سقوط هواپیما؛‌ دولت ایران باید دستکم «۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار» خسارت بدهد

 تصویری از بقایای هواپیمای اوکراینیرادیو فردا :غلامعلی جهانگیری، معاون بیمه مرکزی ایران، به خبرگزاری ایسنا گفته است که خسارت ناشی از سقوط هواپیمای اوکراینی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده است که با توافق دولت‌های دو کشور از سوی دولت ایران پرداخت می‌شود.
 
بخش عمده این خسارت مربوط به بدنه هواپیما است. آقای جهانگیری گفته است اگر خسارت وارده ۱۰۰ میلیون دلار باشد، ۷۰ میلیون دلار آن مربوط به بدنه هواپیما است.
 
در همین حال، محمود خرم، وزیر پیشین راه و ترابری ایران به نشریه «تجارت نیوز» گفته است این حادثه برای ایران «پر هزینه» خواهد بود و ممکن است سال‌ها طول بکشد که ایرلاین‌های بین‌المللی برای عبور از آسمان ایران اعتماد کنند.
 
او گفته نمی‌تواند به سادگی باور کند که علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشور، متوجه هدف قرار گرفتن هواپیما نشده بود.
 
به گفته آقای خرم، رئیس سازمان هواپیمایی «با ۱۰ دقیقه گشت‌زنی در سایت وقوع حادثه می‌توانست تشخیص دهد که هواپیما مورد هدف قرار گرفته است».
 
آقای خرم گفته ایران علاوه بر خسارت‌های معمول باید «به فرانسه به عنوان سازنده موتور هواپیما و بوئینگ به دلیل ریزش ارزش سهام و خسارت به برند، غرامت پرداخت کند».
+60
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  بیخود کردید، خسارت رو انریکا باید بده، تقصیر اونا بود که موشکه در رفت. در ضمن این جنایت کارها دیه شهید سلیمانی رو هم باید بدن.
  91
  5
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  زمانی‌ که یک بوهینگ۷۳۷ توی رادار با یک موشک کروز اشتباه گیرند. یعنی‌ یک هواپیما را با سطح مقطع ۱۰۰ متر مربع. با یک موشک اشتباه گرفتند. که یک متر مربع دارد. پرسش؟ این‌ها چگونه می‌‌خواهند .از کاخ سفید حسینیه کنند؟ آنکارا شما که از سوراخ بیرون آمدید.عاقل ما هم هستید. التماس فکر.
  3
  36
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  فقط صحبت از پول است یعنی جون 179 مسافر هواپیما که توسط یک رژیم تروریستی بنام جمهوری اسلامی ایران کشته شده اند ارزش ندارد از این رو حرفی بمیان نیامده تا برای بازماندگان آنها خسارتی در نظر گرفته شود حداقل به قیمت دیه اسلامی حساب کنند
  3
  29
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  باندازه 10 بیلیون دلار ابرو از این ها رفت. دیگر تمام دنیا دیگر فهمیده اند که مذهب تشیع یعنی تلفیق دروغ و جنایت
  3
  43
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  ۵۱
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  برای اینها خیلی ساده میباشد ! چون خودشان پرداخت نمی کنند ! یک جایی هست که خیلی راحت می توان از آن برداشت کرد! .اون هم جیب ملت
  1
  38
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. نادان دیه ی اون کتلت سلیمانی تروریست را باید از سپاه و شخص خامنه ای بگیری کهن با آمریکا توافق کرده بودند و باید حذف میشد .
  3
  13
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  خسارت دلهای داغدار خانواده ها را چه جوری پرداخت میکنند .مرگ بر خامنه ای و لعنت به روح نجس خمینی جلاد و مرگ بر سپاه پاسداران تروریست داعشی
  3
  27
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
  ۲۶
  شهرقصه - تهران، ایران

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. چقدر شما بی شرف هستید همانند اون رهبرت علی چلاق
  3
  41
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
  نظر شما چیست؟