ترامپ به رهبران ایران: معترضان را نکشید

 دونالد ترامپ خطاب به رهبران جمهوری اسلامی گفته که «جهان نظاره‌گر است. مهمتر از همه، ایالات متحده آمریکا نظاره‌گر است». رادیو فردا :رئیس‌جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۲۲ دی در تازه‌ترین پیام توئیتری خود خطاب به مقامات جمهوری اسلامی نوشت: «خطاب به رهبران ایران - معترضان را نکشید. هزاران نفر در حال حاضر توسط شما کشته یا زندانی شده‌اند».
 
دونالد ترامپ در ادامه گفته که «جهان نظاره‌گر است. مهمتر از همه، ایالات متحده آمریکا نظاره‌گر است. اینترنت خود را دوباره باز کنید و بگذارید خبرنگاران آزادانه کار کنند! دست از کشتن مردم بزرگ ایران بردارید!»
 
او در توئیتی دیگر دوباره به وزیر خارجه آمریکا در دولت اوباما تاخت و نوشت که جان کری «اعتراف کرده است پولی که به شکل مضحکی به ایران داده شده بود صرف حملات به آمریکایی‌ها شده است».
 
رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرده که «تنها یک ابله کامل می‌تواند ۱۵۰ میلیارد دلار اضافه به ایران بدهد. آنها [ایرانی‌ها] بعد به خاورمیانه یورش بردند!»
 
آقای ترامپ روز شنبه نیز همزمان با آغاز اعتراض‌ها در تهران به سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سیستم موشکی سپاه پاسداران در رشته توئیتی به رهبران جمهوری اسلامی درباره برخورد با معترضان هشدار داده بود.
 
او با انتشار دو توئیت به زبان فارسی تاکید کرده بود که دولت آمریکبا متوجه اعتراضات کنونی در ایران است و کنار مردم ایران «ایستاده است».
 
روز شنبه تجمع‌هایی در چند شهر از جمله تهران، ساری، اصفهان، رشت، همدان، کرمان، شیراز، بابل، و ارومیه در اعتراض به شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای مسافری و پنهانکاری مقامات جمهوری اسلامی برگزار شد.
 
این تجمع‌ها روز یکشنبه در برخی از شهرهای ایران از جمله تهران، کرمانشاه و اصفهان ادامه یافت. همچنین جو نقاط مختلف تهران به‌شدت امنیتی بود و نیروهای انتظامی و دیگر نیروها حشور پرشماری در خیابان‌های پایتخت داشتند.
 
وزارت خارجه ایالات متحده روز شنبه در چند پست پیاپی در حساب کاربری خود در توئیتر به اقرار مقام‌های جمهوری اسلامی به شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی، سوگواری‌ها، اعتراضات و رخدادهای اخیر در ایران واکنش نشان داد.
 
وزارت خارجه آمریکا به نقل از مایک پومپئو، وزیر خارجه، اعلام کرد: «آمریکا صدای شما را می‌شنود. آمریکا پیشتیبان شماست. آمریکا کنار شماست. خداوند پشت و پناه مردم ایران باشد».
+109
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  همین که همانند حسین اوباما خود را به کری و کوری نزدی، پهلوان کنونی ایران زمین هستی! درود بر تو .
  16
  54
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  با درود و عرض تسلیت به بازماندگان فاجعه هواپیمائی. بسیار صحیح است. البته همانگونه که حضرتعالی مستحضرید و در نزد سلف شما در آن قاره مسبوق به سابقه است،شاید به آنها بهنگام سرما،پتو های آلوده به میکروب بدهند تا نسل سرخپوستان بومی از میان برود.جنایات کانادائی ها و آمریکائی ها بمراتب بیشتر است.باعرض تسلیت مجدد برای فاجعهُ غمبار.
  52
  6
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  عجب دنیای مسخره ای شده یکی نیست از خود ترامپ بپرسه تو که از دولت قبلی ایراد میگیری چه دلیلی داشت که با آخوندها و پاسداران آنها توافق کردی که پایگاه های شما را در عراق موشکباران کنند؟ مگر شما ابرقدرت دنیا نیستی که چنین باج تبلیغاتی به رژیم خامنه ای دادی؟ کاملاً واضح و آشکاره که ترامپ منتظره تا آخوندها بهش چشمک بزنند تا لخت مادرزاد بپره تو بغل آخوندها ،سیاستمداران آمریکایی زناکارترین افراد دنیا هستند که بخاطر منافع گردن کلفتهاشون با هرکسی تبانی میکنند و از پشت خنجر میزنند.
  9
  27
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  لعنتی تو چندتا تار موهای منو که از زیر روسریم در اومده بود موقع رانندگی رصد کردی منو بردی تعهد بدم که دیگه از این جنایت ها مرتکب نشم بعد هواپیمای مسافربری و از موشک کروز تشخیص ندادی ....
  6
  37
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
  ۳۷
  fafa316 - تهران، ایران
  چقدر رو داره این ، از بدو خلقت بشریت تا الان هیچ کشوری اینقدر تحت فشار تهدید و تحریم نبود ترامپ دستت آغشته بخون ملت ایرانه تو حتی بیماران هم رحم نکردی دارو تحریم کردی ننگ بر تو و حامیان تو
  21
  3
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  دوباره از سوراخ‌های خود یواش یواش بیرون آمدید؟ شما غصه سرخ پوست‌های آمریکا را نخورید.آنها خودشان می‌‌دانند. چگونه حق خود را بگیرند. شما خیلی‌ دلتان برای مستضعفین می‌‌سوزد. به ۱۵۰۰ نفر کشته شده ماه گذشته فکر کنید. که توسط .به قول شما. استاد عرفان شرق .شیخ علی‌" به خاک کشید شدند. چقدر شما رذل و پلید هستید. که بود که گفت. "غلط کردید اشتباه کردید". حالا چرا خودش غلط نمی‌‌کند. چرا هر گندی که می‌‌زنید. کوشش با یک چیز دیگر مقایسه؟ فکر می‌‌کنی‌ .مقایسه کنی‌. بوی گند شما سرپوش می‌‌شود. اخر عدوی زمان. آن نمازی که می‌‌خوانی. به کمرت زدند، سرخ پست‌های آمریکا ۱۲۰۰۰ کیلومتر با تو.پلید.فاصله دارند. فاصله تو با پویا بختیاری ۱۰۰ کیلومتر هم نیست. فیلم جدید : خوفاشان رهبر دوباره به صحنه. شو سردار تمام.ولی‌ دیدی.؟ با شو سردار،همه فریب نخوردند.
  5
  20
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
  ۳۱
  khoshhal khandan - دانمارک ، دانمارک
  آقای ترامپ چرا این واکنش را در شبکه های اجتمایی غربی پخش نمیکنید تا نشون بدید که حساب مردم ایران از دولتشون جدا هاست ؟ شما فقط در پنهان به مردم ایران به فارسی پیغام میدهید که مبادا از عززت و افتخاراتتون کم بشه .
  6
  9
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  عجب رویی داره این تر ان پ! آخه دلقک مگه تو خودت مرز مکزیک رو دیوار نکشیدی که وقتی گدا گشنه های مکزیکی میان جلو، میبندی نشون به رگبار گاتلین و کاتیوشا؟
  27
  7
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::scandal - برلین، آلمان::]. لطفا جمع نبندید ترامپ شاید برای شما پهلوان باشد ولی برای همه ایرانیان پنبه هم نیست .بعد ایراد میگیریم که اینهمه امام و امامزاده چرا بوجود میاید یکی همین شما که دارید از ترامپی که با سپاه و خامنه ای توافق کرده بودند را بزرگ میکنید .همیشه برای اینجور قهرمان سازی ها و مقدس سازی از خودت مایه بگذار نه از جانب همه
  6
  20
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::scandal - برلین، آلمان::]. [::scandal - برلین، آلمان::]. پهلوان اون ۱۵۰۰ نفری بودند که پر پر شدند پهلوان زندانیان سیاسی در بند و تحت شکنجه هستند که برای ایران و ایرانی و گرفتن حق یا کشته شدند یا در اسارت هستند .ترامپ با توافق خامنه ای و سپاه اون تروریست سلیمانی را قربانی کردند فکر نکن ترامپ اینقدر باهوش بوده که ردیابی کنه سلیمانی را نه جانم اینجوریا نیست برنامه لو دادن سلیمانی و به درک واصل کردنش با توافق سپاهی ها و شخص خامنه ای بوده .شما هم اگر ترامپ برایت قهرمان است فقط از جانب خودت بگو نه همه مردم ایران .ترامپ برای مردم خودش هم قهرمان و پهلوان نیست .متاسفانه مسلمین در مقدس سازی حرف اول را میزنند اون سلیمانی تروریست هم الان شده قهرمان و پهلوان یک سری آدم بیسواد و نادان
  3
  13
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::scandal - برلین، آلمان::]. شما هم همانند مسلمین منتظر ناجی هستی آنها به کفتر چاهی دل بسته اند و شما قهرمانت ترامپ است و منتظری که ترامپ آزادی ایران را به شما هدیه دهد آزادی چیزی نیست که کشور دیگری به شما دو دستی تقدیم کند
  3
  10
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. مزدور برو گمشو
  6
  19
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. مزدور برو گمشو
  6
  16
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  . [::scandal - برلین، آلمان::]. مردم زنجان امروز شعار خوبی دادند ....مردم چرا نشستین، منجی خود تو هستی. شما هم یاد بگیر دنبال منجی و قهرمان و پهلوان سازی نباش
  3
  13
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. دموکرات ها نذاشتن و نمی ذارن. ترامپ هم از هیاهوی اونا ترس برش می داره. اونم از شبکه خبری سی ان ان دموکرات ها،اسلاف اوباما و کری. چه انتظاری دارید؟ جنگ با دیوانه ها نیاز به حمایت بین المللی و بعلاوه حمایت کامل داخلی داره، نه اینکه از انتخابات آینده و طرف دیگه استیضاح کنگره در هراس باشه. البته من امیدوارم آزادی ایران در نهایت مستلزم جنگ به ویژه جنگ فراگیر نباشه.
  2
  4
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  زرتشت جان . شما راست میگوهی. اوستاد علوم غرب هستید.ما نفهم. حیران.آواره دربدرهیم. به ترامپ گوهی ایران.موشک . پرتاب .این کروز چه بدبختی است.این فیلم جدهید ترامپ. رامبو با اسراهیل. وارد شد.گفت.آسمان ایران.گنبد آهنی.یکدفعه تبدهیل شد به دروازه غار.
  15
  1
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  حرف نزنی‌ نمی‌‌گویند لال هستی‌؟ اخر تو خجالت نمی‌‌کشی . از این همه دری وری. از این همه مزخرفات. جلوی چشمت سردار پوشلی با تانک مسلسل .افتاد به جان بچه و پرستار در خیابان. ۱۵۰۰ نفر را کشتند. و شما برای دفاع از این فاشیست مذهبی چه دارید. ؟ "بله ترامپ ، شما هم به جرانیمو رهیس قبیله اپاچی‌ها ظلم کردید" . اخر بدبخت جرانیمو ۱۸۲۰ بود. ما امروز ۲۰۲۰ بودیم. ۱۹۸ سال پیش. تازه قبیله اپاچی . کمانچ سرخ پوست‌ها .چه ربطی‌ به کوچه پس کوچه‌های شیراز دارد. کشتن جوان‌های ۱۴ ساله؟‌ای کارد به شکمت زند. که به خاطر لیسیدن پس مانده آخوند. شرف و ایمان و روان خود را فروختی. روی میرزا آقا آقاسی سفید کردی. اون امضا در قرار داد ترکمن چای گذاشت. ۵ استان را داد.به روس ها. شما که از تمام ملت ایران کردید. روسپی دنیا
  2
  6
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
  ۳۸
  Piotr - ورشو، لهستان
  ترامپ کله هویجی زرمفت زده اگع از ایران نمیترسید تا العان حمله دریای زمینی کرده بود حمله کن ببین چتوری گردن سربازاتو میشکنن
  14
  1
  یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. با دقت نوشته منو نخوندی، ترامپ در طول این سه سال کارهایی کرده که واسه خامنه ای و سپاه پیروزی تبلیغاتی داشته همین موشکباران کردن پایگاه های آمریکا در عراق باعث شده اینها تو شبکه های خبری غوغا بپا کنند از آن همه حماسه ای که آفریدند و تعداد زیادی آمریکایی کشتند در صورتیکه آمریکا میتونست این موشکها رو در هوا بزنه یک نگاه در یوتیوب بنداز و ببین چه سیستم پدافندی قوی آمریکا داره.
  0
  2
  دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
  نظر شما چیست؟