نتانیاهو: رژیم ایران باعث مرگ ۱۷۶ انسان بی‌گناه شد و به جامعه جهانی دروغ گفت

صدای آمریکا :نخست وزیر اسرائیل در واکنش به شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی از سوی جمهوری اسلامی گفت که حق مردم ایران زندگی توام با «امنیت و صلح» است و آن‌ها شایسته آزادی هستند، چیز‌هایی که رژیم ایران از آن‌ها سلب کرده است.
 
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۲۲ دی ماه در آغاز جلسه دولت با تسلیت به خانواده قربانیان شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی، گفت که رژیم ایران نه تنها مردم خود را سرکوب کرده و مرکزیت تروریسم در خاورمیانه است، این رژیم همچنین باعث مرگ ۱۷۶ انسان بی‌گناه است، اقدامی که سعی در پنهان کردن آن نمود و به جامعه جهانی دروغ گفت.
 
او افزود: می‌خواهم به شجاعت مردم ایران اشاره کنم که دوباره علیه این رژیم به خیابان‌ها آمده‌اند. آن‌ها شایسته آزادی هستند، آن‌ها شایسته رهایی هستند، حق آن‌ها زندگی توام با «امنیت و صلح» است، چیز‌هایی که رژیم ایران از آن‌ها سلب کرده است.
نخست وزیر اسرائیل ادامه داد با تبریک به پرزیدنت ترامپ به خاطر اعمال تحریم‌های جدید و بسیار سخت علیه رژیم ایران، تاکید کرد که «این‌ اقدام به موازات تصمیم رژیم ایران برای سرعت بخشیدن به غنی سازی اورانیوم اجرا گشت.»
 
نتانیاهو همچنین از بریتانیا، فرانسه و آلمان خواست تا به تلاش‌های آمریکا بپیوندند و افزود: «آن‌ها باید به شورای امنیت سازمان ملل رفته و تحریم‌هایی که آن زمان درباره آن تصمیم‌گیری شده بود را به مرحله اجرا در آورند.»
 
نخست وزیر اسرائیل بار دیگر تاکید کرد که کشورش «به رژیم ایران اجازه توسعه سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.»
 
همچنین صفحه اسرائیل در توئیتر به زبان فارسی نیز با بازنشر ویدئو رد نشدن دانشجویان از روی پرچم اسرائیل و آمریکا نوشت که «مردم ایران از دست این رژیم تاریک و سیاست‌های سرکوب‌گرانه‌اش خسته شده‌اند. پیام آن‌ها واضح و روشن است.»
 
ساعاتی پس از آن که مقامات جمهوری اسلامی ناچار به اعتراف شدند که هواپیمای مسافربری اوکراین بر اثر شلیک موشک سپاه سرنگون شده است؛ مردم معترض به خیابان‌ها آمدند و در چند نقطه از جمله مقابل دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و سایر مقامات شعار دادند. این اعتراضات امروز یکشنبه ۲۲ دی ماه نیز در چندین دانشگاه ها ادامه یافته و فضای خیابان ها در شهرهای مختلف امنیتی گزارش شده است.
+56
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  کاش همین یه مورد دروغ بود . بیش از پنج میلیون نفر فقط توی این چهل سال به دست این سفاکان و جنایتکاران از بین رفتن و همش هم با دروغ و دین قلابی و اسلامه الکی حرفاشونو پیش بردن . اسلام باید از اون مملکت ریشه کن بشه .
  5
  34
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  به زودی تیرهای چراغ برق منتظره آویزون شدنه تک تکه شماها آخوندا هستن با همون عمامه هاتون به دار آویخته خواهید شد . کامینگ سون
  5
  31
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نه اقای نتانیاهو نظام اخوندی فقط این 176 نفر بیگناه را نکشته و بقتل نرسانده است بلکه میلیونها انسان را در این 41 سال کشتن و بکشتن داده اند.
  12
  15
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  تو و پوتین و اربابت ترامپ خفه که خوب علی گدا را خر کردید تا قاسمو به قیمت جون 176 نفر بیگناه بفروشه به ترامپ. از خودت کثیفتر علی گداست . زیاد مظلوم نماییی نکن
  12
  8
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
  ۵۰
  cardenas - مادرید، اسپانیا
  چون رژیم تو مخمصه است و تنها کاری که توش استاد ه کارهای تروریستی ه، حدس می‌زنم خواستن کاری مشابه سینما رکس انجام بدن و بندازن گردن آمریکا، ولی بز آوردن و آمریکا عکس‌العملی نشون نداده و به نتیجه دلخواه نرسیدن و هیچ چاره‌ای براشون نمونده جز اینکه بگن خطای انسانی باعث این اتفاق شده.
  0
  2
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۰
  ۵۰
  cardenas - مادرید، اسپانیا
  اگه آمریکا اون شب حمله می‌کرد سقوط هواپیما رو مینداختن گردن آمریکا تا دنیا رو مقابل آمریکا قرار بدن و پیراهن عثمان از این اتفاق درست میکردن و مثلا ترامپ رو نابود میکردن، ولی گند خورد به همه نقشه هاشون
  0
  2
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۸
  نظر شما چیست؟