اعتراض‌ها به سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط سپاه، به شهرهای مختلف ایران کشیده شد

رادیو فردا : گزارش‌های دریافتی از ایران حاکی است که گروهی از معترضان به شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی، شامگاه یکشنبه ۲۲ دی‌ماه در خیابان‌های اطراف آزادی و میدان آزادی تهران تجمع کردند و علیه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

همزمان در تعدادی از دیگر شهرهای ایران از جمله مشهد، اهواز، اصفهان، گرگان، سنندج، کرمانشاه، شیراز، قزوین، سمنان، دامغان، یزد، شاهرود، آمل و بابل هم تجمع‌های اعتراضی برگزار شد.
 
فیلم‌هایی نیز از شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان در شهرهای تهران، اصفهان و شیراز منتشر شده است.
فیلم‌ها و گزارش‌های دریافتی در روز یکشنبه نشان می‌دهد که تجمع‌هایی در تقاطع خیابان‌های آزادی و استاد معین، خیابان جناح و مقابل دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

«ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما»، «کشته ندادیم که سازش کنیم/رهبر قاتل رو ستایش کنیم» و «نخبه‌هامون رو کشتند/ آخوند به جاش گذاشتند» از جمله شعارهای معترضان در این تجمع‌ها بود.
برخی گزارش‌ها حاکی است که «تمام ورودی‌های مترو آزادی» از سوی ماموران امنیتی بسته شده بود و مسافران در مترو گیر افتاده‌اند و قطارها هم توقف نمی‌کند.

اخباری هم از شلیک گاز اشک آور به سوی معترضان قبل از میدان آزادی منتشر شده است و ماموران امنیتی به آنها حمله‌ور شده‌اند.
یک فیلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، گروه زیادی از معترضان را در مقابل دانشگاه شریف در خیابان آزادی نشان می‌دهد که شعار می‌دادند: «می‌کشم می‌کشم/ آنکه برادرم را کشت»، «ایرانی با غیرت/ حمایت حمایت».
 
در حوالی باغ فردوس در نزدیکی خیابان ولیعصر نیز معترضان دست به تجمع زده و در جریان درگیری با نیروهای امنیتی خطاب به آنها شعار می دادند: «بی‌شرف، بی‌شرف».
 
شبکه حقوق بشر کردستان نیز خبر داد که نیروهای امنیتی به معترضان در سنندج حمله کرده‌اند. بر اساس این گزارش معترضان شعار «نان، کار، آزادی، حکومت شورایی» سر می‌دادند.
 
فیلم‌هایی نیز از شلیک گاز اشک‌آور در معالی‌آباد شیراز منتشر شده است.
همچنین معترضان در مقابل پارک ملت مشهد شعارهایی از جمله «توپ، تانک فشفشه/ آخوند باید گم بشه» و «نخبه‌هامون را کشتند، به جاش آخوند گذاشتند» سر می‌دادند.

در سمنان نیز معترضان شعارهایی چون «جمهوری اسلامی نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم» «یا «رفراندوم رفراندوم تنها راه نجات ایران» سر دادند.
 
معترضان در قزوین نیز شعار می دادند که «۱۵۰۰ نفر/کشته آبان ما» و «فرمانده کل قوا/استعفا استعفا» نیز شعار معترضان در شهر یزد بود.
+108
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  چه قدر درایت. چه قدر هوشمندانه. ببین!پا روی پرچم نگذاشتند!ابله ! فنچ نادان! اگر سپاه نبود الان یک تپه ریش داشتی ولی سبیل نداشتی!
  76
  9
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ظاهرا رژیم اسلامی میخواد برای راضی کردن مخالفان حسن کلید روباه بنفش و مکار را قربانی کنه و استعفا بده و اینجوری دهان معترضین را ببندند ولی کور خوندن مردم خواهان از بین رفتن و اخراج و ساقط کردن کل نظام اسلامی با همه ی انگل های آن هستند
  9
  51
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱
  ۴۱
  دو کلمه حرف درست - تبریز، ایران

  در انتظار روز هستم که سر اژدها با شمشر ملت غیور از تنش جدا بشود.
  10
  54
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::دو کلمه حرف درست - تبریز، ایران::]. با اتحاد و همبستگی سر این اژدها را قطع خواهند کرد ملت ایران
  4
  37
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  شما که هم ریش دارید هم پشم .هم سیبیل. چرا ۴۰ سال است.باسن به سمت عراقی.لبنانی ؟ زبان که نیست از حلقوم بیرون زده. یک چیز عربی‌ دو متری. زبان بسته خودت خبر نداری. چی‌ شده؟ درک کردی ، شو مرگ سردار سر همه کلاه نزاشت.دوباره از سوراخ آمدی بیرون؟انتقام چی‌ شد؟
  2
  24
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. زمانی‌ که یک معلم سر کلاس باد در کند.دیگر در این کلاس جاهی ندارد. اگر همین معلم در کلاس .کران. کوران. لال‌ها .یک باد در کند. آب از آب تکان نمی‌‌خورد. می‌‌دانیم. در مملکت ما کر و کور و لال زیاد است. دردی است که ۱۵۰۰ سال است داریم. ولی‌ نفرت انگیز .کسانی‌ هستند. که باد شکم آقا را فضیلت می‌‌دانند. راستی‌ می‌‌گویند. معجزه شده، عکس آقات در سنگ پای قزوین دیده شد
  4
  30
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  سر اژدها در آمریکاست.در ایران نیست.«دو کلمه حرف درست» هم نمیتونی بزنی.امیدوارم زبان آلمانی تان بهتر باشد.البته جزو انکار کنندگان هستی.
  7
  0
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  سر اژدها در آمریکا نیست.زیر عبای آقا است. تازه اژدها هم نیست. مار هفت سر می‌‌باشد. غصه زبان آلمانی‌ من را هم نخور. ۳۰ سال است. با این کنار آمده.شما غصه زبان فارسی را بخورید. که به خاطر لیسیدن بشقاب آخوند نه تنها زبان را. بلکه تمام این سرزمین را فروختید.همین دیگر. کم که می‌‌آورید. .همه مولا لقتی می‌‌شوید"برو فارسی‌ را یاد بگیر" خیر توله آخوند . این جمله دیگر اثری ندارد. فارسی و شما؟ از کی‌ تا حالا کلب علی‌ فارسی دوست شده؟
  1
  6
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  با شما نبودم آن آقای دوکلمه حرف بالای سر شماست
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۴
  نظر شما چیست؟