: قربانیان این حادثه ، آدم‌های معمولی سخت کوش و گاه نخبه ، با آرزوهای معمولی و خانواده های عزادار ایشان، است ! زخم این عزاداران با این همه انکار، هرگز و هرگز خوب نخواهد شد . مادرم را به یاد می آورم که با از دست رفتن برادرجوانم در جنگ ، از غصه دق کرد. سه روز است اشک من بند نمی آید! با همسر و دخترم که حرف می زنم ، نا خودآگاه حرفم را قطع می کنم. ذهنم مرا به سمت خانواده های فاجعه دیده ای می برد که دیگر با عزیزان بی گناه خود حرف نخواهند زد ! ما قبل از این که مهندس باشیم ، کارگر باشیم ، فیلم ساز باشیم ، نظامی باشیم و ... انسانیم. همدلی با انسان های مصیبت دیده، وظیفه ی تک تک ماست. با بروز این فاجعه ی ملی، روان جامعه صدمه دیده است. خشم و عصبانیت بیداد می کند. کودکان و نوجوانانی که مدام از رسانه ها چنین اخبار خشنی می شنوند، از رشد طبیعی و انسانی خود باز می مانند. نا امیدی از آینده، بویژه در میان جوانان سرعت گرفته است. آن هم در میان صدها مشکلات مختلف؛ ازجمله مشکلات اقتصادی. برای بازگردان سلامت روانی جامعه، باید کاری کرد. فردا دیر است. تهدید، توهین ، بی حرمتی و انکار حقایق وضع را بدتر می کند . استفاده از کارشناسان مجرب جهت کاهش خشم و عصبانیت جامعه، شاید بهترین راه در موقعیت فعلی است. جامعه ی آسیب دیده را دریابیم. کرامت انسانی له شده را دریابیم. غم و اندوه از حد گذشته است. * ادبیات نامناسب در کامنت بلاک خواهد شد.

A post shared by تهمینه میلانی (@tahminehmilani) on


پرستو صالحی، بازیگر سینما، هم در پستی نوشت: «دیشب مقابل دانشگاه امیرکبیر گاز اشک آور زدید، نیازی نبود ما مردم سالهاست خون گریه می کنیم !!! متاسفانه هر وقت حرف زدیم بستنمون به انگلیس و آمریکا و ... هر وقت اعتراض کردیم شدیم اغتشاشگر امروز قرار بود فقط عزاداری کنیم برای یک اشتباه نابخشودنی ، تجمع برای اعلام همدردی با خانواده هایی که عزیزانشون قربانی بازی های سیاسی شدند ، نمی دونم تا کی و کجا می خوان پیش برن!؟»
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دیشب مقابل دانشگاه امیرکبیر گاز اشک آور زدید، نیازی نبود ما مردم سالهاست خون گریه می کنیم !!! متاسفانه هر وقت حرف زدیم بستنمون به انگلیس و آمریکا و ... هر وقت اعتراض کردیم شدیم اغتشاشگر امروز قرار بود فقط عزاداری کنیم برای یک اشتباه نابخشودنی ، تجمع برای اعلام همدردی با خانواده هایی که عزیزانشون قربانی بازی های سیاسی شدند ، نمی دونم تا کی و کجا می خوان پیش برن!؟ می تونستن شرایط رو امروز فراهم کنند تا ما هم عزاداریمون و بکنیم ولی اینجا عزاداری هم گزینشی انجام میشه!!! در آخر من پرستوی صالحی نه دست به دست کشورهای دیگه میدم برای نابودی وطن و هموطنم نه در برابر شما سکوت می کنم، نه قصد مهاجرت دارم نه فرار ، هستم کنار مردمم و صدای مردمم میشم هرجا که لازم باشه این حق قانونی منه و این انگ ارتباط با سفارت انگلیس رو برنمی تابم ، اونایی که این بازی و راه انداختین ثابت نکنین بی شرف عالمین!!! رفقا عزاداری امروز رو پیشاپیش با انگ و افترا به گند کشیدند و مشخصه چه برخوردی خواهد شد دلم نمی خواد خون از دماغ یک نفر بیاد دعوت امروز رو پس می گیرم ولی دیر نیست و دروغ نیست روز آزادی بیان داشتن ، روز آزادی بعد از بیان داشتن #پرستو_صالحی #بازیگرسابق #عزاداری #آزادی_بیان #آزادی_بعد_از_بیان #سیاست_کثیف #جانم_فدای_ایران #ایران پی نوشت : سازمان مجاهدین به سرکردگی مریم رجوی روی پست ها و مطالب من مانور ندین، دقیقا فقط با شمام ، به دلیل آلوده بودن دستانتان به خون مردم بی گناه با شما موضع دارم و شرمم میاد حتی نامی از من در شبکه و کانال های خبری تون بیاد حجت تمام پی نوشت دو : بله برای جان مردمم می ترسم از جان مردمم می ترسم پی نوشت سه : سوال فرمودن چرا عزاداری شماها به شعار و درگیری کشیده میشه و پاسخ من : چون برای عزاداری ها و اعتراضات مدنی ما پلیس ضد شورش میارن ولی برای شما نه ، یعنی از قبل به چشم شورشی و اغتشاشگر بهت نگاه میشه و رفتار

A post shared by Parastoo (Elham)Salehi (@parastoosalehi56) on

+136
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینها کاری کرده ا‌ند که فضای دروغ و تهمت و جاسوس ایران را پر کرده. در همین سایت یکی‌ از مزدورانِ وزارت اطلاعات به من میگوید تا دیروز از شیعه دفاع میکردی . حمیدِ جاسوس مدرکت کو !؟
  10
  38
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  بازم به شرف وانسانیت اینها هر چند تعدادشون خیلی کمه ولی بازم ممنون. ولی کجاست اون دو پوفیوز دستمال بدست پرستویی و داریوش ارجمند که جواب این قتل عمد علی خامنه ای را بدند. پرویز چرا خفه شدی و از اربابت دفاع نمیکنی. هر چند از امثال این خ.. لها زیادند . مدیری .چرخنده. و و و
  4
  72
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
  ۴۶
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  ببخشیدها ولی مدفو اضافه خوردید اینهمه سال پولهای کلان گرفتین فیلم و سریالهای بیمزه بازی کردین واز رییسها و بالاسریهاتون تعریف کردین حالا که دیدین ورق داره برمیگرده میگین اسیریم ؟؟
  34
  45
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا::]. مدرک من کامنتهای پر جلال شما است.
  11
  6
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. شرف؟. والله اگه این چیزا شرف باشه کشورای غربی اخر شرافت هستن. اما این چیزا تو کشورای خارج ایران یه چیز معمولیه. ببین مملکت کجا رسیده که اگه یکی راست بگه میشه قهرمان. اگه یکی رفتارش معمولی باشه میشه شرافت.
  2
  4
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  [::Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا::] شما خودت ایران بودی چکار میکردی ؟‌ فامیل و بستگانتون توی ایران چکار میکنن ؟؟ تو این ۴۰ سالل زندگی و کار روزانه شون رو نمیکنن ؟؟ اگه حرف نزنن میگین چرا چیزی نمیگن و کاری نمیکنن !! اگه چیزی بگن میگین فلان و فلان خوردن که حرف میزنن .
  2
  3
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  اینا نون به روز خور هستن اگر نه چرا اون روز که به دروغ گفتن هواپیما سقوط کرده لال بودن ؟ یعنی این همه ادم مرده بودن به درک ؟. یه ماه دیگه همین بی شرفا تبلیغ می کنن مردم بیایین به فلانی رای بدین .
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
  نظر شما چیست؟